Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások VS "többiek"....

Diplomások VS "többiek". Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A többiek nem lenéző akart lenni csak nem tudtam milyen kategóriát irjak a szakmunkások,okjésok,általánossal rendelkezők és érettségizettek gyüjtőnevére.


A kérdés: Sok vita folyik itt arról,hogy a "többiek" oltják a diplomásokat és arra törekedőket,mert hogy a mai diplomások buták és nem érnek semmit és dunát lehet velük rekeszteni..bla..bla.Meg hogy párválasztás is eszerint történik,és ha valaki diplomást keres,akkor már nem is szerelemből választ.

Szerintem meg csak kisebbségi komplexusokkal vannak tele és elnyomva érzik magukat a diplomásokkal szemben.

Szerintetek?Mennyit ér a diploma?Nem büfés szakról beszélgetek.


2010. szept. 30. 21:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
78%

Nekem azt mondta az apam annakidejen, hogy ha kukas akarok lenni, legyek kukas. De en legyek a legjobb kukas a vilagon. Kerdesedre a valasz tehat az, hogy nincs külömbseg szakma es szakma, papir, es papir között. Azt tanulja, azt csinalja az ember, amit a lehjobban szeret, amihez a leginkabb ert, es amit tehetsege, es tudasa szerint a lejobban el tud vegezni. Tehat, mivel egy orvos sem boldogul növer nelkül, vagy egy bajba jutott festö sem boldogul mondjuk ügyved nelkül,igy egyforman kell tisztelni egymas munkajat, mert egyforman szükseg van szellemi, es fizikai munkasokra is. Nem tudok jobban tisztelni egy embert, csak mert több evet töltött iskolapadban. Az en edesapam harminc eve mezögazdasagi munkas. Tlöbb zsakmaja is van, es mindig kitünö tanulo volt, de azt mondta, nekem, hogy soha semmi nem tölti el akkora nyugalommal, mint a hatarban a csend, vagy a frissen szantott föld illata. A ferjemnek harom diplomaja is van. En pedig okj - s növer vagyok. De sosam volt tema nalunk, hogy ö tanultabb, vagy müveltebb mint en, pedig az, egy egyertelmü, es imadom, hogy olyan okos, de ennyi. Egyebkent a harom diplomaja mellett autokkal kereskedik, mert az megint mas kerdes, hogy jelenleg igy jobban boldogulunk, a papirja most nem sokat er.


26N

2010. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
83%

Ez mindenkinek a magánügye. Mindenki maga dönti el, hogy mivel szeretne foglalkozni, a lényeg, hogy dolgozzon valamit, el tudja tartani a családját. Az emberi értékek különben sem a végzettségtől függenek.

Az én apukám festő és mázoló, egyedül nevel, nem iszik, nem dohányzik, és szakmunkás végzettséggel, és főleg úgy, hogy a különélő szülő 1 éves korom óta azt sem tudja, élünk-e (semmivel nem támogat), meg tudott teremteni annyi pénzt, hogy főiskolán tanulhassak. És ez hatalmas dolog, alig több a fizetése a minimálbérnél, de + munkákat vállal. Nem mellesleg nagyon tájékozott, politikában, földrajzban, történelemben, és jó ember.

Másik pl: ott vannak a keresztszüleim. Mindketten diplomás értelmiségiek. Ők is nagyon szépen nevelik a gyerekeiket, a nevelés során nagy hangsúlyt fektettek arra is, hogy az értékrendjük rendben legyen.

Ez volt a pozitív példa.

Persze ismerek sok olyan embert is, akik diplomásak, nagyképűek, lenézőek, irritálnak, fujj..És szakmunkásokat, érettségizetteket is, akik önteltek, arrogánsak, és beletaposnak a másik lelkébe. Tehát nem lehet általánosítani, semmiben. Mindenre van példa az életben.

A gond csak az, hogy sajnos nagyon sokan nem elég felnőttek, nem elég érettek, hogy érezzék, mi fontos az életben. Sok emberben ott a lenézés, a empátia teljes hiánya, és egyfajta gyerekesség.

Kérdező, az utolsó mondatodban, azt, hogy büfés szak, olyan lenézően mondod...vagyis ezzel azt mondod, hogy vannak olyan szakok, amiket semmibe nézel. De miért? Nem az a helyes, ha minden munkát megbecsülünk? A büfés szakon is ír az a szerencsétlen szakdolgozatot, egy éven keresztül gürizik vele, zh-kat, szigorlatokat csinál. Nem szabad lenézni senkit, és minősítgetni az alapján, hogy szakmunkás, érettségi, avagy felsőoktatási bizonyítvány van a kezében...

De ezt egy felnőtt ember miért nem képes értelmesen kezelni????

2010. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 A kérdező kommentje:

Azért büfés szak,mert röhejes az,amit és ahogyan tanulnak.

Én mérnökin kezdtem barátnőm( is az akart lenni,de lecsúszott)andragógiára ment,mig én pontosan a 10.Zhmat irtam ő,akkor irta meg az első ED-t.Szin ötösei voltak és alig tanult,de tényleg.

Azért büfés szak,mert nem tud vele sok midnent csinálni és egy egy büfés emberből elég kb 10 de nem kell 100 és még 100 meg stb.

2010. okt. 10. 12:06
 94/98 anonim ***** válasza:
74%
Ha tehetném,én levetetném ezt a kérdést,mivel az egész csak egy semmibe ömlengő,parttalan,teljesen meddő vita.Soha senkinek nem lesz igaza,mivel mindig lesznek a diplomások között is trógerek,és lesznek a szakmunkások között is,kiváló,hozzáértő,művelt szakemberek.Lesz példa,és ugyanúgy ellenpélda is.Felesleges időpocsékolásnak tartom h ideírogattok.
2010. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező...el sem hiszem, hogy ilyen arrogáns lehetsz...Azt hiszed a te diplomád ér majd valamit? Ha béna, arrogáns majjom vagy ugyanúgy árulhatod a mekiban a haburgert, mint azok, akiknek érettségijük van. Nekem is van hasonló nagypofájú ismerősöm, aki mikrobiológusként végzett aztán most cipőket árul...


24 éves diplomás lány

2010. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező :)


Büfés szak.. Hát igen, nem vagy jobb mint azok akik fröcskölnek a másikra, hogy mit végez, jesszusom. Senkinek sem szabad elvenni a kedvét az ilyen véleményekkel. Minden szak ugyanolyan nehéz. Kinek mi fekszik az alapján dönt. Majd ugyis a diploma, okj-és bizonyítvány stb. után dől el kinek mennyire volt ez anno jó választás. De én annyira undorítónak tartom, hogy feltettél egy kérdést. Diploma vagy egyéb diplomát nem igénylő munkák. De diploma és diploma között alá-fölé rendeltséget képeztél. Szerintem ez nem igazán korrekt dolog. Persze, kismillió közgazdász, kommunikációs, vendéglátós stb. van. Viszont szerintem ezeken a szakokon, ahogy más szakokon is, és ahogy szakmunkásoknál is, egy egészséges verseny dönti el ki, hogyan érvényesül a területén. Nem tudhatod előre ki lesz az akinek összejön, és ki akinek nem. Mindenki követi az álmait. És nem jó azt hallani, hogy figyelj tanulj, de tök mindegy mert nem fogsz elérni vele semmit.

Hozzáteszem én nem vagyok "büfé" szakon, és az egyetem mellet tavaly szakmát is szereztem. + egész nyáron a pénzért takarítottam. Így nem nézem le a kétkezi munkát sem, és azt is látom, hogy a "büfé" szakokon mennyit tanulnak, így őket sem nézem le. Meg amugy sincs hozzá semmi jogom.

2010. okt. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem sem kellene ezen vitatkozni, semmi értelme.

Ugyan úgy kellenek diplomások is, mint szakmunkások.

DE, én úgy látom, hogy a legtöbb szakmunkás (az ide írók többsége) lenézi azokat, akik tovább tanulnak, és úgy van beállítva az egész, hogy ha diplomás vagy, akkor munkanélküliként fogsz sínylődni, de ha szakmunkát tanulsz, akkor milyen jó életed lesz... és ezt nem értem, hogy miért van... mindkét esetben akkor leszel jó munkaerő, ha megtanulod a szakmát, diplomásként vagy szakmunkásként, az tök mindegy. de most valahogy tényleg ezt érzem a legtöbb válaszban, hogy a diplomások majd sz*rt se tudnak vele kezdeni... miért gondoljátok így??

És azt se lehet így megállapítani, hogy mi nevezhető "büfészaknak", én egy olyan szakra járok, amit nagyon sokan kiröhögnek, közben meg azt se tudják, hogy konkrétan mit tanulok.

Írjátok, hogy a szakmunkások milyen precízek stb... hát én erre tudnék mondani jó pár ellenpéldát.

Szóval nem értek egyet azzal, hogy a szakmunkások tuti kapnak majd munkát, és azzal sem, hogy a diplomások csak munkanélküliek lehetnek, mert olyan sokan vannak.

Mindkét "táborban" azok fognak érvényesülni, akik élelmesek és értenek ahhoz, amit tanultak.

És lehet, hogy vannak buta diplomások, és okos, művelt szakmunkások, de lássuk be, azért nem ez az átlag.

2010. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
27%
Ma láttam éppen egy tv riportot,melyben arról volt szó h 6 féle szempont szerint fogják rangsorolni a diplomákat,és eszembe jutott ez a kérdés.Gondolom ezzel akarják a büfészakon szerzett okleveleket a helyükre tenni.A 6 szempontból 2 a munkáltatók és a fejvadászok által tapasztalt vélemények.A legjobb minőségű diploma az Elte és a műszaki egyetemé,ez utóbbira jelentkeznek a legkevesebben a fiatalok,itt a legnagyobb a hiány a hallgatókból.Túljelentkezés a kommunikációs szakokon van.El lehet gondolkodni rajta,hogy a szakmunkásképzőket miért nem rangsorolták,ill. azon,hogy miért létezik diplomás társkereső és miért nincs szakmunkás.
2010. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!