Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások VS "többiek"....

Diplomások VS "többiek". Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A többiek nem lenéző akart lenni csak nem tudtam milyen kategóriát irjak a szakmunkások,okjésok,általánossal rendelkezők és érettségizettek gyüjtőnevére.


A kérdés: Sok vita folyik itt arról,hogy a "többiek" oltják a diplomásokat és arra törekedőket,mert hogy a mai diplomások buták és nem érnek semmit és dunát lehet velük rekeszteni..bla..bla.Meg hogy párválasztás is eszerint történik,és ha valaki diplomást keres,akkor már nem is szerelemből választ.

Szerintem meg csak kisebbségi komplexusokkal vannak tele és elnyomva érzik magukat a diplomásokkal szemben.

Szerintetek?Mennyit ér a diploma?Nem büfés szakról beszélgetek.


2010. szept. 30. 21:20
 21/98 anonim ***** válasza:
77%

Nem a diploma számít. Inkább az, hogy milyen ember vagy. Akár diplomás, akár szakmunkás, ha nem szereted, amit csinálsz és csak tessék-lássék végzed a dolgod, az semmit nem ér.

Nekem lesz bölcsészdiplomám, de utána biztosan csinálok egy műszakit is. Mivel mindkettőt fontosnak érzem, valamint mert imádok tanulni. Nem értem azokat, akik egyetemre járnak, de csak a papírért.

2010. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg van olyan amúgy, hogy egy sokat tanult ember nem látja a fától az erdőt. Totál tanácstalanul áll egy "váratlan" valós élethelyzet előtt..:))
2010. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
66%
Ja és erről a párválasztásról pedig: Szerintem senkinek semmi köze hozzá ki milyen párt választ. Én pl. nem választanék magam mellé elvált embert. Sokak szerint ez kétszínűség, szerintem pedig ez így oké. Más a pénz alapján választ. Alapjában véve aki kiköti, hogy diplomás párja legyen az valószínű maga is diplomás és ugyanolyan vagy hasonló képességekkel rendelkező párt szeretne maga mellé. Szerintem az alapgondolat ez, de erősen kétlem, hogy ezek az emberek, ha találkoznak egy művelt emberrel, akinek nincs diplomája, csak ezért visszautasítják.
2010. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
78%

Kiegészíteném a válaszomat: a párom szülei nem diplomás emberek (egyébként az enyémek sem). DE a párom apukája a semmiből csinált egy bútorgyártó céget, az anyukája (akinek egészségügyi problémák miatt 1o osztálya van és szakmunkásképzője 2) a világ legcsodálatosabb emberei. A fenét nem érdekli, hogy van-e diplomájuk.

Egy előző voltam...

2010. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mindegy hogy diploma vagy szakma. A lenyeg, hogy az ember azt csinalja amit szivbol szeret a tobbi masodlagos. Parvalasztasnal pedig felolem lehetne siraso vagy ugyvezeto igazgato, nem erdekel mivel keres penzt, az erdekel, hogy ot mi erdekli valojaban.
2010. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 A kérdező kommentje:

Igen arra gondolok,hogy a nem diplomások állandóan leugatnak,hogy majd mire megyek vele és egy szakmunkássival is jobban járnék,nem tudom lehet igaza van annak a válaszolónak,aki azt mondta"nem hiszi hogy mindegyiket csesztette egy diplomás"hát én sem hiszem.

Én nem bukdácsolok és én vagyok az aki mások dolgozatát megirja,de még mennyiért:D

2010. szept. 30. 21:53
 27/98 anonim ***** válasza:
51%

Én nem érzem magam elnyomva és nem is vagyok irigy a diplomásokra.

Szerintem Te szeretnéd,hogy irigyeljenek,vagy azt gondolni,hogy irigyelnek.

Nem értem miért?

Én mehettem volna egyetemre de nem akartam.Saját döntés,igy biztos nem irigyellek.

2010. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
56%

Én írtam :) Alapból nem szoktak érdekelni az ilyen megjegyzések, csak iszonyú bántó, hogy én soha nem bántottam meg senkit, tényleg hatalmas lelkem van és akkor ok nélkül ilyenekkel illetnek, holott fogalmuk sincs tulajdonképpen mit tanulok, de azért biztos jobb lenne, ha szakmunkás lennék. Mégis mivel lenne jobb? Csinálhatnék olyat, amit utálok. Hú, de jó lenne boldogtalannak lenni. És akkor én vagyok a hülye, mert egyetemre járok.


Te se vedd fel ezeket a megjegyzéseket kérdező, mindig mindenhol fogsz rosszindulatú emberekkel találkozni, biztosan van a diplomások között is, csak arról nem tudok nyilatkozni, mert ők ugye velem szemben nem mutatják ezt ki.

2010. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:
63%

ma 21:39

pont ez az. nagyon is igazad van!!

csakhogy azok, akik nem rendelkeznek diplomával, nézik le a diplomásokat! akkor most ez hogy van??

nem a végzettség számít, hanem az ember, ez igaz. mégis az megy a másik kérdésnél (ami miatt a kérdező ezt feltette), hogy a diplomások bunkók, pénzért házasodnak stb. miközben egy diplomás se ócsárolta a szakmunkásokat.

2010. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
Belinkelnétek azt a kérdést? Én nem láttam.
2010. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!