Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, ha Karácsonykor...

Az normális, ha Karácsonykor szinte minden családtagom merev részeg?

Figyelt kérdés
Kb. 14-15 éves kor felett a Karácony az nálunk arról szól, hogy mindenki zabál, de főleg iszik nyakló nélkül és már délre részegek. Utána egy kis pihi, szisezta. 24-én megjön a Jézuska este fele, de a vacsora végéig megint fogy az ital rendesen és megy a dorbézolás hajnalig. 25én mindenki hulla másnaposan felkel, felmelegitjük a levest, jahj más nem kell, csak gógysör... délutánra mindenki megint ko, majd megint hajnalig tartó buli. Majd 26 felkelnek délbe, esznek, aki kocsival van nem iszik, de a többi igen. Ebéd után elmennek, aki meg helyben lakik az folytatja tovább a vedelést megint hajnalaig. Ilyenkor általában a 2 ünnep között mindenki szabin van nálunk és mindennap isznak.
2022. dec. 25. 12:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon sok családban csak erről szólnak az ünnepek és a családi összejövetelek. Mi ezért nem járunk már el sehová ilyenkor rokonokhoz, hanem csendben hármasban a gyerekkel elvagyunk. Max apámat látogatjuk meg, vagy ő tölti nálunk az ünnepeket, de ő nem szeszkazán.
2022. dec. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
93%
Így viselik el ezt az egészet. Egyébként valószínűleg utálják ez az egészet és egymást is. De az tény, hogy nagyon sokaknak arról szól a szabadság, a fizett ünnep, a hosszú hétvége, hogy vedelnek.
2022. dec. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk sajnos nem, pedig szeretek inni.
2022. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
#1-es hát nálunk is ez van. Húsvét, Karácsony, ballagás, temetés, keresztelő, mindegy mi. Ha összejön a család, akkor ivászat van. Max 1-2 ember nem aki kocsival van, de van akit ez sem tat vissza.
2022. dec. 25. 12:52
 5/45 A kérdező kommentje:
#2, ilyesmire gondoltam én is
2022. dec. 25. 12:52
 6/45 anonim ***** válasza:
16%
Nekem alap, hogy szenteste beb*szok, mert a névnapom is aznap van. Most keltem fel, kicsit másnapos vagyok, de sebaj. :)
2022. dec. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim válasza:
15%
Normális
2022. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%

Hát most ezt több oldalról is meg lehet közelíteni: az ünnepekhez, összejövetelekhez, "lakomákhoz" a legtöbb kultúrában hozzátartozik az alkoholfogyasztás is. Nem csak most, hanem mindig így volt. Viszont ezt lehet normálisan, meg állat módjára is csinálni.

Ha hihetünk a leírásodnak - és miért ne tennénk - akkor ami nálatok folyik, az nem normális. Viszont önmagában az, hogy a karácsonyi ebédhez megisznak az emberek 1-1 sört vagy pohár bort, meg még estefelé is poharazgatnak, koccintanak és ne adj isten még van aki szalonspicces is lesz, az nem feltétlenül akkora baj. Nyilván nem egészséges, de hát a karácsonyi menüsor az a legritkább esetben az. :D

Mi is tegnap délután öten (mindenki nagykorú) megittunk egy üveg borból készült forraltbort, este társasoztunk, elfogyott egy üveg pezsgő meg fejenként 2-3 sör pár óra alatt, de senki sem lett részeg meg másnapos.

2022. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet, hogy eltúlzod a dolgot? Azért a kulturált alkoholfogyasztással szerintem nincs probléma. Most ha az ünnepkor lecsúszik egy fél üveg bor az ebéd mellé apósnak abban mi van?
2022. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
#8 na igen, nekem is ez lenne az elfogadható. De amit te itt leírtál mennyiséget 5 emberre, azt apám egyedül magához veszi.
2022. dec. 25. 13:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!