Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó, hogy nem megyek haza...

Bántó, hogy nem megyek haza karácsony egyik napján sem? Ilyen helyzetben ez nem megérhető?

Figyelt kérdés

A karácsony nálunk nem a boldogság, meghittség ünnepe, hanem az idegbajé. Otthon alapból nincs jó hangulat, az anyám és a férje évek óta a válás szélén vannak, hónapok óta egy szót sem szólnak egymáshoz. Anya már mondta is, hogy ő karácsonykor biztos senkit nem hív meg és ugrál körülöttük, mosolyog boldogan, mintha minden rendben lenne, nem is akar sehová menni.

Az apám részéről a családom pedig eléggé a "vidéki proli" szint... Én is utálom, ha valaki prolizik, de rájuk tényleg ez a legjobb szó. Tatám már délelőtt 11-kor részeg minden családi eseményen, az asztalon ott van a 2 literes Kőbányai a húsleves mellett, a menü minden évben a rántott mindenség... A nagynéném gyereknevelési elve az, hogy minél hangosabban mondja, annál jobban megértik a gyerekek, ezért állandóan fülsüketítően ordít velük mindenért. Apáéknál a másik véglet van, a felesége a két gyerekre akkor sem szól rá, ha azok éppen a függönyön hintáznak. Apa meg általában ezt 15 perc után megunja és kiül a kocsiba cigizni, olvasni. Párom egyszer találkozott velük, mondta, hogy neki az esküvőnkig elég is volt bőven... Emiatt ő biztos nem jönne vele, ahhoz meg nincs kedvem, hogy ő itthon legyen egyedül karácsonykor, én meg ott érezzem rosszul magam.



Ezért kérdeztem tőle, hogy nem töltjük-e együtt mind a három napot, itthon. Örült neki, viszont mikor mondtam a családomnak, az apai rész vérig sértődött. Hogy így is alig látnak, sosem járok már haza Pestről, meg hogy legalább karácsonykor igazán lehetnék a családommal és hogy "milyen viselkedés ez".


2022. nov. 21. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
20%
Ahogy látom a kérdésed elég sok választ generált, de ebből is láthatod, nem ennyire egyszerű a válasz mint elsőre hinnéd. A család az, amit nem választhatsz, akik felé kötelezettségeid vannak, akiket legalább a szeretet ünnepén illene meglátogatni- még ha a családi idill nem is igazán jellemző rátok- de ezt a békát le kellene nyelni, hiszen mindig van esély hogy valami szokatlanul jó dolog süljön ki belőle. Legalább a lelkiismereted tiszta lenne- már ha elmennél- hogy legalább te megpróbáltad a családi egységet össezhozni az év ezen napján. Három napos az ünnep, pár órát igazán szánhatnál rá, akár 26-án, hogy hacsak rövid időre is, de valami szeretetféleséget mutassatok egymás felé. Mert ha hazamész megeshet, ez a kisebb csoda is :)
2022. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem is megér egy próbát hogy hazalátogass, hiszen a család az család.
2022. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
39%
Ahogy én látom, te nem akarsz hazamenni, s szerintem nem annyira magad, mint inkább a párod miatt. Egyszerűen szégyelled előtte a családod. Igen, lehet proli a család, de te sem az angol királyi családból származol, hanem ebből a lenézettből. Ezt sose felejtsd el! Éld másként az életed, s nagyvonalúan nézd el a hibáikat kb. 2-3 órára. Tudod én azt tanultam, hogy minél intelligensebb egy ember, annál inkább megtalálja a hangot az emberek bármilyen rétegével.
2022. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem bőven elég magyarázat, amit leírtál. Neked kell eldöntened, milyen irányba akarod mozdítani a kapcsolatodat vekük: mész és minden marad a régiben (én nem ajánlom, hidegrázást kaptam a leírásodtól), nem mész és valami kegyes (fél)hazugságot mondasz, pl. pároddal egész évben keményen dolgoztok/tanultok, szeretnétek pár napig csendben együtt lenni, vagy megmondod/leírod nekik így, ahogy itt leírtad (esetleg picit finomabban megfogalmazva egy-két dolgot).


Pároddal legyél otthon karácsonykor, és a két ünnep között (vagy 26-án) látogasd meg édesanyádat, esetleg menjetek le ketten egy ebédre. Ő egyébként mit szól ehhez, ő is mérges, hogy nem mész?

2022. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
41%
54-es vagyok: és a 33-ban írtakkal értek egyet: nem kell velük teljesen megszakítani a kapcsolatot, ha arra jársz menj be, ha édesanyáddal jobb a kapcsolatod esetleg vele találkozz többször, de ha mondjuk érkezésed után fél órával már az a téma, hogy "mér' nem lehet karácsonykor odatolni a képed", akkor mondd meg, hogy most itt vagy, lehet beszélgetni, ha nem akarnak, akkor viszlát.
2022. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
41%

És még mindig 54-es vagyok: közben látom, hogy édesanyád nincs befeszülve ezen, meg vele amúgy is tartod a kapcsolatot, akkor hát pláne azt javaslom, hogy ne menj. Esetleg őt lássátok vendégül 26-án vagy a két ünnep között ha párod őt kedveli (vagy legalábbis egy ebéd erejéig el van vele).


Nem értem azokat, akik itt erőltetik, hogy menjen, mert család... baszki az apja lelép kocsikázni, annyira nem bírja a saját szüleit és testvérét, nagy családi szeretet lehet tényleg...

2022. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyunk mi apai ágról rokonok véletlenül? Nálam is az apai rokonság katasztrófa, aztán amikor az egyik évben kijelentettem, hogy nekem ennyi elég volt a "naaagy karácsonyi szeretet" címen futó beszólogatásból, ordítozásból és nyűglődésből, közölték, hogy én ki vagyok tagadva, mert cserbenhagytam a családot! Nem mondhatnám, hogy bánom, csak azért volt furcsa, mert addig is nyíltan utáltak (mondjuk egymást is).
2022. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
47%
mi a lónak a retkes dákójáért túráztatsz és pontozol le válaszokat, ha már úgyis döntöttél? ráadásul felnőtt ember létedre nem tudsz pár órát a családod kötelékében eltölteni, csak mert szellentenek(visszaolvastam, nem értem mit háborogsz) picit finnyás lettél, mintha te nem durrogtatnál szilveszteri pukkanásokat idézve. családon belül ez picit undi, de belefér. nálunk na családi vacsora van 25-én, és a kisebb kölykök bizony egymás óra alá durrogtatnak, aminek egyik részről röhögés, másrészről hiszti van. de ez is belefér ezen a napon. nálad valami mélyebb oka van amiért nem akarsz részt venni a családi ünnepségen. de akkor ne menj, és ne is tegyél fel kérdést róla, főleg ha esély sincs a válaszok miatti döntés megváltoztatására
2022. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
37%
Nincs Magyarországnak olyan környéke ahol a szülők lakhatnak, de ne lenne szállás kocsival könnyedén elérhető távolságon belül. Erre simán fogadok a posztoló egy havi fizetésébe.
2022. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
20%
Továbbá direkt fingani nem lehet. Vagy van odabent bélgáz vagy nincs. Direkt visszatartani lehet esetleg, ideig-óráig, kiskölök nem teszi, húha, ez tényleg egy indok hogy ne látogasd meg a családot?
2022. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!