Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél élő donor olyan családt...

Lennél élő donor olyan családtagod esetében, akit nem ismersz, nem vagytok jóban? Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

A szüleim óvodás koromban elváltak, utána egy ideig az apám még foglalkozott velem 3-4 hetente pár órát, de azt is nagyszülői nyomásra.


Majd később ez teljesen megszűnt, évente kb. 2-3 alkalommal találkoztunk, azt is a nagyszüleimnél, pl. szülinapkor, karácsonykor. De sosem kérdezte meg, mi van velem, hogy vagyok, hogy megy a suli... Sőt, gyerektartást sem akart fizetni az anyámnak, mondván, ő nem fizeti az én luxus dolgaimat ("luxus", mint pl. a kozmetikus).

A felesége gyűlölt/gyűlöl, mert anyára emlékeztettem (miatta váltak el). De ezt ő ki is mondta, apám meg csak megvonta a vállát... Született két gyerekük, a nagyobbik 17, a kisebbik 8 éves. Közben úgy élnek, hogy apám hol elköltözik tőlük, a nagyobbik gyerek borzalmasan problémás, a nőnek meg már két abortusza is volt, mert terhes lett a szeretőjétől. Úgyhogy igazi "mintacsalád", egy percig nem bánom, hogy én az anyám mellett nőttem fel, mert mindent megad nekem a mai napig, amire csak szükségem van. Olyan biztos családi hátteret kaptam tőle, hogy azt elmondani sem tudom.


Viszont a kisebbik gyerek az apáméknál beteg lett, csontvelő átültetésre van szüksége. Engem is megkerestek, vagyis a nagyim hívott fel először, utána másnap az apám, majd a felesége is írt Facebookon, hogy ő bocsánatot szeretne azért kérni, ahogy hozzám állt anno és hogy nem fogadott el...

Nyilván először azt néznék meg, hogy alkalmas lennék-e élő donornak, de lehet, velem van a gond, én már ebbe sem szívesen mennék bele.

Hiába a féltestvérem a kislányt, nem ismerem, utoljára pelenkás korában láttam és szerintem egy kezemen megszámolhatnám, hogy hányszor találkoztam vele. Az apámtól, az ő családjától én csak bántást kaptam, meg a levegőnek nézést. Tudom, legyek én a nagyobb ember, aki segít, de őszintén, számomra ők nem léteznek.

Az apámmal 5 éve nem is beszéltem telefonon, tőle akár halott is lehetnék. Soha eszébe nem jutottam a születésnapomkor, vagy karácsonykor. Most meg, hogy a segítségemre lenne szükségük, azonnal itt vannak.

Sajnálom nagyon a kislányt, tudom, hogy ő végképp semmiről sem tehet, de nem gondolom, hogy azok után, ahogy az a család hozzám állt, nekem kéne segítenem.


Ez így érthető, nem?


2023. jún. 27. 14:32
 81/95 anonim ***** válasza:
86%

Ők megtennék érted fordított esetben?

Ha rólad volna szó, ők megtennék neked, vagy megkérnék bármelyik gyereküket?

2023. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
34%
A válaszadók 80%-át semmi más nem érdekli, csak a személyes bosszú. Innentől értelmetlen arról vitázni, hogy segítsünk-e egy olyan ember életén, aki amúgy semmiről nem tehet, vagy nem...
2023. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
69%

"A válaszadók 80%-át semmi más nem érdekli, csak a személyes bosszú"


Semmi bosszú nincs abban, ha valaki egy vadidegen miatt nem akarja orvosi eljárás alá vetni magát

2023. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
83%
Ha amúgy véradó lennék vagy csontvelődonor bázisban szerepelnék, mert szeretek segíteni idegen embereken, akkor igen. Ha nem, akkor lehet, de nem biztos. Alap, hogy az összes másik szóba jöhető rokon alkalmatlan legyen. Nem akarnék bosszút állni senkin, de elgondolkodnék, hogy akarok-e segíteni egy számomra idegen gyereken. Az alkalmassági vizsgálatba csak akkor mennék bele, ha már eldöntöttem, hogy segítek, ha szükséges. Ha nem, nem. Az kiszúrás, ha alkalmas vagyok, de akkor mondom, hogy bocsi, mégsem.
2023. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
28%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy azok a válaszolók, akik annyira azt mondják hogy nem, meg fogat fogért, akkor hogy állna a szájuk, ha ebben a szituban az ő gyerekük haldokolna és csak így lenne esélye? Ugye akkor is ezt mondanátok? UGYE? Max ha meghal csináltok másikat.
2023. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
71%

85!


Mondjuk egyrészt szó nem volt haldoklasrol, de mindegy.

Másrészt kb nulla az esély rá, hogy a gyerek feltestvere megfelelő donor legyen. Van egy edestestver is a képben, az az esélyes, így nekem amúgy is kamunak tűnik a történet.

Harmadrészt ha az én gyerekem lenne, megprobalnek mindenkitől segítséget kérni, kivéve azt, akivel én magam bunkó voltam és kapcsolatot se tartottam. Ennyi.

2023. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
83%
Hogy döntöttél Kérdező?
2023. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
85%

Azért ezt a sztorit úgy kell nézni hogy nem csak az a lényeg hogy a gyerek egy idegen neki. Hanem vegyük hozzá azt is hogy a gyerek szülei akik segítséget kérnek a kérdezőtől azok konkrétan bántották őt eddig.


Persze ettől még lehet mondani hogy nem a gyerek tette és ő nem tehet semmiről. De a kérdező sem tehetett semmiről amikor egész életében bántották. Szóval én nem tudom elítélni ha nem segít.

2023. jún. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
78%

Nem gondolnam h buntetes lenne ha nemet mondanal.

Kvazi idegen a masik az apad a felesege a csaladja elutasitott persze ha baj van jonnek.


Vert adok rendszeresen mert ful ritka a vercsoportom de mast nem adnek. Valahogy nekemeg belegondolni is borzalmas h a sajat testem alkatreszeit mas testebe teszik. Halalom utan okes a dolog de meg elek.

2023. jún. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, ha nem segítesz apadek biztos hogy szidni fognak mint a bokrot és te leszel a gonosz. Véletlenül se fognak belegondolni abba hogy nekik ebben milyen szerepük volt. Így nyilván nem is számít a véleményük reálisan nézve. A kérdés az hogy te hogy erzed/éreznéd magad.
2023. jún. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!