Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél élő donor olyan családt...

Lennél élő donor olyan családtagod esetében, akit nem ismersz, nem vagytok jóban? Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

A szüleim óvodás koromban elváltak, utána egy ideig az apám még foglalkozott velem 3-4 hetente pár órát, de azt is nagyszülői nyomásra.


Majd később ez teljesen megszűnt, évente kb. 2-3 alkalommal találkoztunk, azt is a nagyszüleimnél, pl. szülinapkor, karácsonykor. De sosem kérdezte meg, mi van velem, hogy vagyok, hogy megy a suli... Sőt, gyerektartást sem akart fizetni az anyámnak, mondván, ő nem fizeti az én luxus dolgaimat ("luxus", mint pl. a kozmetikus).

A felesége gyűlölt/gyűlöl, mert anyára emlékeztettem (miatta váltak el). De ezt ő ki is mondta, apám meg csak megvonta a vállát... Született két gyerekük, a nagyobbik 17, a kisebbik 8 éves. Közben úgy élnek, hogy apám hol elköltözik tőlük, a nagyobbik gyerek borzalmasan problémás, a nőnek meg már két abortusza is volt, mert terhes lett a szeretőjétől. Úgyhogy igazi "mintacsalád", egy percig nem bánom, hogy én az anyám mellett nőttem fel, mert mindent megad nekem a mai napig, amire csak szükségem van. Olyan biztos családi hátteret kaptam tőle, hogy azt elmondani sem tudom.


Viszont a kisebbik gyerek az apáméknál beteg lett, csontvelő átültetésre van szüksége. Engem is megkerestek, vagyis a nagyim hívott fel először, utána másnap az apám, majd a felesége is írt Facebookon, hogy ő bocsánatot szeretne azért kérni, ahogy hozzám állt anno és hogy nem fogadott el...

Nyilván először azt néznék meg, hogy alkalmas lennék-e élő donornak, de lehet, velem van a gond, én már ebbe sem szívesen mennék bele.

Hiába a féltestvérem a kislányt, nem ismerem, utoljára pelenkás korában láttam és szerintem egy kezemen megszámolhatnám, hogy hányszor találkoztam vele. Az apámtól, az ő családjától én csak bántást kaptam, meg a levegőnek nézést. Tudom, legyek én a nagyobb ember, aki segít, de őszintén, számomra ők nem léteznek.

Az apámmal 5 éve nem is beszéltem telefonon, tőle akár halott is lehetnék. Soha eszébe nem jutottam a születésnapomkor, vagy karácsonykor. Most meg, hogy a segítségemre lenne szükségük, azonnal itt vannak.

Sajnálom nagyon a kislányt, tudom, hogy ő végképp semmiről sem tehet, de nem gondolom, hogy azok után, ahogy az a család hozzám állt, nekem kéne segítenem.


Ez így érthető, nem?


2023. jún. 27. 14:32
 61/95 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy a 60-nak teljesen igaza van.
2023. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:
40%
60, nem a veséjét kérik, hanem újratermelődő csontvelőt (vagy őssejtet akár, az kevesebb kellemetlenség, bár napokig injekciózni előtte nem szórakoztató).
2023. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:
26%
60as olvass utána mielőtt marhaságokat írsz. Szó sincs már csontvelőről. Őssejtet vesznek le, és de, ez eljárás 80%ban egyezik egy váradással vagy plazmaadással.
2023. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:
63%
De nem tökmindegy, mit kérnek, mit vesznek? Az ő teste, miért kéne olyan embereknek segítenie, akik le sem szarják?
2023. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, előbb teszteltesd le magad, aztán ráérsz ilyeneken gondolkodni.
2023. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
45%

…nekem eszembe jutott még egy olyan szempont, ami eddig nem került itt szóba.

A kislányon segítenék természetesen. Legalább az alapvizsgálatra menj el. Sajnos kisebb az esélye annak, hogy megfelelő leszel, mint az, hogy nem, de a genetika már csak ilyen :(


Amit viszont megfontolásra ajánlok: HA ALKALMAS vagy, akkor a vizsgálat után keresd fel apád és a feleségét azzal, hogy megvan az eredmény, de beszélni szeretnél velük azonnal. Csak velük, de mindkettőjükkel.

Ott el lehet mondani a személyes rossz érzéseidet ÉS én egy nyomtatott excel táblával érkeznék drága genetikai donoromhoz (apám) és JELENÉRTÉKEN kiszámolnám (a gazdasági fogalomnak nézz utána!), hogy a 18 (vagy ha felsőoktatásban is tanultál, akkor első diplomádig) mennyi meg nem fizetett gyerektartással volt szíves lehúzni az évtizedek alatt.

Mondd, hogy az érzelmektől eltekintesz, a bankszámlaszámod pedig a lap alján található.

Ennyit egy ilyen apa után azt hiszem, minden elhanyagolt gyerek megérdemelne, csak a “drágalátos” szülők ezt el szokták felejteni.

Szomorú a jelenlegi helyzet a kislány szemszögéből, de én több évtizedes hanyagolás és nemtörődömség után bizony benyújtanám a számlát.

2023. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
61%

Én nem értelek sokatokat. Akkor az apa köcsögsége miatt haljon meg mindenki akinek köze van hozzá?

Az gondolom,hogy a helyes döntés akkor születik meg,ha a kislányt "szimpla ismerősként" probálja kezelni - mert a leirtakbol látszik hogy testvéri kapcsolat nincs- és úgy dönt. Legyen az IGEN vagy NEM. Amúgy meg mitől lenne jobb mint az apja és a mostoha anyja ha csak simán leszarná az egészet egy sértettseg miatt.

2023. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
72%
Nem!
2023. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
83%
64, én csontvelőt adtam, csípőlapátból. vesznek azt is, nem mindig jó az őssejt.
2023. jún. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2023. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!