Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom gyerekeinek apjával...

A párom gyerekeinek apjával nem jövök ki. Rettenetesen arrogáns. Apa és pótapa harca. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

1,5 éve gyűrjük egymást egy elvált anyukával. Az egyik gyerek vele él a másik az apjával. Nem élünk együtt még, de időnként elhozza a kisfiát is, hogy jobban megismerjen. Jól kijövök vele, mivel a küzdősport klubban klubtárs, csak ő a gyerek csoportba jár. A gyerek is azt mondta nekem, hogy eddig én vagyok anya legnormálisabb pasija.


A volt férj viszont nekem nagyon problémás. Első mondata hozzám az volt, hogy: "te vagy az aki majd beköltözik a lakásomba?" Próbáltam elkerülni a konfrontációt egy darabig, hogy a gyerek ne úgy nézzen rám, mint a férfira aki megverte az apukáját. De a fickó egyre csak kihasználta a helyzeti előnyét. 1,5 év után meguntam amikor beleszólt, hogy nem az én gyerekem, mintha bűn volna kedvelnem a kis fickót.


Eljutottunk odáig, hogy felmostam vele a padlót, és elmondtam neki, hogy amíg nem ő adja bele a család anyagijába az oroszlán részt, meg nem ő fizet a gyerek iskoláját, edzését, életét...stb. Nem kellene úgy viselkedni, mintha ő vezetné ezt a családot.


A kérdésem az volna, hogy ki, hogy kezelne egy hasonló problémás volt férjet. Esetleg szívesen fogadom más történetét is.



#apa #férj #nevelőapa #pótapa és nevelő apa
2023. ápr. 5. 10:15
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
66%
Offolta a témát a csávó, csak éppen azóta töröltette a válaszok felét. :D Érett, 40-es, becsületes harcművész mentalitású figura. :D
2023. ápr. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
75%
Imádom mikor harcmuveszetes emberkék arcoskodnak a bunyozasi kepessegeikre, aztán mikor egy valódi verekedesben az ellenfél nem úgy verekszik mint ahogy az a nagykonyvben le van írva, mert ő nem tanulta akkor nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. :D most lehet hogy szerencséd volt, de nem kellene ilyen bátor nagy arcú embernek lenni..
2023. ápr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 Snapette ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező,


Remélem, még azért ránézel erre a kérdésre, van egy hasonló történetem.

Ebben a történetben én vagyok az anyuka. Első férjemtől akkor váltam, mikor a gyermek 7 hónapos volt. Bővebben nem megyek bele a kérdésbe, elég az, hogy nem érdekelte a gyerek, a család, többet volt otthon az anyjánál mint velünk, számlákat nem fizette, de nem is szólt, hogy nem fizeti ki, s betelt a pohár.

Utána jöttem össze mostani férjemmel, aki velem együtt nevelte fel a gyermeket, teljesen úgy gondol rá, mint sajátjára, és a biológiai apja nem is volt képben egészen a gyerek 5 éves koráig, amikor beszerzett magának egy régi-új nőt, és hirtelen eszébe jutott, hogy van egy gyereke, és látni akarja. Ezt a küzdelmet sem részletezem, csak annyit mondok róla, hogy én nem elleneztem, hogy lássa, csak azt elleneztem, hogy egyből megpróbálja egész hétvégékre vagy vakációkra elvinni, amikor a gyerek számára effektíve idegen volt, de nem nagyon volt akivel beszélni.

Párom hasonlóan küzdősportokban nőtt fel (én is úgy-ahogy), most testépítéssel foglalkozik többek között, és hasonlóan voltak olyan helyzetek, amikor kicsin múlt, hogy a volt férjem nem kapott egy nyaklevest. A különbség csak annyi, hogy neki volt annyi működő túlélési ösztöne, hogy tudja, mikor kell abbahagyni. Párom mai napig nem zárkózik el attól, hogy együtt legyünk, mikor átadjuk vagy átvesszük a gyereket a biológiai apjától, neki az a meggyőződése, hogy egységet képviselünk, és kibírja, még ha nem is bírja a fejét a másiknak.

Azt neked kell eldöntened, hogy megéri-e számodra, hogy együtt legyetek, amikor átadjátok, vagy átveszitek a gyereket, teljesen a pároddal kialakított kapcsolattól függ, nem jobb vagy rosszabb egyik vagy másik megközelítés, de együtt kell eldöntenetek, illetve esetenként az alapján is, hogy a gyermek hogyan szeretné. A helyzet nem teljesen azonos, mert az én gyerekem a második férjemet ismerte csak, és neki ő az 'apa'.

Annyit mondhatok, hogy bár megértem, mennyire frusztráló tud lenni, igyekezz ne 'feltörölni' a padlót vele, mert csak elmélyíti az amúgy is konfliktusos helyzetet. Remélhetőleg abból az egy esetből tanult, és a továbbiakban szem előtt tartja. Másodsorban pedig figyeld a gyermeket, beszélj vele, hogy ő mit gondol, hogy érzi, és inkább az alapján szervezzétek az egészet. Én elejétől fogva nyiltan beszéltem a gyerekkel az egész helyzetről, és egyértelműsítettük, hogy minket nem a törvényszéki döntés érdekel, hanem az, hogy ő mit szeretne. Ha ő menni akar, akkor nem fogjuk akadályozni, de ha nem akar, akkor bármi ellen felvesszük a harcot, hogy ne kelljen mennie, úgyhogy a ti esetetekben ha a gyerek szereti, hogy te is részese legyél a történéseknek, és legyél ott, akkor apa tegye az érzéseit a zsebébe a gyerekért, s te pedig legyél jelen. Ha a gyereket feszélyezi, akkor maradj távol.

Még egy apróság: ne vedd itt nagyon komolyan az embereket, a párom publikált író, és elemző, rádió- és tévéműsorok meghívottja, de az emberek csak azt látják, hogy 'gyúrunk, vazze', s meg vannak győződve (már akik nem ismerik), hogy valami izomagy, aki biztos agresszív és vadállat, mert terembe jár. Szóval ezt a részét nem kell komolyan venni.

2023. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
23%

1. agresszív vagy, bocs, és a nő helyében itt kidobnálak - megverni egy másik ember valami idióta sértettség okán nekem 0%-ban fér bele

2. pénzelsz egy nőt meg a gyerekét - minek? Neked semmi közöd hozzájuk, főleg, mivel együtt sem éltek

2023. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!