Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem szerint nem kéne...

A feleségem szerint nem kéne olyan gyerekre pénzt költenem, aki nem az unokám. Igaza van?

Figyelt kérdés

Az első feleségem korábbi kapcsolatából származó lányát 4 éves korától én neveltem fel. Már neki is van egy kisfia, akit amúgy imádok, és a gyerek is engem. Jelenleg a második feleségemmel élek, de a nevelt lányommal is szoktam beszélni, ugyanúgy veszek játékokat, édességet, ruhákat a kisfiának. A feleségem viszont nem nézi jó szemmel hogy a közös kasszából egy olyan gyerekre költök aki nem is az igazi unokám, már többször megkért hogy ne vegyek semmit a kisfiúnak. Azt mondja, ha a saját unokámra költenék azt megértené, de ezt pazarlásnak tartja, és azt mondja csak kihasznál a nevelt lányom a gyerekem keresztül.

Igaza van, és nem kéne vennem semmit a kisfiúnak?


2022. aug. 13. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
81%

Annak semmi jelentősége, hogy vér szerinti az a gyerek, vagy nem. Neki több gyereke és unokája van, akkor ki nyúl bele mélyebben a közös kasszába? Ha neki nem lennének ivadékai, az egy kicsit más lenne, de így... Szerintem meg kell szüntetni a közös kasszát, rezsi, háztartás felesben, ami marad, költse mindenki arra, amire akarja. Bár van egy olyan érzésem, hogy a végső megoldás a válóperes tárgyaláson fog megszületni.

N

2022. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs elválni.
2022. aug. 13. 09:50
 13/61 anonim ***** válasza:
84%

Nincs igaza.

Lehet ezzel a kissraccal jobb lesz a kapcsolat kesobb is, mint barmelyik verszerinti unokaval. Ha kolcsonosen szeretitek egymast, nem szamit hogy van-e rokoni kapcsolat, ugyis unokadkent fogod szeretni, es ez igy is van jol.

2022. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk is van a családban egy hasonló felállás, azzal a különséggel, hogy itt a második házasságban van ez a nevelt lány és unoka, aki viszont már egy felnőtt nő (a gyerek kicsi még). A saját vér szerinti gyerekeire semmit nem költ szinte, ennek a gyereknek viszont mindent megvesz, hála a manipulatív második feleségnek. Ők 50 felett házasodtak egyébként.

Viszont válaszolva a kérdésre, egyébként én férfiként fixen nem neveltem volna fel más kölykét. És oké, veszel ajándékot, meg költesz rá, de azért az örökségből (amennyiben van és esetleg jelentős) egy fillért ne hagyj rá. Hagyjon rá az, aki csinálta.

2022. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
78%
Én ilyen gonosz sárkánnyal nem tudnék együtt lenni. Milyen szívtelen ember az, aki sajnál egy kis édességet, egy-egy ruhát egy kisgyerektől?! Undorítő boszorkány!
2022. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Igen, 14, a feleségem szerint is buta voltam és hibát követtem el, mikor gyerekkel együtt elvettem az első feleségemet, és épp azért kellene már "elzárni a pénzcsapot". De még kicsi volt a kislány, nem volt képben az apja, és persze szerettem az anyját,a kislány is szót fogadott nekem, soha nem volt tiszteletlen, így elfogadtam. A kisfia is szeret, papának szólít.
2022. aug. 13. 10:10
 17/61 anonim ***** válasza:
16%

14-es vagyok.


Mindenképpen kompromisszumra kellene jutnotok, mert a közös kasszából vásárolgatsz. Szerintem azzal nincs baj, hogy tartjátok a kapcsolatot, de azért szerintem legyen gát szabva akkor, amikor "eltávozol".

2022. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
88%

"a feleségem szerint is buta voltam és hibát követtem el, mikor gyerekkel együtt elvettem az első feleségemet" - ehhez meg mégis, mi a franc köze van??? Még ha fordítva lenne, és miatta hagytad volna el a mostani feleséged, akkor látnék benne némi értelmet, már akkor sem lenne semmi köze hozzá.

Tedd már helyre ezt a nőt!

2022. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
87%

A feleséged amúgy mindenbe beleszól, amihez nincs köze?

Egyértelmű, hogy inkább nem költesz majd a kicsire, hogy örüljön ez a rosszindulatú nő. Szegény gyerek. Jól megkeverte a sz.rt a kedves feleséged.

2022. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
88%

"kellene már "elzárni a pénzcsapot"" - remélem, ezt a "drága" feleséged saját magára értette, mert nagyon megérdemelné.

És ha mondjuk horgászatra költenél, abba is beleszólna???

Irigy egy szipirtyó lehet.

2022. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!