Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom gyerekeinek apjával...

A párom gyerekeinek apjával nem jövök ki. Rettenetesen arrogáns. Apa és pótapa harca. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

1,5 éve gyűrjük egymást egy elvált anyukával. Az egyik gyerek vele él a másik az apjával. Nem élünk együtt még, de időnként elhozza a kisfiát is, hogy jobban megismerjen. Jól kijövök vele, mivel a küzdősport klubban klubtárs, csak ő a gyerek csoportba jár. A gyerek is azt mondta nekem, hogy eddig én vagyok anya legnormálisabb pasija.


A volt férj viszont nekem nagyon problémás. Első mondata hozzám az volt, hogy: "te vagy az aki majd beköltözik a lakásomba?" Próbáltam elkerülni a konfrontációt egy darabig, hogy a gyerek ne úgy nézzen rám, mint a férfira aki megverte az apukáját. De a fickó egyre csak kihasználta a helyzeti előnyét. 1,5 év után meguntam amikor beleszólt, hogy nem az én gyerekem, mintha bűn volna kedvelnem a kis fickót.


Eljutottunk odáig, hogy felmostam vele a padlót, és elmondtam neki, hogy amíg nem ő adja bele a család anyagijába az oroszlán részt, meg nem ő fizet a gyerek iskoláját, edzését, életét...stb. Nem kellene úgy viselkedni, mintha ő vezetné ezt a családot.


A kérdésem az volna, hogy ki, hogy kezelne egy hasonló problémás volt férjet. Esetleg szívesen fogadom más történetét is.



#apa #férj #nevelőapa #pótapa és nevelő apa
2023. ápr. 5. 10:15
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
85%
Kicsi gyerek van és te már a sokadik pótpapa vagy? Hűha!
2023. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én annyit mondtam volna neki, ha bármilyen témában hozzám szól, hogy nekünk nincs megbeszélnivalónk.

A párodnak is csak a gyerekkel kapcsolatban.

A gyereknek van hozzá köze, neki ráadásul érdeke is, hogy ne legyen rossz a kapcsolata a saját apjával.

Ha nem fizeti a gyerektartást, az ügyben a párod keressen ügyvédet, de te maradj ki ezekből a játszmákból.

Ez a legjobb , amit tehetsz.

2023. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók. Igyekszek válaszolni minden felvetésre a tisztánlátás kedvéért. Azért jobbat reméltem válasznak, de mindegy. Jól le vagyok húzva.


-Mit jelent, hogy felmostam vele a padlót? Birkózás jellegű sportot űzök, így tényleg a padlót mostam fel szó szerint az emberrel, mert birkóztunk.

-Nem érzem magam különösebben agresszívnek, az asszony is földharcos, ahogy a gyerek is... küzdősportos család. A küzdősport önfegyelemről is szól. Nem verekszünk minden sz@rság miatt, de a kölcsönös tiszteletet elvárom én is.

-Én pénzelem a családot, az asszony meg félre dug?... Ez így nem nagyon igaz, mert független 40-esek vagyunk. Mindketten lakással és állással rendelkezünk, és önállóan is el tudjuk tartani magunkat, gyakorlatilag semmit nem fogad el tőlem. Még a gyereknek sem adhattam oda a drága ajándékokat amit vettem volna karácsonyra, vagy csak úgy.



Arra gondoltam én is, hogy a volt férjnek még mindig tetszik... de mellette nem volt mindig orgazmusa a páromnak, így mivel én jobb vagyok az ágyban nem gondoltam félre dugásra. Én egyszerűen arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan kezel egy ilyen szituációt.

2023. ápr. 5. 15:01
 24/44 A kérdező kommentje:

Illetve nekem mint kérdezőnem a legfőbb problémám az, hogy egyáltalán időnként találkozgatnom kell az ex férjjel a gyerek miatt. Mert ha együtt laknánk akkor megérteném, hogy látnom kell, hogy elviszi a gyereket. De, hogy külön lakásban élünk és ráadásul ez a lehető legrosszabbul sül el.


A legidegesítőbb, hogy nálam azért nem tudunk lakni, mert nekem csak egy mini garzonom van, galériás. Abba 2 fő elfér, de nem gyerek nevelésre való méret gyerek szoba hiányában. Így csak az asszonynál lakhatnánk. Valszeg azért olyan a tempónk, mint 1800-ban. Összejárunk egy gyors szexre meg beszélgetésekre.

2023. ápr. 5. 15:18
 25/44 Kései Sirató ***** válasza:
85%
Az nem opció, hogy mindketten kiadjátok a lakásotokat albérletbe, és béreltek közösen egy jóval nagyobbat? A munkatársamék ezt teszik. A közösen béreltet közösnek érzik.
2023. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
82%

"Illetve nekem mint kérdezőnem a legfőbb problémám az, hogy egyáltalán időnként találkozgatnom kell az ex férjjel a gyerek miatt."


De miért kell?

Az anyja hozza el és vigye vissza az apjához.

Az máshol is konfliktust szül, ha a volt házastárs új párja megy a gyerekért. Sokszor oda sem adják neki, és jogilag igazuk is van. Menjen a saját szülője!

2023. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Igazad van 26-os. Mondtam a páromnak ma, hogy ne előttem adja oda a gyereket az apjának vagy ne előttem hozza vissza és abból nem lesz gond.
2023. ápr. 5. 15:54
 28/44 anonim ***** válasza:
15%

"Eljutottunk odáig, hogy felmostam vele a padlót..."


Nálam eljutottal volna ezzel az ajtóig azonnal, ha az én pasim lennél, és azonnal fel is jelentettelek volna.

2023. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
34%
#28: hagyjad. Csak a karfiolfülűeknél így oldják meg a családi vitákat.
2023. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
28%

Ugye mindenki látja, hogy a történet kamu? Ne legyetek már birkák...

Persze, földharcos család, meg pénzelem a kölykeit, de nem élünk együtt, és apucival "felmostam a padlót" persze büntetlenül....

aha persze...

😂🤦‍♀️

2023. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!