Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt nálatok eddig a...

Mi volt nálatok eddig a legnagyobb családi balhé?

Figyelt kérdés
Meddig tartott? Sikerült végül kibékülni?

2022. dec. 26. 16:01
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
69%

#28, van annak egy diszkrét bája, amikor azt sem tudod, merre van az előre, de azért a kapa kilóg a szádból...


Okulásodra, a Polgári Törvénykönyvből:


7:58. § [Házastárs öröklése leszármazó mellett]


"(1) Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti


a) a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és


b) egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.


(2) A haszonélvezeti jog nem korlátozható, és a házastárssal szemben megváltása nem igényelhető.


(3) Osztályos egyezségben a házastársnak a gyermekrész helyett az egész hagyatékra kiterjedő holtig tartó haszonélvezeti jog biztosítható."


Szóval teljesen mindegy, hogy hogyan került anyukád nevére a ház.


Nem tudom, hogy az eset mikor történt, de az özvegyi jogon szerzett holtig tartó haszonélvezetben történt változás; korábban az özvegy újraházasodása esetén megszűnt a haszonélvezet, de mára már nem.


A te érdekedben azért lekérném a tulajdoni lapot (ingyenesen, évente 2 alkalommal le tudod kérni a Földhivatal honlapjáról), hogy vajon rajta van-e a haszonélvezet bejegyzése vagy sem.


Mindenesetre amit tettél, azon túl, hogy etikátlan, még törvénysértő is. De az indíttatásodat teljesen megértem.

2022. dec. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
33%

31


Nem estem a fejemre. Nincs a tulajdoni lapon csak az én 1/1 tulajdonú bejegyzésem.


Miert az mennyire volt etikus 10-20 éven keresztül elitta meg elkartyazta a fizetesét én egy bap egyszer ettem bent az iskolaba eveken át, nyári szünetbe meg alkor ha loptam a boktba

2022. dec. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
67%

6-os, hányingert kapok az olyan szülőktől, mint te, akik egy egyévest idiótáznak le, és elég gáz, hogy magadat állítod be áldozatnak, mikor nagy ívben tettél a betegségedre.


"Majd utána szedtem már a gyógyszert". Ja, csak kiabálsz egy kisbabával, meg még aznap este kinyírod magad, ha tehetted volna.

2022. dec. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
80%

32-es, értsd már meg, hogy a tulajdonjog és a haszon élvezet tök más.


Amúgy, anyádnak megfelelt egy ilyen férj és nem zavarta annyira, hogy így nősz az fel.

2022. dec. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
87%

#32, nyilván ő sem megfelelően viselkedett. Én is tudnék mesélni alkoholista szülőről, de halottról jót vagy semmit. De ettől még a te tetted etikátlan volt.


Furcsálom, hogy nincs a házon a haszonélvezet, de örülj neki, legalább a ház miatt nem kell vele harcolnod.

2022. dec. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
21%
Csak addig nem lesz rajta haszonélvezet, mígnem valaki fel nem világosítja szerencsétlen flótást, hogy amúgy joga van hozzá. Vagy saját maga is kiderítheti ezt akár.
2022. dec. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
54%
Mit kellett volna csinálni faternak? Kifeküdni a sírra és ott halni meg? Egyébként itt a legnagyobb hibás anyud, miért nem lépett le ha akkora tróger volt az apád?
2022. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
92%
Én sem értem anyád miért nem rúgta ki apádat, még azt sem lehet mondani, hogy pénze származott belöle, hiszen elitta. A ház meg az övé volt, kirakhatta volna. Elnézte, hogy te nem eszel... Inkább rá haragudhatsz. Neki is csak egy farok kellett, éppúgy mint apádnak a piña.
2022. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
16%

#38, nem biztos, hogy így volt.

A szüleim 2004-ben váltak el, anyámé volt az egész ház, apámat egyszerűen nem lehetett kitenni, mehetett akár az atyaúristenhez is. Még lelépési pénzt is kapott, amit az utolsó forintig elivott, aztán ő úgy döntött, hogy mégsincs kedve elköltözni... Bírósági ítélet is volt, hogy el kell hagyja a házat, amire az volt a válasz, hogy ha nem megy el, akkor hívjon anyám végrehajtót, ő kiteszi a cuccait a ház elé, de azzal a lendülettel anyámnak vissza is kell engednie, mert EZ A BEJELENTETT LAKCÍME. Kijelenteni meg nem engedték, csak úgy, hogyha két tanú igazolja, hogy 2 éve nem lakik itt. Nem tudom, hogy tényleg így voltak-e a törvények, vagy csak senki nem akart dolgozni, de a lényeg, hogy itt élt a nyakunkon. Úgy tudtunk tőle megszabadulni, hogy korábban volt egy ittas vezetése, nem fizette be a büntetést, és emiatt leültették. 1 évet kapott, de fél év után kiengedték, aztán újra itt vigyorgott a kapuban. Utána már nem emlékszem, hogy volt pontosan, de vissza nem költözött, ennél-annál a haverjánál lakott, aztán évekkel később leígérte a csillagos eget is, csak fogadjuk vissza. Én mondtam anyámnak, hogy nem kéne, de az ő dolga, aztán ugyanott folytatódott minden...

Sajnos a mértéktelen ivásnak meglett a következménye; kilyukadt a gyomra, bekerült kórházba, ott meg bassztak időben megműteni... Azért ezt nem kívántam neki.

2022. dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
87%

Nem akartam bérmálkozó lenni. Anyám ordibált velem, mamám érzelmileg zsarolt, apámnak meg csak annyi maradt meg ebből, hogy lustaságből nem lettem.

Pedig kész lettem volna elküldeni a papot az apja f*szába, mert akkor biztos be se enged többé a templomba, vagy direkt megbukni a végső vizsgán csak azért, hogy minél kevesebb közöm legyen bármelyik valláshoz,

2022. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!