Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom sógornője undorítóan...

Párom sógornője undorítóan beszél a gyerekével, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vannak családi összejövetelek. Névnapok, egyéb ünnepek.


Akárhányszor ott vagyunk, már nem lehet bírni, ahogy beszél a 10 éves lányával, a fiára is rá szokott durván szólni, de a lányára szinte mindig.


Nekem alapból nehéz ez, mert az én anyám is ilyen volt (plusz fizikai bántalmazás).


Ui.: nem érdekel, hogy mennyi segítsége van otthon, tud-e pihenni, mi baja van. Ez nem ok arra, hogy valaki így viselkedjen a gyerekeivel.


2022. dec. 6. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer (kb 35 éve) együtt utaztunk egy vonatfülkében egy lepusztult, sovány anyukával, volt körülötte 2-3 kicsi gyerek, meg egy nagyocska (8-9 éves) kislány. Őtőle kért segítséget minduntalan a kicsik körül, de nagyon csúnyán, acsarogva, sziszegve, gyűlölködve. Ha a gyerek hibázott, akkor megalázva szidalmazta. A kislány sápadtan, szótlanul tűrt. Egy megálló után átcuccoltunk a férjemmel egy másik fülkébe. Azóta is szégyelljük magunkat, hogy szó nélkül hagytuk a dolgot. Nagyon fiatalok, huszonpár évesek voltunk. Ez egy krónikusan becsontosodott helyzetnek, szerepnek tűnt, legfeljebb mi is kaptunk volna az anyukától.

Azon gondolkoztunk, hogy mi lehetett a bűne a kislánynak? Másik apukától volt? Az anyuka kimerült volt a kicsik miatt, az világos.

De akkor is jeleznünk kellett volna, hogy ez nem ok.

De a család közvetlen környezete vajon nem észlelt semmit? Ők nem vették észre, hogy milyen állapotban vannak?


A szűk családdal (férjed, sógorod) meg kell a sógornődnek mondani, hogy tönkreteszi a kislányt. Lesz még kamasz és fiatal felnőtt is belőle, milyen kapcsolatot akar vele? Milyen embert akar nevelni belőle? Egy lelki nyomorékot? Vagy kamaszkorában fellázad és megszökik. Azonnal változtasson, különben mehet, amerre lát.

2022. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 Darius- ***** válasza:
100%
42-re Valoban , ez nem nevelés. Mert ennyire tragar szavakat hasznalni gyerekunk elott sem jo, nemhogy neki mondani. Ez azért rossz, mert eltanulja és o is igy fog beszélni osztalytarsaival, barataival, sot késobb felnott koraban is bunkova valik. Ha mélyre akarsz menni ezzel, tehetsz panaszt a csaladvédelemnél, bar fogalmam nincs Magyarorszagon van-e mod erre és hogy mukodik.
2022. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a nő férje (a gyerekek apja) miért tűri ezt el? Ha szereti a gyerekeit, akkor nem szabadna hagynia, hogy a felesége így viselkedjen a gyerekekkel.

Ő is egy olyan undorító, konformista alak lehet, mint pl. 57-es (dec.6. 16.17-es) válaszoló.

2022. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, pont így nőttem fel, ahogy az említett gyerek. Lehet találgatni, miért járok pszichológushoz és miért várom anyám halálát, de nem az örökség miatt, hanem, hogy nyugtom legyen. Meg, hogy miért fogadtam meg, hogy többet haza nem megyek karácsonykor, akkor sem, ha egyszer lesz saját családom.
2022. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és egy rokonnak eszébe nem jutott az asztalra baxni komolyabban...

Most meg megy a siránkozás, hogy miért gondolom, hogy a család fekete báránya vagyok és társai... Ezért, baxmeg, mert egyszer nem mondtátok meg a világra hozómnak, hogy ha így folytatja és lesz ebben az életben saját családom, felőlem végképp ott dögölhetne meg, ahol van...

2022. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
100%
64-nek: apád nem élt veletek vagy hagyta ezt...?
2022. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%
66: Ó, dehogynem, az orra előtt történt. És amikor elkeseredésemben 5 évesen leqrávztam a mutteromat, majdnem engem vágott pofán. 64-65ös voltam
2022. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom! Remélem fog segíteni rajtad a pszichológus és nagyjából teljes életet fogsz tudni élni. Tisztában vagyok vele, hogy a gyerekkori traumák alig felülírhatók.
2022. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
88%
Sogornodet fel kene rugni. Ez nem erdemli meg h anya legyen. En is turelmetlen vagyok neha a fiammal (egyedul vagyok vele es nagyon eleven gyerek) de amiket a sogornod mondott, attol leesett az allam. Na ilyenkor nem hibaztatnam a ferjet, ha egyszer ugy elverne mint Moszkvat a hoeses.
2022. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
100%
69: sajnos, az ilyen faxiknak az a fontos, hogy főznek rájuk, mosnak rájuk, esetleg van kit kufircolni, oszt kész. Mi van a gyerekkel, az őket nem érdekli. A legtöbb faxi sajnos ilyen-direkte nem férfit írtam, mert az ilyen egy kényelmes ösztönlény, nem több-
2022. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!