Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó, hogy nem megyek haza...

Bántó, hogy nem megyek haza karácsony egyik napján sem? Ilyen helyzetben ez nem megérhető?

Figyelt kérdés

A karácsony nálunk nem a boldogság, meghittség ünnepe, hanem az idegbajé. Otthon alapból nincs jó hangulat, az anyám és a férje évek óta a válás szélén vannak, hónapok óta egy szót sem szólnak egymáshoz. Anya már mondta is, hogy ő karácsonykor biztos senkit nem hív meg és ugrál körülöttük, mosolyog boldogan, mintha minden rendben lenne, nem is akar sehová menni.

Az apám részéről a családom pedig eléggé a "vidéki proli" szint... Én is utálom, ha valaki prolizik, de rájuk tényleg ez a legjobb szó. Tatám már délelőtt 11-kor részeg minden családi eseményen, az asztalon ott van a 2 literes Kőbányai a húsleves mellett, a menü minden évben a rántott mindenség... A nagynéném gyereknevelési elve az, hogy minél hangosabban mondja, annál jobban megértik a gyerekek, ezért állandóan fülsüketítően ordít velük mindenért. Apáéknál a másik véglet van, a felesége a két gyerekre akkor sem szól rá, ha azok éppen a függönyön hintáznak. Apa meg általában ezt 15 perc után megunja és kiül a kocsiba cigizni, olvasni. Párom egyszer találkozott velük, mondta, hogy neki az esküvőnkig elég is volt bőven... Emiatt ő biztos nem jönne vele, ahhoz meg nincs kedvem, hogy ő itthon legyen egyedül karácsonykor, én meg ott érezzem rosszul magam.



Ezért kérdeztem tőle, hogy nem töltjük-e együtt mind a három napot, itthon. Örült neki, viszont mikor mondtam a családomnak, az apai rész vérig sértődött. Hogy így is alig látnak, sosem járok már haza Pestről, meg hogy legalább karácsonykor igazán lehetnék a családommal és hogy "milyen viselkedés ez".


2022. nov. 21. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
97%

Ha apádék vérig sértődtek, akkor bántó. Meg is válaszoltad a saját kérdésedet.

Ne arról szóljon szerintem, hogy ők mit akarnak. Ha külön élsz a pároddal, akkor feltételezem, hogy egy felnőtt, önálló ember vagy, saját vágyakkal, célokkal. Miért kéne BÁRKI, hogy megmondja, mit csinálj?

Meg kell húzd a határaidat, de ott, ahol TE jónak érzed őket. nem ott, ahol apád, a másodunokatestvéred vagy a szomszéd Marinéni. Ezt jelenti az önállóság egyébként.

Ha te nem akarsz elmenni, ne menj. Ha úgy érzed, neked fontosabb, hogy ne sértődjenek meg, és inkább elmennél, menj.

Én annyit mondok, hogy arra, aki ilyenkor azt mondja, hogy "hát de csak illik azért...", arra ne hallgass, mert az ő életük valószínűleg elég jól aköré épül, hogy mások mit akarnak, és hidd el, komám, te arra a fajta életre nem vágysz! Meg más se.

Egyébként nálunk is épp ez volt a helyzet, csak fordítva. Nekem él a családom, de nem voltunk sosem nagy ünnep-központúak, így külön ezért sosem mentem haza. A pároméknál mindig nagy családi banzáj, de ugyanez, amit írsz a saját családodról, sőt, talán durvább is, mert náluk az apja részegen rendszeresen belekötött az élőfába is, meg még össze is verekedett a nagyapóval... Na, én oda nem voltam hajlandó többet menni. Mindig üdvözlöm őket, de nem kértem belőle. A párom pedig ott a feketebárány, éreztetik is vele sokszor, hogy nem helyeslik, ahogy éli az életét, és teljesen depresszióba zuhanva, szétstresszelve jött ilyenkor haza ezekről a látogatásokról. De mindig benne volt a "de hát csak egy családi ünnep, nehogy megsértődjenek". De utána végigpanaszkodta nekem, hogy milyen szörnyű volt. úgyhogy leültem vele megbeszélni, hogy most döntse el, hogy ha el akar menni, menjen, engem nem zavar, de hogy elmegy úgy, hogy tudja, hogy milyen szörnyű lesz, aztán nekem panaszkodik hetekig róla, az nem oké.

Azóta belátta ezt, meg mondjuk szegénynek elege is lett, hogy sokszor belekötöttek, így már elég ritkán jár haza, és sosem ünnepekre.

2022. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 A kérdező kommentje:

A barátom mindent megtesz értem és még annál is többet. Szerintem nem kell a kapcsolatunkkal kapcsolatban okoskodni kéretlenül, ismeretlenül.


Nem bántanak, de tényleg zavaró egy idő után, hogy az egyik gyerek ott túrja az orrát az asztalnál, a másik azon röhög, hogy ebéd közben milyen hangosat fingik/büfög, a harmadik pedig az apja sörében próbál kunyerálni 10 évesen és ha nem kap, mindenféle szemét sz_r g__cinek nevezi a család előtt.

Mellé hallgassuk, ahogy a tatám mindenkivel kötekedni próbál, mamám ordít vele 5 percenként valamiért, a nagynéném meg a gyerekeivel, vagy éppen kergeti őket, hogy elverje valamelyiket. Apám pedig szimplán szóba sem állt velünk legutóbb sem, hanem 10 perc után elment kocsikázni inkább.

2022. nov. 21. 14:46
 23/84 anonim ***** válasza:
9%

"A barátom mindent megtesz értem és még annál is többet. Szerintem nem kell a kapcsolatunkkal kapcsolatban okoskodni kéretlenül, ismeretlenül."


Nem okoskodott itt senki, csak fura, hogy ha elvileg mindent megtesz, akkor évente egyszer pár óra támogatást nem...


Másrészt te írtad ki a kérdést és arra jöttek a válaszok.


Igen, hallgassátok!


Az ember nem válogathatja meg a rokonait, sajnos!


De ennyit ki lehet bírni szerintem.

2022. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
90%

De, ilyen családdal normális ember megszakítja a kapcsolatot, nem kínlódik velük évekig.


Én is megszakítottam az enyémekkel, akikkel szintén max. évente kétszer futottunk össze, és semmit nem veszítettem, csak megúsztam a szokásos ünnepi műsort.


Csak tudni kell felnőni, túllépni azon, hogy "csak a családom" . Hát, f*sza család, ahol apád kiül a kocsiba és szóba sem áll veled. Ezért érdemes a kapcsolatot tartani és hallgatni a cseszegetésük.


Szakítsd meg velük a kapcsolatot, és te viselkedj másképp a saját családoddal, ahogy ők tették veled.

2022. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
0%
Hát, a mai kor emberére jellemző, hogy inkább kidobja, semmint hogy megpróbálna javítani rajta aztán meg sír a szája, hogy neki nincs családja és ha majd lelép a pasija, akkor egyedül marad... :(
2022. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 A kérdező kommentje:

Ő nem ilyen családból jött, neki tényleg "kultúrsokk" volt, mikor elvittem bemutatni és látta az ott uralkodó állapotokat. Pedig előtte felkészítettem, elmondtam, hogy szörnyű lesz az egész. Nem hitte el, de utána mondta, hogy már megérti, miért panaszkodom ki magam minden látogatást követően, Mert ezt ép ésszel nehéz látni, hallani és megpróbálni valahogy pókerarcot vágni közben mellé.

Ha megkérném, valószínűleg úgyis jönne, nem mondana nemet. De sokszor én is a hátam közepére kívánom őket, nem akarom, hogy azt a kevés szabadidejét, ami van neki, ezzel töltse el.

2022. nov. 21. 14:57
 27/84 anonim ***** válasza:
93%

25, van az a szint, amit nem lehet javítani.


Nézd meg, ezek az emberek êvek óta semmilyen szinten nincsenek tekintettel a gyerekükre, az apja inkább kiül a kocsiba, minthogy évente kétszer a gyerekével legyen - mit lehet ezen javítani szerinted?


Nincs is már köztük semmi érzelmi kapcsolat, nincs is rá igény, olyanok lassan, mint az idegenek.

2022. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 A kérdező kommentje:

"semmint hogy megpróbálna javítani rajta"

???

Ezen mégis hogy kéne javítani, úgy őszintén?!

Ha egy felnőtt nőnek, anyának nem esik le, hogy igenis rá kéne szólni a gyerekre, amikor az fingadozik a megterített asztalnál, amikor mindenki eszik körülötte, akkor mit kéne tennem? Vagy mikor a 76 éves tata pálinkával indítja a reggelt?

2022. nov. 21. 14:58
 29/84 anonim ***** válasza:
17%

Én megértem a kérdezőt, de mégis azt javaslom, hogy ne szakítsa meg a gyökereivel a kapcsolatot és valahogy próbáljanak meg kibírni pár órát évente egyszer, csak ugorjanak be, vigyenek egy kis ajándékot, aztán viszlát!


Én az arany középút híve vagyok.


Ha rossz is a helyzet, de próbáljuk meg kihozni belőle, amit tudunk!

2022. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
64%

"Ezen mégis hogy kéne javítani, úgy őszintén?!"


Csak elfogadni tudod, tehát magadon tudsz javítani.


Másokat nem fogsz tudni megváltoztatni, ők ilyenek és kész!

2022. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!