Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Ehez szóljatok...

Szerintetek? Ehez szóljatok hozzá, kiakadtam.

Figyelt kérdés

Ma hazajövet felszállok a buszra, lázasan (reggel munkahelyemen lázasodtam be, kül. el sem indulok) és 7 hónapos kismami vagyok. A buszon persze az összes 20-30 között lévő ereje teljében lévő ifjú hölgy/úr akiktől elvárná az ember, hát kb. játszotta a vakot, én meg már ott ájuldoztam. De óóóó ez még semmi! Végre valaki leszállt, kaptam helyet. Következő megállóban mögém üllt egy idős hölgy. Rá 2 percre előre szaladt hátulról egy nő, és üvöltözött, hogy "nem szállok le, én aztán nem". És 4 megállón keresztül szemében halál félelem, magában beszélt, látszott, hogy nem épp (én először meg is ilyedtem tőle) és folyamatosan üvöltött. Ezt még elviselném, de az út során a mögöttem üllő idős hölgy az "én" helyemet ajánlgatta ennek a nem beszámítható nőnek. Most komolyan! És akkor még én vagyok a "paraszt" fiatal? És a busz sofőr ilyenkor hol van? Vagy egy úri ember, aki letessékelné az ilyen embert?!

6 hónaposan 3x löktek fel reggel a buszon a nyugdíjasok, most meg ajánlgatja a nevemben a helyet. Vérlázítóak a mai idősek a bkv-n. TERMÉSZETESEN TISZTELET A KIVÉTELNEK.


2010. szept. 28. 18:55
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
39%

Most nem azért de 1, ez ténylewg baromi nagy gond. Jött egy gyagya személy és kiabált. Felháborító.

2, nem csak te létezel a világon. A gyereked nem mi akartuk, nem mi vállatuk. Hanem te, úgyhogy ez a te dolgod nem a miénk. Mi is emberek vagyunk akiknek ugyanúgy baja van, betegek, fáradtak és lehet angyobb gondjaik vannak mint neked. Nekem sem adja át a helyét senki ha beteg vagyok (na persze az le van sz*rva és semmi a nagy hősi terhességhez képest :)) és nem is akarom. Miért kéne mindenkinek idegen emberekkel törüdöm. A saját feladataim éppen elegek. Te semmivel sem vagy előrébb való mint mások. 3, nehogy azt hidd hogy az egész világ téged bámul és kell hogy bámuljon. Én személy szerint ha utazom akkor magammal vagyok elfoglalva és nem azzal hogy lessem a többi embert, mit csinál, hogy néz ki, le akar-e ülni. Tehát nehogy azt hidd hogy olyan sokan észrevesznek és csak játszák hogy nem.

Bocsi ha kemény vagyok, úgyis le fognak pontozni de valakinek fel kell rázni az ilyen elszállt kismamákat mert az ilyen pátyolgatástól csak elbízzák maguk hogy tényleg nekik van igazuk.

2010. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnalom, hogy ilyen dolgok tortentek veled. Probalj megnyugodni. Sajnos nekem is sok ilyen eset volt. Pl. hogy utaztam az orszag egyik felebol a masikba tavolsagi buszon (4 ora az ut). Volt 1 hely, de a no nem engedett leulni, mert a szatyrat tette a szekre es akkor hova tegye? Volt olyan, hogy rohantam a buszra, mert az volt a legutolso aznap es majdnem elajultam, folyt rolam a viz, semmit sem lattam, csak pici csillagokat, de persze senki meg annyit sem kerdezett, hogy jol vagyok-e, nem is tudom, hogy hogy nem ajultam el. Pesten meg elestem a villamoson, mert kora reggel fel 4-tol mar utaznom kellett, faradt voltam, erre mindenki inkabb ellepett tolem, minthogy segitett volna. Napestig sorolhatnam az eseteket. Terhesen is volt par rossz tapasztalat, persze nem arrol van szo, hogy az ember elvarja, hogy kiralynokent banjanak vele csak, mert terhes, de sok helyzet van, amikor az embernek ugy jon le, hogy direkt meg szemetkedni is akarnak vagy emberszamba sem veszik. Megoldas: ne utazz BKV-n. Nekem bevalt. Mar soha nem utaznek tomegkozlekedessel napi szinten.
2010. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 20.15-ös!

Empátiáról nem hallottál, kedves? Voltál már terhes, tudod milyen az? Egyébként meg ne gyere ezzel a gyerek neki kellett dumával, mert lehet, hogy pont ez a gyerek fogja majd a te nyugdíjadat is fizetni! És igenis kismamáknak, akár pocakban, akár karban, időseknek, betegeknek át kell adni a helyet. Az ilyen hozzáállás miatt esik szét a társadalom.

Kedves kérdező!

Először is jobbulást! Ismerem az érzést, én is utaztam már 38 hetesen állva. Egyetlen nagyon öreg bácsi akarta átadni a helyét, de neki nem engedtem.

Igaz, nekem az idősekkel inkább jó tapasztalataim vannak. Sokszor el sem fogadják a felkínált helyet.

A ilyen elmegyógyból szalasztottakat én sem szeretem, félek is tőlük, szerencsére ritkán találkozom ilyennel.

2010. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
27%
Hát én már 11 hónapja (terhesen a 6. hónaptól és most a babával is) úgy szállok fel a buszra, hogy a sofőr mellől hangosan, érthetően megkérdezem, hogy ki tudná átadni a helyét :D Ha nem tolonganak, akkor felállítom a legközelebb lévő fiatalt. Mindig van helyünk és lassan 1 év elteltével sikerül néha szó nélkül helyet kapnunk :)
2010. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabad ezen nagyon idegeskedni bár értem a gondodat.Én nem voltam még terhes de már volt olyan hogy vártunk arra hogy jegyet tudjunk venni és egy kismama állt mögöttem.Mivel tudtam hogy ha nem engedem magam elé akkor nem tud leülni sem valószínűleg gondoltam engedem,hogy előttem vegyen jegyet.Erre a mögöttem álló pár ember pasik/nők is elkezdtek szidni engem.Viszont lehet bunkóság de én se adom mindig át a helyem,volt hogy reggel 4kor keltem és délután értem haza utána meg még tanulnom is kellett meg persze azért buszoztam mert reggeltől dolgoztam és marhán nem volt engergiám ilyenkor.Ha olyan embert láttam persze átadtam a helyem de volt hogy nem mert annyira fáradt voltam örültem hogy élek.És tényleg sokan nem nézik az embereket a buszon én sem szoktam.
2010. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
77%

Ne nyakkendős úriembertől kérj helyet,hanem egy rockertől, vagy hasonlóan "extrém" fiataltól.

Meg fogsz lepődni.

2010. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
60%

Hát utolsó, ne haragudj, de az, hogy valaki fiatal, sajnos nem jelenti azt, hogy egészséges is.

Tudom, hogy a gyerek az anyának a világ középpontja, de a világnak nem. És igen, a gyereket önként vállalja az ember, a sérülést, betegséget viszont nem. És ne mondja nekem senki, hogy gyerekvállalás előtt azt hitte, hogy mindenki kedves és előzékeny.

2010. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
31%

szegénykém:( én 1x jártam így... elég is volt. A hátralevö heteket bent töltöttem a lakásban.

22/L

2010. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, már nem utolsó, 21:03-as.
2010. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
39%
21:16-os, teljesen igazad van! De nagyobb az esély egy fiatal esetében az egészségre, mint egy idősebbnél.
2010. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!