Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó, hogy nem megyek haza...

Bántó, hogy nem megyek haza karácsony egyik napján sem? Ilyen helyzetben ez nem megérhető?

Figyelt kérdés

A karácsony nálunk nem a boldogság, meghittség ünnepe, hanem az idegbajé. Otthon alapból nincs jó hangulat, az anyám és a férje évek óta a válás szélén vannak, hónapok óta egy szót sem szólnak egymáshoz. Anya már mondta is, hogy ő karácsonykor biztos senkit nem hív meg és ugrál körülöttük, mosolyog boldogan, mintha minden rendben lenne, nem is akar sehová menni.

Az apám részéről a családom pedig eléggé a "vidéki proli" szint... Én is utálom, ha valaki prolizik, de rájuk tényleg ez a legjobb szó. Tatám már délelőtt 11-kor részeg minden családi eseményen, az asztalon ott van a 2 literes Kőbányai a húsleves mellett, a menü minden évben a rántott mindenség... A nagynéném gyereknevelési elve az, hogy minél hangosabban mondja, annál jobban megértik a gyerekek, ezért állandóan fülsüketítően ordít velük mindenért. Apáéknál a másik véglet van, a felesége a két gyerekre akkor sem szól rá, ha azok éppen a függönyön hintáznak. Apa meg általában ezt 15 perc után megunja és kiül a kocsiba cigizni, olvasni. Párom egyszer találkozott velük, mondta, hogy neki az esküvőnkig elég is volt bőven... Emiatt ő biztos nem jönne vele, ahhoz meg nincs kedvem, hogy ő itthon legyen egyedül karácsonykor, én meg ott érezzem rosszul magam.



Ezért kérdeztem tőle, hogy nem töltjük-e együtt mind a három napot, itthon. Örült neki, viszont mikor mondtam a családomnak, az apai rész vérig sértődött. Hogy így is alig látnak, sosem járok már haza Pestről, meg hogy legalább karácsonykor igazán lehetnék a családommal és hogy "milyen viselkedés ez".


2022. nov. 21. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
58%
De úgy látom itt arról van szó inkább (utca végére is kocsival, ötcsillagos hotelbe évente többször stb), hogy a proletárlétből kiszabadult leányka igyekszik megfelelni a sznob "barátjának" sőt ha lehet túltenni rajta, aki "remek" indokokat hozott arra (fingás, pálinka) hogy miért is kell megúszni a másik rokonait. Most már csak arról szól a sztori hogy a közönséget is meg kell győzni :)
2022. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
85%

Nekik bántó. Ez viszont nem a te problémád. Csináld azt amit szeretnél, és ne azt, amit ők.

Én sem mennék közéjük, a karácsonyt nyugodtan szeretem tölteni, és nem alkoholisták, idegbajosok és neveletlen kölykök között. Ha nagyon kötik az ebet a karóhoz, akkor fel kell sorolni a tényeket nekik, hogy nem vagy képes ilyen körülmények között velük lenni. Állítsanak magukon, vagy kuss. Válasszanak. Én kegyetlenül őszinte és nyers vagyok mindenkivel, akivel bajom van. És teszek rá magasról, ha megsértődnek. Egy problémával kevesebb. Nyisd ki a szád, ennyi. Nem neked kell szarul érezni magad azért, mert ők idióták. Ha nem tetszik, így jártak. Neked is egy életed van, és azt a neked legjobban megfelelő módon töltsd el. Nem vagy már gyerek, hogy megmondják mit csinálj.

2022. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 A kérdező kommentje:

61-es, itt kötözködsz oldalak óta, nem unod?

Oké, neked belefér, ha odafinganak, miközben eszel. Nekem nem, ahogy szerintem az emberek többsége sem gondolja ezt annyira viccesnek.


Senki nem sznob nálunk, de van egy határ, amit szerintem illik tiszteletben tartani azzal kapcsolatban, hogy hogy is viselkedünk vendégségben, mit engedünk meg magunknak, a gyerekeknek.

Szerencsére sosem éltem "proletárlétben", mert édesanyám nevelt fel, így azzal, ami apukáméknál van, nem találkoztam napi szinten, nem ez a mentalitás rögzült. Valószínűleg ezért nem is tartom poénosnak, elfogadhatónak a viselkedésüket.


"Nincs Magyarországnak olyan környéke ahol a szülők lakhatnak, de ne lenne szállás kocsival könnyedén elérhető távolságon belül."

Nem írtam sehol, hogy ne lenne szállás. Azt írtam, hogy a magyarországi szállodákért nem rajongunk annyira, számunkra nem nyújt annyit egyik sem, hogy fizessünk érte.

"Továbbá direkt fingani nem lehet. Vagy van odabent bélgáz vagy nincs. Direkt visszatartani lehet esetleg, ideig-óráig, kiskölök nem teszi, húha, ez tényleg egy indok hogy ne látogasd meg a családot?"

Köszönöm szépen a rögtönzött biológia órát! Úgy gondolom, hogy egy iskolás gyerekkel már megértethető az, hogy olyankor kimegy a mosdóba. És ez csak egy a sok közül, gondolom elképzelhető, hogy viselkedhetnek, ha ez "alap" és megengedett dolog náluk... :)



A normális, segítőszándékú válaszokat köszönöm szépen!

Igen, valószínűleg az is közrejátszik, hogy már nem "muszáj" úgymond hazamennem karácsonyra, mert van párom, nem lennék egyedül, ha itt maradnék Pesten. Ő sem bunkó, ha megkérném, hogy jöjjön, nem mondana nemet, de igazából őt sem akarom ennek kitenni, meg magamat sem... Más lenne, ha 4-5 napra mennénk haza, de anyukáméknál sem lesz semmi, az ő szüleinél sem. Ezért az egy délutánért pedig nem autóznánk át a fél országot, mert nem érné meg. Ha tényleg boldogan, jó hangulatban telne az ebéd, meg a délután, még azt mondom, rendben, de tudom, hogy nem így lenne és 160-as vérnyomással indulnánk haza Pestre már délután 2-kor.

2022. nov. 21. 18:32
 64/84 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, amiről írsz, az nem család, hanem egy diliház. Megértem a párodat, hogy nem szeretne menni. A helyedben én sem mennék, sőt megszakítanám velük a kapcsolatot.
2022. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
40%
Mondom én, feltört a sznobságh :D Magyarország (is) tele van olyan szálláshelyekkel, amik tökéletesen megfelelnek egyéjszakai tartózkodásra, bármilyen civilizált helyről érkező utazónak. Ugyanis a szállásokat azért veszi igénybe az ember, mert utazik, világot lát, kultúrálódik vagy éppen rokonságot látogat, nem azért hogy a szállás annyit nyújtson hogy ti fizetni legyetek hajlandók érte. Az pont a sggkinyalós ötcsillagos magamutogató pénzkirakatok mint ez a Spirit, ahova ti elmentek évente 2-3 alkalommal.
2022. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
20%
Arra meg egy másik havi fizetését is feltenném a kérdezőnek, hogy a "barátja" is odafingik evés közben néha, csak megtanult úgy csinálni mintha nem tenné :D
2022. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 A kérdező kommentje:
De miért olyan elfogadhatatlan, hogy a karácsony estét nem valami szállodaszobában szeretnénk tölteni, hanem az otthonunkban, kényelmesen, kettesben?
2022. nov. 21. 18:48
 68/84 A kérdező kommentje:
Nem, mi nem szoktunk az étkezőasztalnál és máshol sem egymás orra alá fingadozni. Sajnálom a párodat, ha neked ez ennyire természetes dolog! :)
2022. nov. 21. 18:49
 69/84 anonim ***** válasza:
90%
Az elfogadható. Sőt az is, hogy nem akarjátok végigvezetni az estét. Ezt lehet mondani pl a szülőknek. Az csak simán kamu hogy nincs normális szállás.
2022. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
20%
Könnyen lebuktatnálak titeket, minden evésnél mikrofon a valagatok alá, egy hét alatt nyerném a fogadást :D
2022. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!