Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hibásak voltak az...

Szerintetek hibásak voltak az apám és a nagyszüleim?

Figyelt kérdés
A nagynéném, apám húga 4 évvel ezelőtt öngyilkos lett. Anyagi csődbe jutott, de amikor tőlünk és a nagyszüleimtől kért pénzt, nem adtak neki, mivel még korábbi pénzekkel is tartozott. Kilakoltatás előtt hozzánk akart költözni, de apa nem engedte, azt mondta sose tudnánk kitenni és nekünk kellene eltartani. Anya még hajlott is volna rá hogy bedogadjuk egy időre, de apa azt mondta hogy ez jó lecke arra, hogy megtanuljon egyedül boldogulni. Hozzáteszem nem a rossz szándék vezette, hanem tényleg jót akart neki, hogy ne legyen mindig másokra utalva, mert javarészt előtte is a férje tartotta el, csak elváltak. Ugyanezért a nagyszüleim sem engedték, hogy odaköltözzön. De arra senki számított, hogy öngyilkosságot követ el...Apa azóta nem önmaga, folyamatosan hibáztatja, marcangolja magát. Sokszor vígasztalom, hogy ne vádolja magát, de igazából néha megfordul a fejemben, hogy talán mégis hibás,mert túl kemény volt, de ezt persze sosem mondanám meg neki. Mindig olyasmikef mondok amitől jobban érzi magát. Kívülállókként mit gondoltok, hogy kéne kezelni ezt a helyzetet?
2022. júl. 4. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 A kérdező kommentje:
Hát nagyapám nincs jól mentálisan, már többször volt pszichiátrián. Nagymamámnak akkor volt egy szívinfarktusa mikor megtudta, hogy meghalt, de abból felépült hál'istennek. Most már jobban van kicsit, de gyakran sír. Apa viseli a legrosszabbul, ő csak magát hibáztatja az egészért, azt is szokta mondsni, hogy ő egy gyilkos😥 Meg hát én is szerettem, én is sajnálom. A telefonjában az utolsó keresései közt gyors öngyilkossági módszerek és szakszerű akasztás volt😖 De azon vagyok hogy támogassam apát, hogy ne érezze úgy hogy csak az ő lelkén szárad a halála.
2022. júl. 5. 14:38
 62/83 anonim ***** válasza:
37%

[link]


Tanulságos a fenti cikk egy pénzügyi szakbogról.

Én nem gondolom felelősnek sem apádat, sem pedig a nagyszüleidet. Sajnálatos, hogy valakinek ennyire kevés a stressztűrése és az előrelátása.


És egyébként teljesen érthető, hogy valakinek tele van a t*ke egy rokonnal, aki évek óta kunyerál tőle pénzt aztán soha nem adja meg, aztán a végén meg azt kéri, hogy hadd költözhessen oda a nyakára.


Albérleten kívül is több hely van, ahol el lehet helyezkedni, munkásszálló, szobabérlés, hajléktalanszálló. Vidéki kisvárosból, albérletből akárhová el lehet költözni Magyarországon belül vagy kívül.


A nagynénédnek nem 1 hónapon belül kellett volna elkezdenie állást keresni, amikor kirúgták a munkahlyről, hanem onnantól kezdve, hogy először kölcsönkért rokontól, mert onnantól világos, hogy nem tudja pénzügyileg eltartani magát abból a munkából.

2022. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
0%
Ha konkrét öngyilkossági tervei vannak, akkor haladéktalanul pszichoterapeutához kell irányítani. Szakemberrel kell átdolgoznia, mert egyedül nem tudja. Az öngyilkosságra való hajlam mutat családi halmozódást. Korábban nem volt ilyen felmenőtök?
2022. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
78%
#63 BEFEJEZETT öngyilkosságról van szó. Nem tudod értelmezni, amit olvastál?
2022. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
12%
Hát, ha a kérdező félreérthetően fogalmaz, akkor bizony nem, 64-es!"Apa viseli a legrosszabbul, ő csak magát hibáztatja az egészért, azt is szokta mondani, hogy ő egy gyilkos😥 Meg hát én is szerettem, én is sajnálom. A telefonjában az utolsó keresései közt gyors öngyilkossági módszerek és szakszerű akasztás volt😖 De azon vagyok hogy támogassam apát, hogy ne érezze úgy hogy csak az ő lelkén szárad a halála." Mivel a kérdező az apja lelkiállapotáról ír, az apja a mondatok alanya, ezt úgy értelmeztem, hogy most az apjának vannak öngyilkossági szándékai.
2022. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 A kérdező kommentje:
Nem volt még ilyen a családban, nem is számítottunk rá, hogy ilyet fog csinálni. Nyílván ha sejtük, akkor minden másképp lett volna, de nem sejtettünk semmit.
2022. júl. 5. 14:57
 67/83 anonim ***** válasza:
85%
Huh, 65-ös értelmezz... Igaz az apja lelkiállapotáról beszél, de utána múlt időben írta "meg hát én is szerettem, sajnálom" utalva arra, hogy a nagynénjét szerette... Nyilván mai napig szereti az apját, hiszen támogatja
2022. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 A kérdező kommentje:
Ja, bocs ha félreérthető voltam, nem apa telefonjában, hanem a nagynénémében voltak az öngyilkossági meg akasztási módszerek. Apa csak emészti hibáztatja magát.
2022. júl. 5. 15:00
 69/83 anonim ***** válasza:
87%

#65 ELSŐ MONDAT a kérdésben:


"A nagynéném, apám húga 4 évvel ezelőtt öngyilkos lett."


Ezen mi félreérthető?

2022. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
26%
Ezen semmi, 69-es, ki beszél most erről a mondatról rajtad kívül? Én biztos nem!
2022. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!