Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Ehez szóljatok...

Szerintetek? Ehez szóljatok hozzá, kiakadtam.

Figyelt kérdés

Ma hazajövet felszállok a buszra, lázasan (reggel munkahelyemen lázasodtam be, kül. el sem indulok) és 7 hónapos kismami vagyok. A buszon persze az összes 20-30 között lévő ereje teljében lévő ifjú hölgy/úr akiktől elvárná az ember, hát kb. játszotta a vakot, én meg már ott ájuldoztam. De óóóó ez még semmi! Végre valaki leszállt, kaptam helyet. Következő megállóban mögém üllt egy idős hölgy. Rá 2 percre előre szaladt hátulról egy nő, és üvöltözött, hogy "nem szállok le, én aztán nem". És 4 megállón keresztül szemében halál félelem, magában beszélt, látszott, hogy nem épp (én először meg is ilyedtem tőle) és folyamatosan üvöltött. Ezt még elviselném, de az út során a mögöttem üllő idős hölgy az "én" helyemet ajánlgatta ennek a nem beszámítható nőnek. Most komolyan! És akkor még én vagyok a "paraszt" fiatal? És a busz sofőr ilyenkor hol van? Vagy egy úri ember, aki letessékelné az ilyen embert?!

6 hónaposan 3x löktek fel reggel a buszon a nyugdíjasok, most meg ajánlgatja a nevemben a helyet. Vérlázítóak a mai idősek a bkv-n. TERMÉSZETESEN TISZTELET A KIVÉTELNEK.


2010. szept. 28. 18:55
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
68%
Tökéletesen egyetértek :) Ne csak beszólni tudjon valaki a szájával, hanem kérni is. Meg mi ez már, hogy "felállítom"? Esetleg megkérem, hogy adja át a helyét, mert nem érzem jól magam. Ez lenne a tisztességes. Nem jár minden alanyi jogon mindenkinek és bizony kérés nélkül én sem mozdulok egy lépést sem, pedig én kulturált vagyok és nő. Ja és attól hogy terhes vagyok nem várom el, hogy üljek, ha pedig épp adódik valami gond nekem eddig mindig segített mindenki. Ha valaki emberként viselkedik azzal úgy is fognak, de akiről sugárzik, hogy el van ájulva attól, hogy ő most egy ilyen helyzetben van az ne várjon semmit. És ez is teljesen jogos.
2010. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
26%

Amúgy ha azt nézzük akkor mindig akadnak terhes és idős nők és emberek. Ergo ha én felszállok a buszra és ha mindenkinek átadnám a helyemet addig le se tudnék ülni életemben ameddig vagy 1. nem leszek terhes, 2 nem leszek idős??? Na ezt azért nem.


Másrészről a nyugdíjasok INGYEN UTAZHATNAK a buszokon,én kifizetem a 350-400Ft-os jegyet (bp) és még én adjam át nekik a helyemet, holott az én pénzemből is fizetem az ő jegyüket?! Ennél már csak az az idegesítő, mikor vidékről PESTEn keresztül mentem le Zalaegerszegre, és hajnali 6-kor a Népligetben már nem volt ülőhely, mert a sok vén leült arra a 15-20 perce! Én meg állhattam a buszsofőr arcába 3 és fél órát! JA igen és utána még egy 2 órás szigorlatot is meg kellett még aznap írnom...



Harmadrészről meg nem vagyok köteles átadni a helyemet (bár ez társadalmi elvárás) de SZERINTEM AZ IS TÁRSADALMI ELVÁRÁS LENNE A GYEREKES SZÜLŐKKEL SZEMBEN, HOGY EGY 3-4 ÓRÁS UTAZÁSNÁL A GYEREKET TUDJA FEGYELMEZNI! ÉN SPECIEL NEM EGYSZER SZÓLTAM RÁ A SZÜLŐRE HOGY KEZDJEN VALAMIT A GYEREKÉVEL MERT HA MÉG 1 PERCIG VISÍTANI FOG /NEM TUD VISELKEDNI MELLETTEM vagy MÖGÖTTEM, NEM ÁLLOK JÓT MAGAMÉRT!


Negyedrészről, meg TANULJANAK MEG KÉRNI ÉS MEGKÖSZÖNNI IS! EZ IS ALAPVETŐ TÁRSADALMI ELVÁRÁS!

2010. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!