Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom sógornője undorítóan...

Párom sógornője undorítóan beszél a gyerekével, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vannak családi összejövetelek. Névnapok, egyéb ünnepek.


Akárhányszor ott vagyunk, már nem lehet bírni, ahogy beszél a 10 éves lányával, a fiára is rá szokott durván szólni, de a lányára szinte mindig.


Nekem alapból nehéz ez, mert az én anyám is ilyen volt (plusz fizikai bántalmazás).


Ui.: nem érdekel, hogy mennyi segítsége van otthon, tud-e pihenni, mi baja van. Ez nem ok arra, hogy valaki így viselkedjen a gyerekeivel.


2022. dec. 6. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
35%
Próbáld meg feldolgozni a traumáidat.
2022. dec. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
13%
Miert szól rá a gyerekre? Ha megelozheto a helyzet, akkor tegyél ellene, hogy ne legyen rá esély se, hogy szólni tudjon. Ha nem, akkor szólj közbe valami olyan témával, amire ő tud reagálni és eltereli q figyelmet q gyerekről. Mert nyilván a figyelj Juli, miért beszelsz igy a Marikaval nem a te stílusod.
2022. dec. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
93%

Max rákérdezel miért beszél vele úgy.

De ahogy téged se érdekel, h mi a baja úgy őt se hiszem, h a te véleményed érdekli.

Szóval igazából semmit nem tudsz csinálni sajna.

2022. dec. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
46%
Nagyjából a 4-esnek adok igazat. Kicsit keményen fogalmazott, de igazat írt.
2022. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim válasza:
97%

Mi számít durvának?

Pontosan hogy beszél velük? Példákat írj, így kicsit nehéz véleményt írni ha hiányos az infó

2022. dec. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim válasza:
75%
Itt az anyjuk ( sógornőm) beszél így, a 4 éves gyerek jobban káromkodik, mint én lassan 40 évesen. Tegnap itt volt a nagyanyja, valamiért rászólt, erre: mama, a k.anyád...
2022. dec. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen világ ez. Ezt látja , hallja otthon.
2022. dec. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
33%

Rhadtul semmi közöd hozzá.


És igen, nagyon is lényeges, hogy

1. mennyi segítsége van otthon

Nem mindegy, hogy apuka hazaesik, és kiszolgáltatja magát, ergo a nő csinál mindent (esetleg meló után), apuka meg heverészik a kanapén.


2. a gyerek mennyire flegma

ha öcsémből indulok ki, őt legszívesebben szájon vertem volna néhányszor, olyan undorító beszólásai voltak.

NEM ezt hallotta, a haveroktól szedte és a szüleinkkel még csak csak tisztelettel beszélt, de velem, mint a kapcaronggyal.

Én nem vagyok felnőtt, ergo ne ugassak bele, mit csinál (mikor rám bízták), takarodjak a szobájából, dgjam fel az ebédet magamnak - meg ilyenek.

Szerinted? Ilyen gyerekkel egy idő után nincs türelem, mert ha a haverok is így beszélnek egymással, erről nem szoktatod le.


És ez már nem a "nem hallom meg" szint.

2022. dec. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
43%

A lepontozokat kérdezném, konkrét miért is lettem lepontozva?


1, Nem tudni miért szól ra a gyerekre.

2, Ha okkal, akkor azt meg lehet előzni azzal, hogy ha látja az ember, hogy a gyerek x dologra készül, eltérésekkel a figyelmét, ergo nem történik meg.

3, Ha már bele kezd az anyuka a mondandojaba és a kerdezonek nem tetszik, az ő figyelmét is el lehet terelni q gyerekről egy megfelelő kérdéssel.

4, Egyértelmű, hogy a kérdező nem akar konfrontalodni, hiszen különben már féltette volna a figyelj Juli, miért beszelsz igy a Marikaval kérdést.


De várom az indoklást, miért is nem hasznos a válaszom. 2. voltam

2022. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
92%
#10: én nem pontoztalak le, de a tanácsaid életszerűtlenek. Nem lehet folyton ugrásra készen várni, hogy mikor küldi el a sógornő a gyerekét melegebb éghajlatra. És kérdező így is felnagyítva látja az egészet, ezzel csak még jobban erre fixálódik.
2022. dec. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!