Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hibásak voltak az...

Szerintetek hibásak voltak az apám és a nagyszüleim?

Figyelt kérdés
A nagynéném, apám húga 4 évvel ezelőtt öngyilkos lett. Anyagi csődbe jutott, de amikor tőlünk és a nagyszüleimtől kért pénzt, nem adtak neki, mivel még korábbi pénzekkel is tartozott. Kilakoltatás előtt hozzánk akart költözni, de apa nem engedte, azt mondta sose tudnánk kitenni és nekünk kellene eltartani. Anya még hajlott is volna rá hogy bedogadjuk egy időre, de apa azt mondta hogy ez jó lecke arra, hogy megtanuljon egyedül boldogulni. Hozzáteszem nem a rossz szándék vezette, hanem tényleg jót akart neki, hogy ne legyen mindig másokra utalva, mert javarészt előtte is a férje tartotta el, csak elváltak. Ugyanezért a nagyszüleim sem engedték, hogy odaköltözzön. De arra senki számított, hogy öngyilkosságot követ el...Apa azóta nem önmaga, folyamatosan hibáztatja, marcangolja magát. Sokszor vígasztalom, hogy ne vádolja magát, de igazából néha megfordul a fejemben, hogy talán mégis hibás,mert túl kemény volt, de ezt persze sosem mondanám meg neki. Mindig olyasmikef mondok amitől jobban érzi magát. Kívülállókként mit gondoltok, hogy kéne kezelni ezt a helyzetet?
2022. júl. 4. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
15%
Bárhol el lehet helyezkedni, rossz helyen is, és közben folyamatosan keresni a megfelelőt.
2022. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
89%

34 éves sem volt?!!!

Szűzanyám, visszagondolva, hogy 34 éves koromig mennyi önsorsrontó baromságot csináltam, de nekem mindig volt Háttérországom, a szüleim, testvérem.

Aztán megértem, a tapasztalatokból levontam a tanulságot és a sors úgy hozta, hogy ma már én segítem őket.

2022. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
86%

szegény nő


azért elég szar emberekkel volt körülvéve az is biztos

2022. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
83%
#42, 4 évvel ezelőtt történt, még 30 sem volt. Se munka, se lakhatás, se házastárs, és akiktől segítséget kért és remélt, azok ellökték.
2022. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
87%
#42 Ha 4 évvel ezelőtt történt, akkor 30 éves sem volt, csak 29. Remélem, a kedves szülők nagyon elégedettek magukkal, hogy "megtanították a leckét a lányuknak".
2022. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
13%

Egyáltalán nem nehéz munkát találni, csak ki kell lépni a komfortzónából és tenni kell azért, hogy legyen munkád.

Győr környékén - biztosan máshol is- a vasúton óránként mondják be, hogy legyél a munkatársuk.

De a gyárak is folyamatosan keresnek dolgozókat, sőt vannak akik kivisznek Ausztriába mezőgazdasági munkára euróért dolgozni, Mosonmagyaróvár tele van munkásszállóval, amit a cégek fizetnek csak dolgozzál náluk!

Erről tudok mert itt lakom, de biztosan több ilyen megye és város is van, csak tenni kell érte és nem várni a sültgalambot!

A fekete munka csúnya dolog, de ha ki tudod belőle fizetni a szállásod és az étkezések pár hónapig és tudsz annyit félretenni, hogy albérletet vegyél ki, akkor mi a probléma vele!

Inkább éhen halsz vagy leszel inkább hajléktalan?

Ez a tipikus "nem fogok dolgozni", mert úgyis meg tudom magyarázni, hogy miért nem!

2022. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
85%

A családnak, kiemelten a szülőknek hatalmas a szerepük ebben a tragédiában!

És nem csak az utolsó év eseményei miatt, hanem a gyerekük nevelése miatt.

Már gyerekkorban meg kell adni a stabil alapokat, amire a gyerek felnőttkorban építhet egy egészséges szemléletű életet és ebbe a pénzkezelés, munkamorál is beletartozik.

Az elhunyt nyugodjék békében, a többiek meg intézzék a saját lelkiismeretükkel a dolgokat!

2022. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
83%
Írta a kérdező, hogy dolgozott korábban, csak egy hónapon belül nem talált új munkát. Ez teljesen reális, én is mikor munkát kerestem, valamivel több, mint egy hónap volt mire találtam, pedig jelentkeztem eladónak, büfésnek is. Volt aki hetek múlva találta meg az önéletrajzom, mert akinek beadtam, nem adta tovább. Volt kettő, ahová elmentem munkanapra, ahol állítólag elégedettek voltak velem, aztán mégsem hívtak (pedig egy ingyen ledolgozott nap után ennyi minimum járna szerintem). Volt, ahol szívesen felvettek volna, ha előbb elvégzek egy pár hetes tanfolyamot (arra a pár hétre nem járt volna pénz). És ez Bp, vagyis volt lehetőség bőven. Csak lassan haladtak a dolgok a legtöbb helyen. Lett aztán persze munkám, de több, mint egy hónapba telt. Annak a nőnek nem volt ennyi ideje. És a saját családja lökte ki magából. És még alig volt felnőtt. Szerintem a szülei vastagon sárosak, a saját gyereküket lökték a szakadékba. Az apád igazából csak testvér, nem felelős érte, de hát engem is megölne a bűntudat. Ez már így fog maradni, nem lehet vele mit csinálni.
2022. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
16%

48-as, akkor adott egy tippet, ha legalább van egy nyomorult érettségid!

Persze, ha épp csak a 8 osztályt bírtad elvégezni, akkor ez nem opció.

A vasút felvesz és a tanulópénz több mint a minimálbér!

Ezért "csak" annyit kérnek, hogy tanulj!!

Akkor mi telik 1 hónapba, hogy kapj munkát?

2022. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 A kérdező kommentje:
Itt nincs felvétel a vasúthoz. Nem Bp-n lakunk, vidéki városban.
2022. júl. 5. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!