Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt nálatok eddig a...

Mi volt nálatok eddig a legnagyobb családi balhé?

Figyelt kérdés
Meddig tartott? Sikerült végül kibékülni?

2022. dec. 26. 16:01
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
16%
40# Ez azért nem akkora "balhé". Most akkor teljes életet élhetsz, nem lettél "szegényebb" a bérmálkozással. Kár, hogy a keresztelésnél nem tudtál még tiltakozni, legfeljebb felorditani. Ha már akkor nagyobb öntudatossággal áldott volna meg a mindenható, szóba se jöhetett volna a későbbi egyházi aktus
2022. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy idén karácsonykor nem mentem haza! Volt ott olyan ortályozás, hogy a Maunyika show kutya faxa ahhoz képest :DDDDDDDDDDDDD De őszintén? Ezen a vergődésen csak röhögni lehet.
2022. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
90%

41


17 évesen azért elég nagy balhénak éltem meg. Főleg, hogy még most is szóba jön, pedig már 21 vagyok.

Az elsőáldozásnál (9 évesen) se mertem tiltakozni, annyira félelemben voltam tartva. Pedig már akkor is sokat gondoltam rá, hogy kitetetem magam. (Az egyik cigány osztálytársam semmit nem tanult a felkészítőkre, a pap leordította, s többet nem engedte, hogy menjen.)

2022. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%
Anyám mindig is csalta aput, meg szemétkedett vele rendszeresen, velem is, de többször is volt olyan, hogy elfajultak a dolgok itthon és apa nekiment anyámnak és megütötte. Én 10-12 éves voltam, és természetesen mindig előttem történt.
2022. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
87%

Tesóm sosem szivlelt, eltűrt ha jobb napja volt, mert szerinte én amint megszülettem, az addigi 8 éves tökéletes élete egykeként fel is borult. Annyira gyűlölt néha, hogy agyon tudott volna verni, ha anyuék nem vannak a közelben..


Azt mondta ballagásomon nyolcadikban, hogy ne mossak hajat, ő majd megcsinalja nekem úgy ahogy egyszer régen is, ahhoz kicsit zsirosnak kell lenni a hajnak, hogy jól be lehessen fonni és össze fogni. Ballagás reggelen 9kor már suliban kellet volna lennem, erre 8kor még zsíros hajjal rohangaltam hogy most mi lesz mert ő nem volt hajlandó felkelni, csak aludni, ja, és a nyolc órához oda kell számítani a fél órás utat is.. És végül felkelt, nagy idegbajosan és le ültünk ketten a szobámba hogy megcsinalja a hajam. Hegyes végű fésűvel csinálta és miközben ment a fodrászkodás, elkezdte megint, hogy én egy elkényeztetett szar vagyok, ma körülöttem fog forogni minden és hogy mennyire utal engem, szidott amiért kaptam egy 20 000 forintos telefont.. És megfogta a hajam, hátra feszítette a fejem, leszoritott közben hogy segítséget sem tudjak kérni, elmemekülni se és a nyakamhoz nyomta a fésű hegyes végét. Mocskosul szidni kezdett és egyre jobban nyomta bele a nyakamba, már majdnem megölt mire elengedte a nyakam és folytatta a hajam. Nagyon panikoltam, remegve ültem végig és meg is fenyegetett, hogy ne merjek szólni anyunak és apunak, de ők észrevették annyira ki voltam készülve és apa neki akart menni, de sírva fogtam vissza és borzasztóan dühösek efelől a mai napig, de semmi következmenye nem lett.. Nem olyan nagy családi balhe de a tesómmal ez a legnagyobb, traumatizált évekre és számomra ez borzalmas volt, mégha nem is tűnik annak. Ezután valahogy elfelejtettem mindent a ballagásos hajtásban, majd amikor hazaertem és megláttam, remegni kezdtem és bömbölni kontrollálatlanul amikor elszakadt a cérna pár perc után a jelenlétében, ő pedig azt hitte hogy csak meghatott a torta amit csináltatott nekem a kedvenc sorozatomról...


A másik, ami bejárta ténylegesen a familiát és a mai napig tombol a balhe: nagybátyam elhagyta a feleségét kb 30 év házasság után, hatrahagyta a két harminc éves fiát, a két unokáját, egyszerűen lelepett egy nővel, akivel több lány mellett már kb 20 éve csalta a feleségét. Kitagadta a fiait is ugye amiért az anya mellett maradtak és arrogáns lett, mindenkire rá erőltette az új nőt, rokon túrákra vitte és a nő egy felfuvalkodott fruska.. A mai napig szidja őket mindenki, a csaj csak törpe ku.vakent van számon tartva a családban. Undorító emberre változtatta a nagybátyám, mindenki ellen forditotta, a fél családdal össze is vesztek és mara már aki életét lehet közösen keserítik meg, elég ha valaki ferdén néz rajuk.

2022. dec. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
Bántottak az iskolában. Egyszer nem bírtam tovább, szóltam egy tanárnak, amiből még nagyobb baj lett, mert én voltam onnantól a spicli és tudtam, hogy nagyon meg fognak verni ezért az osztálytársaim, úgyhogy következő szünetben kimentem az iskolából és elszöktem. Nem mertem haza menni, mert otthon is kikaptam volna, így össze-vissza mentem sz utcák között, a rendőrség meg keresett 2 órán keresztül. Anyámat is felhívták, nagyon kétségbe volt esve, hogy hova tűnhettem. Felhivta nagyanyámékat, aki elhordta anyámat a sárga földig, hogy milyen idióta, még gyereket nevelni se tud. Nem lett belőle semmi, csak pár alkalommal menni kellett a családsegítőbe beszélgetni meg vinni kellett pszichológushoz. De a családban úgy kiakadtak az én probléma megoldási módszeremen, hogy évekig felemlegették és téma volt, hogy ki volt a hibás. Engem is okoltak, hogy 28 emberrel szemben nem tudom megvédeni magam és milyen szégyen ez a családnak, hogy a rendőrség vitt vissza az iskolába.
2022. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
87%

Apum váratlan hirtelenséggel meghalt. Az ő rokonai az ország másik végében éltek, oda is terveztük eltemetni, hamvasztás után. Nagyapám -akivel egyébként sem volt túl jó a kapcsolat- azt mondta, hogy az ő fiát ő fogja eltemetni, ő fog mindent fizetni. Mi felajánlottuk, hogy mindent, amit kell, elintézünk itt. Mivel apum jóban volt az itteni temetkezésisekkel, ezért segítettek, hogy minél olcsóbban meg tudjuk úszni, így a hamvasztásig bezárólag 100.000 forintba került az ügyintézés, és a számla is nagyapám nevére lett kiállítva, ahogyan azt ő kérte. Mi ki is fizettük előre, hogy minél hamarabb meg tudjanak történni a dolgok.

Erre nagyapám reakciója: nem fogja kifizetni, mert mi nyerészkedni akarunk apám halálán. Merthogy az ő egyik ismerősét 60.000 forintból eltemették, mindennel együtt. Mi meg mondtuk, hogy rendben, akkor nem lesz eltemetve, azóta is itt vannak nálunk a hamvai. Persze a rokonságnak minden baja volt, de mi leszartuk, mert az mindegyiknek nagyon fontos volt, hogy el legyen temetve, csak épp a pénzt nem volt képesek összedobni rá...

Azóta egyébként már nagyapám is meghalt, annyit nem szólt a rokonság, hogy meghalt, jóval később derült ki, véletlenül, egy másik úton.

2022. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
96%

5 éves lehettem, van egy 1 évvel fiatalabb unokatesóm (mindketten lányok vagyunk). Nagyanyámnál volt egy családi összejövetel. Fel lettem öltöztetve csinibe, meg be lett fonva a hajam és kaptam 2 fújást anyám méreg drága parfümjéből ami akkor nagyon nagy szó volt és rendkívül örültem a fejemnek.

A felnőttek a konyhába pletykáltak, mi meg gyerekek bent játszottunk. Eldicsekedtem unokatesómnak, hogy kaptam anyám parfümjéből, mire ő rávágta irigységből, hogy büdös vagyok és kakameg pisi szagom van. Elkezdtem sírni, bejött nagyanyám meg anyám, elmondtam nekik, hogy mit mondott unokatesóm. Erre anyám mérges lett és elkezdett minket felöltöztetni, hogy "Ha sz.ar meg h.ugyszagod van, akkor nincs itt keresni valónk ". Erre bejöttek a többiek, mondták anyámnak, hogy túlreagálja, meg biztos csak viccből mondta, nem is gondolta komolyan az unokatesóm. Utána anyám osszeveszett unokatesóm anyjával, és odáig fajult a veszekedés, hogy elkezdték felemlegetni az ezer éves dolgokat, meg hogy kiről mit pletykáltak akkoriban, ki milyen nagy k, meg ki lopott, ki nem (nem tudom mennyi valóság alapja volt ezeknek), és a vége az lett, hogy a lépcsőházban összeverekedtek anyámék és nagyanyám állt közéjük. Fogalmam sincs meddig nem beszéltek.

2022. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
95%
48: húha, ott valami komoly gond lehetett a múltban 🙈
2022. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
21%

47. Mondjuk már csak a többi rokon kedvéért megtehettétek volna, hogy eltemetitek, márcsak azért is, hiszen ez volt a tervetek még azelőtt, mielőtt nagyapád ajánlkozott volna, hogy kifizeti. Tehát eleve arra készültetek, hogy nektek kell kifizetni, mindenféle rokoni segítség nélkül.

Ez azért nem tisztességes, hogy csak amiatt, mert nagyapád meggondolta magát sóherkedtetek.

2022. dec. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!