Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem szerint nem kéne...

A feleségem szerint nem kéne olyan gyerekre pénzt költenem, aki nem az unokám. Igaza van?

Figyelt kérdés

Az első feleségem korábbi kapcsolatából származó lányát 4 éves korától én neveltem fel. Már neki is van egy kisfia, akit amúgy imádok, és a gyerek is engem. Jelenleg a második feleségemmel élek, de a nevelt lányommal is szoktam beszélni, ugyanúgy veszek játékokat, édességet, ruhákat a kisfiának. A feleségem viszont nem nézi jó szemmel hogy a közös kasszából egy olyan gyerekre költök aki nem is az igazi unokám, már többször megkért hogy ne vegyek semmit a kisfiúnak. Azt mondja, ha a saját unokámra költenék azt megértené, de ezt pazarlásnak tartja, és azt mondja csak kihasznál a nevelt lányom a gyerekem keresztül.

Igaza van, és nem kéne vennem semmit a kisfiúnak?


2022. aug. 13. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
77%
Nincs igaza, banya!
2022. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
39%
Szegény kisfiú :( Megsúgom neki hogy a családjogi törvény szerint, ő is ugyanúgy vér szerinti gyereknek számít. Büdös banya, most gondoljon már bele hogy mit érezne a kisfiú hogy ő nem kapna ajándékot? Bocs hogy ezt írom, de nálam ez válóok lenne.
2022. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
83%

"Neki csak saját gyerekei és saját unokái vannak."

Ha közös kasszán vagytok mostani feleségeddel, akkor tudomására kell hoznod, hogy az ő unokái sem a te vérszerinti unokáid, közös a kassza, tehát a te pénzed is benne van a nekik adott ajándékokban.

Ha ezt asszonyod nem érti meg, menjetek külön kasszára, aztán ami a közös kiadásból marad pénze, arra költi, akire/amire akarja.

2022. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
86%
Büdös banya, hogy lehet ilyen szívtelen? A lányod hiszen te nevelted fel a kisfiú papának hív téged. Szerintem ne hagyd magad és azonnal legyen külön kasszátok. Nehogy megszakítsd velük a kapcsolatot. Ha feleséged nem érti meg mondd neki, hogy elválsz tőle. Persze nem akarsz de valahogy szálljon már le a földre.
2022. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
88%
De az ellen ugye nincs kifogása, hogy ő a közösből költ a SAJÁT unokáira, akik neked vér szerint senkik???? Azokra költhettek, ugye??
2022. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:
Az ellen sincs kifogása ha a saját lányomra költök. Az ellen se lenne ha a saját unokámra költenék, sőt azt mondta hogy tegyem félre azt a pénzt amit a kisfiúra költenék és adjam majd a saját unokámnak ha lesz. Azzal van baja hogy szerinte kihasznált a volt feleségem azzal hogy velem neveltette fel a gyerekét, és azt mondja megaláz azzal hogy még most is eléri hogy költsek rájuk.
2022. aug. 13. 14:57
 37/61 anonim ***** válasza:
93%
És neked nagypapa korodra nincs annyi eszed, hogy megmondd neki, hogy fogja be a pofáját?
2022. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
80%
De ha jól értem, neki is vannak (már felnőtt) gyerekei, unokái. Ő is elvált egykor a gyerekei apjától. Akár te, akár ha volt előtted korábbi partner - tényleg úgy van kapcsolatban, hogy hermetikusan elzárta a gyerekeitől az illetőt egész életében? Jó, a most már nem releváns, hiszen önálló felnőtt emberek, de nem vagy velük te is jóban? Idegenként kezeled a feleséged családját, mert nem a tieid? Ugye, hogy nem?
2022. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező úgy érzem hogy hajlasz arra hogy a feleségedet válaszd, ha ő választás elé állít.
2022. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:
38, Ő a saját apjukkal nevelte fel a gyerekit, mikor elváltak már mind kirepültek. Az nem zavarja ha a saját lányommal töltök időt vagy ha neki veszek valamit. Az zavarja hogy egy "idegen" gyereket felneveltem és még most is törődöm az ő gyerekével. Ha a saját lányomról és unokámról lenne szó az nem zavarná.
2022. aug. 13. 15:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!