Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó, hogy nem megyek haza...

Bántó, hogy nem megyek haza karácsony egyik napján sem? Ilyen helyzetben ez nem megérhető?

Figyelt kérdés

A karácsony nálunk nem a boldogság, meghittség ünnepe, hanem az idegbajé. Otthon alapból nincs jó hangulat, az anyám és a férje évek óta a válás szélén vannak, hónapok óta egy szót sem szólnak egymáshoz. Anya már mondta is, hogy ő karácsonykor biztos senkit nem hív meg és ugrál körülöttük, mosolyog boldogan, mintha minden rendben lenne, nem is akar sehová menni.

Az apám részéről a családom pedig eléggé a "vidéki proli" szint... Én is utálom, ha valaki prolizik, de rájuk tényleg ez a legjobb szó. Tatám már délelőtt 11-kor részeg minden családi eseményen, az asztalon ott van a 2 literes Kőbányai a húsleves mellett, a menü minden évben a rántott mindenség... A nagynéném gyereknevelési elve az, hogy minél hangosabban mondja, annál jobban megértik a gyerekek, ezért állandóan fülsüketítően ordít velük mindenért. Apáéknál a másik véglet van, a felesége a két gyerekre akkor sem szól rá, ha azok éppen a függönyön hintáznak. Apa meg általában ezt 15 perc után megunja és kiül a kocsiba cigizni, olvasni. Párom egyszer találkozott velük, mondta, hogy neki az esküvőnkig elég is volt bőven... Emiatt ő biztos nem jönne vele, ahhoz meg nincs kedvem, hogy ő itthon legyen egyedül karácsonykor, én meg ott érezzem rosszul magam.



Ezért kérdeztem tőle, hogy nem töltjük-e együtt mind a három napot, itthon. Örült neki, viszont mikor mondtam a családomnak, az apai rész vérig sértődött. Hogy így is alig látnak, sosem járok már haza Pestről, meg hogy legalább karácsonykor igazán lehetnék a családommal és hogy "milyen viselkedés ez".


2022. nov. 21. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, tőlünk milyen választ vársz. Szerintem normális, apád szerint nem, felnőtt ember vagy, majd eldöntöd, kinek milyen stílusban hogyan indoklod a döntésed.
2022. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
94%
Hát hogyha a párod nem óhajt hazamenni a családjához akkor szerintem rendben van. Az a baj ez nehéz Mert az hogy alkoholista nem is fogja fel hogy ezzel másnak is tönkreteszi a mindennapjait, szóval ő annak nincs tudatában hogy te ott szarul érzed magad. Én a helyedben azt csinálnám hogy végig jár nem a családot egy nap alatt aztán a másik két nap meg ünnepelnénk a párommal (ha ő nem akar a családjával lenni vagy nem tud)
2022. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
15%
Figyelj, annyira nem utálod a családod, hogy megszakítsd velük a kapcsolatot. Ezek után legalább az egyik karácsonyi nap szerintem kibírható, biztos van legalább 1-2 ember, aki normális. A párod miért töltené azt az egy napot egyedül? Miért nem megy veled? Vagy akkor miért nem megy a saját családjához ugyanazon a napon? Mert ha ő nem megy veled a családodhoz jópofizni, az az alap, hogy te sem mész az övéhez.
2022. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 A kérdező kommentje:
Neki már nem élnek a szülei, más rokona nincsen. Általában elutazik az ünnepekkor 2-3 hétre, de én a vizsgáim miatt nem tudnék vele menni, nélkülem meg nem akar.
2022. nov. 21. 13:39
 5/84 A kérdező kommentje:

Nem utálatról van szó, inkább lenézem/sajnálom az apám oldalán lévő családtagjaimat. A kapcsolatot nem szakítottam meg velük, de pl. utoljára Húsvétkor találkoztunk úgy mindannyian.

Budapestről mennék, oda-vissza durván 400 km lenne. Sötétben én meg nem szeretek vezetni annyira, az az igazság.

2022. nov. 21. 13:41
 6/84 anonim ***** válasza:
90%
#4 Így már nagyon más, bocsánatot kérek a #3-asban nyilvánított véleményemért, magamból indultam ki.
2022. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
24%

De ha ennyire nem érdekelnek, minek tartod velük a kapcsolatot? Annyira nem vagy kíváncsi rájuk, hogy évente kétszer rájuk nézz, ez az igazság.


Akkor miért nem tiltod le őket mindenhonnan? Aztán nem kell velük többet foglalkoznod, nem kell hallgatnod a cseszegetést.



Mi értelme ennek a felszínes kapcsolatnak, ami csak nyűggel jár neked?

2022. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
39%
Ez a sötétben nem szeretek vezetni nagyon gyenge :) Karácsonykor pont nincs egy lélek se az utakon, megjártam jópárszor ugyanezt a kört. Ha a párod hetekre elutazik ilyenkor, felteszem nem gond anyagilag egy szobát kivenni a szüleid környékén, ahol megaludhattok. Aztán azt nekik nem kell az orrukra kötni, indultok, mert hosszú az út hazáig :) Emellett viszonylag konfliktusok nélkül le lehet szoktatni őket az együtt zabálásról is, jaj, ne várjatok ránk, nem tudjuk megmondani mikor érkezünk, majd csak csipegetünk valamit, úgyse vagyunk éhesek :) Ha párszor vár rátok a fater órakat a leves meg a sör mellett, hamar el fogja fogadni. Aztán utána már az se lesz fontos, hogy pont karácsony napján állítsatok be, jó lesz az valamikor decemberben is.
2022. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
97%

Igen, bántó ezek szerint.


Kérdés, hogy most Te aköré szeretnéd-e szervezni az életedet, hogy soha ne bánts meg senkit. Ha igen, akkor kudarcra van ítélve.

2022. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

Igen, pont azért nem szeretek sötétben vezetni, mert utálom az úttalan utakat, ahol bármikor kiugorhat a kocsi elé valami. Nem kellemes, mikor 130-nál meglátod magad előtt a szarvast.


A barátom meg egyáltalán nem szeretne találkozni a családom azon részével, az ingerküszöb nála alacsonyabban van. Amit megértek, én is nehezen viselem őket 1-1,5 óra után már.

2022. nov. 21. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!