Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Ehez szóljatok...

Szerintetek? Ehez szóljatok hozzá, kiakadtam.

Figyelt kérdés

Ma hazajövet felszállok a buszra, lázasan (reggel munkahelyemen lázasodtam be, kül. el sem indulok) és 7 hónapos kismami vagyok. A buszon persze az összes 20-30 között lévő ereje teljében lévő ifjú hölgy/úr akiktől elvárná az ember, hát kb. játszotta a vakot, én meg már ott ájuldoztam. De óóóó ez még semmi! Végre valaki leszállt, kaptam helyet. Következő megállóban mögém üllt egy idős hölgy. Rá 2 percre előre szaladt hátulról egy nő, és üvöltözött, hogy "nem szállok le, én aztán nem". És 4 megállón keresztül szemében halál félelem, magában beszélt, látszott, hogy nem épp (én először meg is ilyedtem tőle) és folyamatosan üvöltött. Ezt még elviselném, de az út során a mögöttem üllő idős hölgy az "én" helyemet ajánlgatta ennek a nem beszámítható nőnek. Most komolyan! És akkor még én vagyok a "paraszt" fiatal? És a busz sofőr ilyenkor hol van? Vagy egy úri ember, aki letessékelné az ilyen embert?!

6 hónaposan 3x löktek fel reggel a buszon a nyugdíjasok, most meg ajánlgatja a nevemben a helyet. Vérlázítóak a mai idősek a bkv-n. TERMÉSZETESEN TISZTELET A KIVÉTELNEK.


2010. szept. 28. 18:55
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
58%
Egy újabb bizonyíték arra,hogy nőnek születni hátrány.Csak veletek mernek szívózni az öregek.A fővárosban pofátlanabbak az emberek mint vidéken.Ma peches voltál,mert egyszerre futottál bele egy féleszűbe,és egy parasztba.Külön-külön is kiborítóak tudnak lenni,hát még együtt.
2010. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm, remélem hamar elmúlik ez a betegség. Többieknek is köszi, jók ezek a történetek, mindamellett elszomorítóak is.

19.18 --> azért vettem a nőket előre, mert a buszon egy 30 év körüli nő előtt álltam. Nagyban mosolygott rám majd féluton felállt, és mielőtt leszállt közölte, hogy ülljek csak le ilyen álapotbn, majd leszállt. Nah ezt sem tudtam hova tenni. Igazad van, nem szóltam :) Ebben valóban hibás vagyok, csak néha ránézek az emberekre, és az arcukra van írva a gyülölet, hogy "nah most fel kéne állni?" Én meg egy fáradt nap után nem szeretnék súrlódást. Volt már, hogy megpróbáltam felállítani "kedves" fiatalembereket, hát 5ből 3 elküldött jó messzire. Én csak azért kapom fel a vizet, mert én mindig átadtam idősebbeknek, és kismamiknak a helyem, kiskorom óta így neveltek, meg nekem is jólesik egy hálás mosoly. És most kimamiként pont az idősebbektől "kapom a pofont" és senki nem ugrik, úgy ahogy régen én tettem. De sebaj, nem élek álomvilágban :D Ez a mai társadalom. (persze én is találkoztam már rendes emberekkel, nagyon jól is esett, ez kemény 2 eset volt).

2010. szept. 28. 19:27
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
19:22nek igaza van. Egyszer összevesztem a barátnőmmel (terhes volt ő is és már látszott is) és egy buszon voltunk én meg arrébb voltam. Azt vettem észre h egy öreg meg 2 fiatalabb nő piszkálja h álljon fel. Én meg odamentem és mondtam nekik h hagyják békén és üljenek máshova. El is mentek.
2010. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
84%

Nem biztos, hogy mindenki egyet ért velem, de hadd mondjam el a véleményemet.

1. Először is le szeretném szögezni, hogy szerintem aki ha látja, hogy valaki rászorul, és friss, nincs semmi baja, és ezek után nem adja át a helyét, valóban egy tapló. Törjön el a lába, és kelljen utána buszon utaznia...

2. Mindenkinek vannak olyan nehéz napjai, amikor egyszerűen minden pocsék, fáradt, nyűgös, és egyszerűen se ereje, se kedve nincsen felállni, nyomorogni a többiek között. Lehet, hogy annak jobban jön a kis pihenés, mint annak a kismamának, aki egész nap képes mászkálni, annak a nyugdíjasnak, aki most volt képes sprintet levágni a buszhoz, és gladiátorokat megszégyenítő módon átverekednie magát a tömegen.

3. Van olyan, hogy az ember egyszerűen nem veszi észre, hogy valakinek át kellene adnia a helyét. Kifejezetten utálom, amikor mögöttem megáll a néni, aztán meg elvárja, hogy hátraforduljak minden megállóban, hátha van valaki, akinek át kellene adni a helyemet.

4. Ez lesz az, amit sokan nem fognak szeretni: aki úgy veszi, hogy neki névreszóló helye van a buszon, az szintén neveletlen, ő követelőző. Sorry, de nem kötelessége senkinek átadnia a helyét, ez egy SZÍVESSÉG. A szíveség meg olyan jócselekedet, ami nem kötelező... Ha meg elvárod...

2010. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
66%

"19.18 --> azért vettem a nőket előre, mert a buszon egy 30 év körüli nő előtt álltam. Nagyban mosolygott rám majd féluton felállt, és mielőtt leszállt közölte, hogy ülljek csak le ilyen álapotbn, majd leszállt. "


1918-as vagyok

Hát ez tényleg durva....

:( sajna ilyen világot élünk, még a buszon egy helyért is meg kell küzdeni :( Én is átadtam a helyemet mindig - de inkább csak a terhes kismamáknak, az öregek ne csúcsidőbe utazgassanak - de nekem mindig azt mondták, hogy csak egy megállót mennek, vagy hogy maradjak csak, mert nehezebb nekik leülni és utána felállni, így inkább csak állnak... (én meg kamilláztam egyet...) de hát ők tudják


28N

2010. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
48%
Ja, és ugye nem jegyzetelitek, hogy 9 hónap alatt hányan nem vették észre, hogy gyermeket vártok? Ha csak egyszer-egyszer történik ilyen a teljes terhesség alatt, akkor az tök jó!
2010. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

19.36


Igen, ez egy szivesség :) Nem ezen van a hangsúly, általában azok vannak kiakadva, akiket drága szülei jól neveltek. És amikor ők kerülnek abba a szerepkörbe, melynél egy gesztust szokás az emberek felé tenni, akkor az ő fejére tesznek nagy ívből.

És nem nem jegyzem a 9 hónap alatt... De elszomorító, mennyire nincs már emberség.

Volt, hogy át akarta adni helyét egy fiatal ember, (kivételes esetek egyike) én hálásan megköszöntem és álltam tovább, mert nem voltam rosszul, és még jól is esett. De ami akkor a legjobban esett az maga a gesztus, amit én is mindig megadtam az állapotos nőknek, és idős embereknek. Nekem ez a gesztus be tudja aranyozni a napomat, mert mutatja, hogy van még illem, és emberség. Sajnálom, hogy te nem ezen az állásponton vagy, és kiakadtál. :) De ahány ember, annyi vélemény, tiszteletben tartom a tiédet is.

2010. szept. 28. 19:49
 18/52 anonim ***** válasza:
87%
Nem akadtam ki, ha ez jött le, bocsánat. Csak olvastam itt a sok-sok hozzászólást, hogy "egyszer történt ilyen a terhességem alatt"... az ilyeneken túl kell lépni, nem pedig ezen rágni magad... a stressz amúgy is rosszat tesz a babának :)
2010. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

Engem nem csak a terhességem alatt bosszantot hanem most is bosszan maikor ilyet látok.


Tudék még mesélni olyat, hogy anyuka áll a buszon egy kisgyerek az egyik kezét fogja a másik kezébne hordozó és nme fért már cska az ajtó elé. Leszállás mamika menjenmán arrébb felkiáltással úgy meglöki a hordozót ,ohgy anyuka majd elesik ...

vagy a másik póláys ak ézben anyuka ülne le és szószernit az őlébe ül amikának,mert az beelőzött.

Ezek nagyon iddegesítenek.

2010. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
90%
Bár nem voltam soha terhes, rajtam nem is látszik, hogy a térdemben le van vállva egy porc, és az egész fel van dagadva, és a lépcsőzésnél ki-be akadozik. Még se akaszthatok egy röngtent a nyakamba, hogy nem azért ülök, mert paraszt vagyok, hanem mert kicsuklik alólam a lábam.
2010. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!