Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Ehez szóljatok...

Szerintetek? Ehez szóljatok hozzá, kiakadtam.

Figyelt kérdés

Ma hazajövet felszállok a buszra, lázasan (reggel munkahelyemen lázasodtam be, kül. el sem indulok) és 7 hónapos kismami vagyok. A buszon persze az összes 20-30 között lévő ereje teljében lévő ifjú hölgy/úr akiktől elvárná az ember, hát kb. játszotta a vakot, én meg már ott ájuldoztam. De óóóó ez még semmi! Végre valaki leszállt, kaptam helyet. Következő megállóban mögém üllt egy idős hölgy. Rá 2 percre előre szaladt hátulról egy nő, és üvöltözött, hogy "nem szállok le, én aztán nem". És 4 megállón keresztül szemében halál félelem, magában beszélt, látszott, hogy nem épp (én először meg is ilyedtem tőle) és folyamatosan üvöltött. Ezt még elviselném, de az út során a mögöttem üllő idős hölgy az "én" helyemet ajánlgatta ennek a nem beszámítható nőnek. Most komolyan! És akkor még én vagyok a "paraszt" fiatal? És a busz sofőr ilyenkor hol van? Vagy egy úri ember, aki letessékelné az ilyen embert?!

6 hónaposan 3x löktek fel reggel a buszon a nyugdíjasok, most meg ajánlgatja a nevemben a helyet. Vérlázítóak a mai idősek a bkv-n. TERMÉSZETESEN TISZTELET A KIVÉTELNEK.


2010. szept. 28. 18:55
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
36%

Megértelek mert voltam már terhes.

De amiben nem értelek: miért nem nyitod ki a szádat? Miért itt háborogsz és miért nem ott mondtad el a véleményedet?

Egy férfinak aztán magyarázhatjuk mi nők, hogy mi a terhesség, gőzük sincs róla, de ha pl. megkérsz egy férfit, hogy legyen szíves adja át a helyet, mert terhes vagy az utolsó hónapokban és nehéz ácsorogni, plusz lázas is vagy, nem hiszem, hogy nem adná át a helyét.

Az idősek meg ha lökdösődnek, akkor is szólj!

2010. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Volt, hogy szóltam, és olyan cifrákat kaptam.. :) Ha meg átadta helyet, csak cammogott egyet, és felállt, kín keseveren. Utóbbi még nem izgatna :) De alapból hamar felhúzom magam, és ezért igyekszem kerülni a konfrontálódást. Bár így olvasom a kommenteket. Hát igen, talán jobb lesz legközelebb tényleg inkább szólni.


Kivétel a bolondokhoz a buszon :S Így meséltem páromnak, ő nevetett, de nem volt vicces az a nő.

2010. szept. 28. 22:16
 33/52 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nem olyan rég Deák Téren volt attrocitásom,egy középkorú "úrral"állok várom a szerelvényt,semmit nem csinálok állok magam elé meredve rendezvén gondolataimat,erre egyszer csak odalép,jól megtapossa a lábam önelégült mosollyal az arcán.Nem vagyok az elveszett tipús szóval megkérdeztem hogy ez mi is volt,közölte hogy az övére is ráléptek elöbb,megkérdeztem ha önnek bevernek egyet behúz nekem?Erre nem válaszolt.Valószinű az agya az amőba szintjén megrekedt amúgy aktatáskás jól szitutált volt,itt derül ki hogy a tudás a diploma ás a jólneveltség iqu köszönő viszonyban szincsenek.Dögöljön meg a szomszéd tehene is effektus van sajnos ez a Hungarikum nem a gulyás leves...
2010. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
85%

"a sofőr mellől hangosan, érthetően megkérdezem, hogy ki tudná átadni a helyét :D Ha nem tolonganak, akkor felállítom a legközelebb lévő fiatalt. "

Hát te is egy tapló vagy...

2010. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
előző vagyok lemaradt 28N
2010. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
33%

Kösz nem kérek a gyereked pénzéből és egyikéből sem. A nyugdíjam a saját befizetett pénzemből lesz illetve abból amit most keresek (nyugi épp elég :) ). Azon kívül meg a t*köm tele van az ilyen buta és unalmas kis "ellenérvekből". Lerágott csont mindegyik, semmi újat nem tudtok mondani csask ezeket ismételgetitek folyton. Ez csak a beteges mánia hogy bebizonyítsd hogy a te gyereked nem felesleges és hogy a világ közepe. De el kell keserítselek, a gyereked neked fontos és ez teljesen természetes. Főleg amikor túlnépesedés van. :)

"a sofőr mellől hangosan, érthetően megkérdezem, hogy ki tudná átadni a helyét :D Ha nem tolonganak, akkor felállítom a legközelebb lévő fiatalt."--- te sem vagy jobb mint mások... Mi az hogy felállítod? És ha nem áll fel? Miért kéne neked szótfogadnia? :) Akkor felrúgod vagy mit csinálsz vele? Semmilyen törvényben nem láttam hogy ez kötelező lenne, ez csak egy olyan dolog amit ha akarsz megtehetsz. Maradjanak otthon ha semmi sem jó nekik.

2010. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
21%

Az a baj ezzel ez előző hozzáállással, hogy az élet nem így működik. Az emberben kell, hogy legyen valamennyi minimális empátia, együttérzés. És ez nem üres közhely. A mindennapjainkat mi magunk tesszük elviselhetetlenné, kiborítóvá pont az ilyesmi hozzáállással. Nagyon kiábrándultnak kell lenni ahhoz, hogy ne vegyük észre, ha valaki segítségre szorul. És itt nem érv az, hogy múltkor nekem sem segítettek. Ha csak egy picit is odafigyelnénk egymásra, az utazás is kellemesebb lenne. De mi magyarok sajnos ezt szoktuk meg, hogy morcin, unott fejjel ülünk/állunk a járműveken. Sajnos ez mind hozzátartozik az utazási,tömegközlekedési kultúránkhoz. Tényleg csak mi nehezítjük saját magunknak ezt az egészet, és igazából meg is érdemeljük.

Elnézést, hogy eltértem a tárgytól. Az én véleményem is az, hogy át kellett volna valakinek adni a helyet, és nem azért, mert "biztosan azt hiszed, te vagy a világ közepe", hanem puszta emberségből. És megértem én sem szoktam szólni, ha rosszul vagyok és le akarok ülni, de valakinek itt igaza van abban, hogyha kedvesen megkérünk valakit, és elmagyarázzuk, mi a helyzet, akkor biztosan át fogja adni a helyét.

2010. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Azért kultúráltan is lehet vitatkozni.. Mindenkinek megvan a véleménye, nem kell leminősíteni a másikat mert más koncepciót képvisel. :)
2010. szept. 28. 22:53
 39/52 A kérdező kommentje:
(22.34-nek szólt)
2010. szept. 28. 22:54
 40/52 anonim ***** válasza:
77%
8hónapos terhesen várakoztam a vonalnál a gyógyszertárban,mikor az egyik ablak megüresedett,a mögöttem lévő öregasszony lökött rajtam egyett és oda sietett.Az utolsó csepp volt a pohárban és változott az idősekkel szembeni hozzáállásom.Persze vannak kivételek.Az,hogy a buszon senki nem adta át a helyet,már megszoktam.12órás éjszakai műszak után,fáradtan,álmosan én mindig átadtam a helyet a kipihent piacra pletykálni siető vén asszonyoknak.Hát ezután nem fogom.
2010. szept. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!