Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások VS "többiek"....

Diplomások VS "többiek". Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A többiek nem lenéző akart lenni csak nem tudtam milyen kategóriát irjak a szakmunkások,okjésok,általánossal rendelkezők és érettségizettek gyüjtőnevére.


A kérdés: Sok vita folyik itt arról,hogy a "többiek" oltják a diplomásokat és arra törekedőket,mert hogy a mai diplomások buták és nem érnek semmit és dunát lehet velük rekeszteni..bla..bla.Meg hogy párválasztás is eszerint történik,és ha valaki diplomást keres,akkor már nem is szerelemből választ.

Szerintem meg csak kisebbségi komplexusokkal vannak tele és elnyomva érzik magukat a diplomásokkal szemben.

Szerintetek?Mennyit ér a diploma?Nem büfés szakról beszélgetek.


2010. szept. 30. 21:20
 71/98 anonim ***** válasza:
Biztos összejön..,én szurokolok!:)
2010. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
köszi :)
2010. okt. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 A kérdező kommentje:
Mellékesen nem értem miért szidják azokat,akik egy egy tárgyból kettessel átmennek.Akik NEM jártak egyetemre és nem tanultak,adott tárgyakat nem tudják értékelni a BME-n szerzett 2-est statikából.Fogalmuk sincs róla mi az és mennyit követelnek egy egy 2eshez és mennyit kell hozzá tudni.Ez nem olyan kettes,hogy jajj bementem vizsgázni és nesze csak kettes lett.Vizsga jogot kell megszerezni, un. "beugrót" megirni sikeresre és csak akkor ülhetsz be vizsgázni...stb.Nehogy már valakit a jegyei miatt itéljék meg,hogy szar sem ér adott esetben a diplomája. -.-
2010. okt. 9. 19:16
 74/98 anonim ***** válasza:
55%

De ezt a kérdést minek kell erőltetni??

Nem olyan lehetetlen egyetemen ötöst szerezni. Most azt várnád, hogy megsimogassuk a válladat, hogy "de hát a kettes is kiváló, hiszen te DIPLOMÁS vagy, a szakmunkás meg hiába precíz szakember, egy darab sz*r, mert ő bizony nem járt a BME-re", vagy mi?? Elég szánalmas.

2010. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen igazad van kérdező!
2010. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 A kérdező kommentje:

nem kell vállat simogatni nekem és nem kell biztatgatni mi jó eredmény és mi nem.Tökéletesen el tudom dönteni én is,nem erről van szó.

Csak szánalmasnak inkább az nevezhető hogy:az összes szakmunkás és "diplomátlan" ember szidja a diplomásokat,ami röhelyes,mivel arról sincs fogalmuk mit szidnak.

És az sem okés,hogy az összes szakmunkást megilletik a preciz,kiválló stb dicsőitő szavakkal,mert kérlek szépen,nem minden szakmunkás okés,strici árakat kérnek egy egy munkáért.

Nekem azzal van bajom,h a diplomás nem szidja a szakmunkást de a szakmunkás nagyon szidja a diplomást.Na ez röhelyes.

Másrészt meg,igen a kettes rossz jegy-pláne ha foggalmad sincs,hogy hol és hogyan szerezhet az ember ilyet.

De kérdem én:A szakmunkásoknak csak ötösei vannak?Soha nem buknak?Érdeklődtél valaha is milyen jegyei vannak?nem,mert ez rohadtul nem fontos.Kijön megcsinálja fizetsz elmegy.

Mérnöknél sem fogod kérni az indexét,ha házat tervezek,kihivod fizetsz megcsinálja.Rohadtúl mindegy kettesekkel végezte -e el vagy nem.Miután elhelyezkedett pont ugyanannyira fontos mint az egekig magasztalt szakisoknál.

2010. okt. 9. 21:07
 77/98 anonim ***** válasza:

Nekem nincsen diplomám, egyszerű szakmunkás vagyok és abból sem a hű de sokat kereső..

Bicikliket szerelek, mert ezt szeretem, de ha épp egy lakást kell felújítani, az is simán megcsinálom a festéstől, a víz, villanyszerelésen át.

Rengeteg könyvet olvasok, és sok minden érdekel. Ennek ellenére tapasztalom, hogy néha lenéznek a fő iskolások, és a diplomások, mert nem értik meg, hogy én nem akarok diplomát, és nem akarok egy íródban ülve százezreket keresni. És elszerelgetem a kerékpárokat, és az a átlag százezres pénz, ami összejön belőle, tökéltessen megfelel.

A felségem diplomás, szoftver üzemeltetőként dolgozik, és mivel engemet a számítástechnika is érdekel, ő meg szeret kerékpározni, jól megvagyunk már tíz éve.

2010. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:

Őszintén mondtam,nem lehet az egyetértésemet kifejezni..?

Ehh,akkor inkább nem értek egyet,ha neked minden baj..

2010. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 A kérdező kommentje:
nem értelek utolsó.
2010. okt. 9. 21:48
 80/98 anonim ***** válasza:

Én is szakmunkás vagyok, teszem a dolgomat, mint a diplomások és nem akarom megosztani azok alapján az embereket, de sajnos vannak, akik ezt teszik.

Azt a véleményt nem osztom, hogy a diplomás műveltebb, mert ezt is embere válogatja. Vannak szakmunkások, akik valóban csak a szakmájukhoz értenek és elkérik az árát. Most ez a piaci ár, ez van. Vannak, aki olvasnak, tanulnak, sokoldalúak, de nem mennek ezzel a tudással iskolába, hogy legyen pld diplomájuk, mert nincsen erre igényűk, motivációjuk.

Ugyanakkor vannak családok, ahol elvárás, hogy a gyereknek már pedig, két diplomát kell szereznie, mert a szülök nem akarnak „szégyenkezni”. A gyerek meg autót szeretne szerelni. Nos ebből lesz a buta diplomás, mert csak kényszer számára az egész.

Más: Sajnos internetes társkereső oldalakon tapasztalom, hogy ha X, nek nincsen diplomája, akkor Y, már szóba sem áll vele. Pedig lehet, hogy egy remek, kivalló embert szalaszt így el, akivel tökéltessen kiegészíthetnék egymást.

2010. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!