Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél élő donor olyan családt...

Lennél élő donor olyan családtagod esetében, akit nem ismersz, nem vagytok jóban? Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

A szüleim óvodás koromban elváltak, utána egy ideig az apám még foglalkozott velem 3-4 hetente pár órát, de azt is nagyszülői nyomásra.


Majd később ez teljesen megszűnt, évente kb. 2-3 alkalommal találkoztunk, azt is a nagyszüleimnél, pl. szülinapkor, karácsonykor. De sosem kérdezte meg, mi van velem, hogy vagyok, hogy megy a suli... Sőt, gyerektartást sem akart fizetni az anyámnak, mondván, ő nem fizeti az én luxus dolgaimat ("luxus", mint pl. a kozmetikus).

A felesége gyűlölt/gyűlöl, mert anyára emlékeztettem (miatta váltak el). De ezt ő ki is mondta, apám meg csak megvonta a vállát... Született két gyerekük, a nagyobbik 17, a kisebbik 8 éves. Közben úgy élnek, hogy apám hol elköltözik tőlük, a nagyobbik gyerek borzalmasan problémás, a nőnek meg már két abortusza is volt, mert terhes lett a szeretőjétől. Úgyhogy igazi "mintacsalád", egy percig nem bánom, hogy én az anyám mellett nőttem fel, mert mindent megad nekem a mai napig, amire csak szükségem van. Olyan biztos családi hátteret kaptam tőle, hogy azt elmondani sem tudom.


Viszont a kisebbik gyerek az apáméknál beteg lett, csontvelő átültetésre van szüksége. Engem is megkerestek, vagyis a nagyim hívott fel először, utána másnap az apám, majd a felesége is írt Facebookon, hogy ő bocsánatot szeretne azért kérni, ahogy hozzám állt anno és hogy nem fogadott el...

Nyilván először azt néznék meg, hogy alkalmas lennék-e élő donornak, de lehet, velem van a gond, én már ebbe sem szívesen mennék bele.

Hiába a féltestvérem a kislányt, nem ismerem, utoljára pelenkás korában láttam és szerintem egy kezemen megszámolhatnám, hogy hányszor találkoztam vele. Az apámtól, az ő családjától én csak bántást kaptam, meg a levegőnek nézést. Tudom, legyek én a nagyobb ember, aki segít, de őszintén, számomra ők nem léteznek.

Az apámmal 5 éve nem is beszéltem telefonon, tőle akár halott is lehetnék. Soha eszébe nem jutottam a születésnapomkor, vagy karácsonykor. Most meg, hogy a segítségemre lenne szükségük, azonnal itt vannak.

Sajnálom nagyon a kislányt, tudom, hogy ő végképp semmiről sem tehet, de nem gondolom, hogy azok után, ahogy az a család hozzám állt, nekem kéne segítenem.


Ez így érthető, nem?


2023. jún. 27. 14:32
 51/95 anonim ***** válasza:
94%

Hát első körben amit mondanék nekik, hogy krva gyorsan fejezzék be ezt az álszent s_ggnyalást, meg kamu megbánást, mert elhányom magam.

Másodszor teszteltesd magad. Ráérsz dönteni, ha kiderült, hogy jó donor vagy-e egyáltalán. Csak féltestvér, simán lehet mázlid lesz és nem egyeztek.

2023. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
25%

45ös, mi fáj egy tűszúrásban komolyan? Ne adjuk már elő hogy kb lefűrészelik egy végtagját. Olyan mint a véradás. Minimál kellemetlenség, nem fáj.


Persze a kérdezőnek joga van úgy dönteni ahogy szeretne, én csak azt mondom, én nem tudnám elviselni ha meghalna egy ártatlan gyerek, holott lett volna lehetőségem segíteni

2023. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
31%

Én azt mondanám nekik:

"Lesz@rtatok, sőt, utáltatok éveken át, tőletek csak mocskot kaptam, a karmátok a béka segge alatt van, míg élek, soha nem fogom nektek megbocsájtani. Rossz emberek vagytok, és azok is maradtok.

De a kislány nem tehet rólatok. Őt az a sorscsapás érte, hogy hozzátok született. Egy óriási kereszttel a hátán jött világra, és csakis azért, CSAKIS AZÉRT, hogy az ő életén megpróbáljak javítani, és ha nincs SENKI MÁS, aki segíthetne rajta, akkor segítek. S ha ez így történik, veletek soha többé nem akarom tartani a kapcsolatot, csak a kislánnyal. Tudja meg, hogy léteznek jó emberek is a földön."

2023. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:
30%
46os, igen, míg ki nem derült a Homozigota Leiden mutációm, 18 éves koromtól 24 éves koromig minden véradáson ott voltam, regisztrálva is voltam csontvelő donornak, sőt, már a szerveim is fel vannak ajánlva halálom esetére :-)
2023. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
54%
46, igen. És adtam már csontvelőt idegennek.
2023. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
67%
53, fogalmad nincs róla, hogyan vesznek csontvelőt, ugye???
2023. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
14%

#42

Ha nem akarnának befolyásolni nem mondtak volna ilyet...

le akarnak beszélni,csak átdobják rád a NEM válasz terhét feltett kézzel,hogy "te döntöttél". Jó lenne,ha felnőttként vállalnák, azt amit mondanak, tanácsolnak.

Ha pedig tényleg meghal a kislány és elmennek a temetésre akkor majd kinyögnek egy "őszinte részvétem"-et?

Ne legyél már ilyen naiv.

Bocsi,ha kemény voltam.

2023. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
80%
Biztos hogy nem
2023. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
43%

azért a csontvelő meg a vér nagyon nem ugyanúgy lesz levéve....

kérdező, én nem tenném, eleve vicces hogy az elhagyott féltestvérnél kezdik a keresést, a gyerek saját családjában minden lehetséges rokont megvizsgáltak már? kötve hiszem. te magad mondtad, évek óta nem kerestek, gondolom most is a hátuk közepére kívánnak téged, csak testrészek kellenének belőled.

amúgy rám vonatkoztatva, nem, ha megkeresnének sem lennék donor idegennek. egyszerűen van egy ilyen félelmem, hogy odaadom mondjuk a vesémet, és két hét múlva az öcsémnek is kéne egy új. vagy az anyámnak. vagy ki tudja. és még akkor is benne van hogy nem lennék elég, de legalább van egy lehetőség kihez fordulni, mielőtt idegeneknél kell pitizni. majd ha úgy halok meg, éljenek tovább mások a szerveimen és legyenek boldogok, de amíg élek, azt a családomnak tartogatom.

különben se hiszem hogy apád felesége mondjuk önfeláldozóan sorban állna, ha rajtad kéne segíteni.

2023. jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon nehéz helyzetben vagy. Én már 10 perce gondolkozok, de komolyan nem tudom, mit tennék. De valószínűbb, hogy nem segítenék. Ez nem az a kérdés, hogy segítesz-e egy beteg gyereken, mert valószínűleg mástól is tudnak segítséget kapni. Ez személyes kérdés, ami kihat majd a további életedre.
2023. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!