Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél élő donor olyan családt...

Lennél élő donor olyan családtagod esetében, akit nem ismersz, nem vagytok jóban? Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

A szüleim óvodás koromban elváltak, utána egy ideig az apám még foglalkozott velem 3-4 hetente pár órát, de azt is nagyszülői nyomásra.


Majd később ez teljesen megszűnt, évente kb. 2-3 alkalommal találkoztunk, azt is a nagyszüleimnél, pl. szülinapkor, karácsonykor. De sosem kérdezte meg, mi van velem, hogy vagyok, hogy megy a suli... Sőt, gyerektartást sem akart fizetni az anyámnak, mondván, ő nem fizeti az én luxus dolgaimat ("luxus", mint pl. a kozmetikus).

A felesége gyűlölt/gyűlöl, mert anyára emlékeztettem (miatta váltak el). De ezt ő ki is mondta, apám meg csak megvonta a vállát... Született két gyerekük, a nagyobbik 17, a kisebbik 8 éves. Közben úgy élnek, hogy apám hol elköltözik tőlük, a nagyobbik gyerek borzalmasan problémás, a nőnek meg már két abortusza is volt, mert terhes lett a szeretőjétől. Úgyhogy igazi "mintacsalád", egy percig nem bánom, hogy én az anyám mellett nőttem fel, mert mindent megad nekem a mai napig, amire csak szükségem van. Olyan biztos családi hátteret kaptam tőle, hogy azt elmondani sem tudom.


Viszont a kisebbik gyerek az apáméknál beteg lett, csontvelő átültetésre van szüksége. Engem is megkerestek, vagyis a nagyim hívott fel először, utána másnap az apám, majd a felesége is írt Facebookon, hogy ő bocsánatot szeretne azért kérni, ahogy hozzám állt anno és hogy nem fogadott el...

Nyilván először azt néznék meg, hogy alkalmas lennék-e élő donornak, de lehet, velem van a gond, én már ebbe sem szívesen mennék bele.

Hiába a féltestvérem a kislányt, nem ismerem, utoljára pelenkás korában láttam és szerintem egy kezemen megszámolhatnám, hogy hányszor találkoztam vele. Az apámtól, az ő családjától én csak bántást kaptam, meg a levegőnek nézést. Tudom, legyek én a nagyobb ember, aki segít, de őszintén, számomra ők nem léteznek.

Az apámmal 5 éve nem is beszéltem telefonon, tőle akár halott is lehetnék. Soha eszébe nem jutottam a születésnapomkor, vagy karácsonykor. Most meg, hogy a segítségemre lenne szükségük, azonnal itt vannak.

Sajnálom nagyon a kislányt, tudom, hogy ő végképp semmiről sem tehet, de nem gondolom, hogy azok után, ahogy az a család hozzám állt, nekem kéne segítenem.


Ez így érthető, nem?


2023. jún. 27. 14:32
 21/95 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Nem is tudnék "családtagnak" tekinteni valakit, akit nem ismerek, és nem mennék bele egy számomra is fájdalmas és kockázatos dologba egy ismeretlen kedvéért.

Esetedben biztos vagyok benne, ha a kislány nem lenne beteg, apád és teljes családja most is levegőnek nézne még az utcán találkozva is. Nem te kellesz nekik most sem.

2023. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
44%
Nekem nem kérdés, hogy igen (pedig tudom, mivel jár).
2023. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nekem egyértelmű, hogy nem lennék donor. Eleve makszemnyi esély lenne rá, hogy passzolnal, hiszen feltestverek vagytok csak. A nagyobbik gyerek sokkal nagyobb eséllyel megfelelő donor.
2023. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
39%

Őssejtdonor /csontvelődonor: mi a különbség?

Az első sikeres őssejt-átültetésekhez, melyet szövettípusban egyező testvérek között hajtottak végre az 1970-es években, még kizárólag csontvelőből nyertek ki őssejteket; ezért amikor megalakultak az első közösségi donor-regiszterek, a regisztrált donorokat csontvelődonoroknak hívták. Manapság az átültetésre használt őssejteket jórészt már nem közvetlenül a csípőlapátból nyerik, hanem a csontvelői őssejteket mobilizálják, és a vérből szűrik ki, ezért az általános elnevezés őssejtdonorra változott. Őssejtforrás lehet a köldökzsinórvér is. (Forrás: ovsz.hu)

2023. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
76%

Vér, csontvelö esetében nem gondokodnék, mert ez nem komoly, nem fájdalmas, legfeljebb kis ideig kellemetlen - ezt teljesen idegenek esetében is megtenném

Vese, máj esetén viszont nemet mondanék.

2023. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan úgy, mint az utolsó. Vèrt, csontvelőt adnék. Vesét, májat csak a közvetlen (férjem, gyerekeim) családtagnak.
2023. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
26%

Én kaptam már csontvelőt rokontól, szívesen leírom a folyamatát a donor részéről ha komolyan gondolod kérdező.

Egy diktátort is elítéltek, ha a gyereknek szenvednie kell a szülei bűneiért, itt még is sokan dobnák azt a bizonyos követ erre a kislányra.

Nem olyan mulatságos dolog farkas szemet nézni a halállal elhihetitek.

2023. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
66%
25, de fájdalmas a csontvelő-vétel.
2023. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
87%

"Egy diktátort is elítéltek, ha a gyereknek szenvednie kell a szülei bűneiért, itt még is sokan dobnák azt a bizonyos követ erre a kislányra."


Senki nem dobott követ rá. A gyerek idegen a kerdezonek. Tehát a kérdés az, hogy ki az, akinegy vadidegennek adna csontvelot

2023. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
78%
Lehet lepontozni, de biztos nem segítenék. Akik azt írják, hogy majd a kérdező jól mondja meg nekik, hogy nem értük csinálja, hanem a kislány miatt, azok elég naivak, ha azt hiszik, hogy ettől majd magukba szállnának. Lehet szemét vagyok, de egy valódi idegennek előbb segítenék, mint olyanoknak akik egy darab szarként kezeltek.
2023. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!