Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél élő donor olyan családt...

Lennél élő donor olyan családtagod esetében, akit nem ismersz, nem vagytok jóban? Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

A szüleim óvodás koromban elváltak, utána egy ideig az apám még foglalkozott velem 3-4 hetente pár órát, de azt is nagyszülői nyomásra.


Majd később ez teljesen megszűnt, évente kb. 2-3 alkalommal találkoztunk, azt is a nagyszüleimnél, pl. szülinapkor, karácsonykor. De sosem kérdezte meg, mi van velem, hogy vagyok, hogy megy a suli... Sőt, gyerektartást sem akart fizetni az anyámnak, mondván, ő nem fizeti az én luxus dolgaimat ("luxus", mint pl. a kozmetikus).

A felesége gyűlölt/gyűlöl, mert anyára emlékeztettem (miatta váltak el). De ezt ő ki is mondta, apám meg csak megvonta a vállát... Született két gyerekük, a nagyobbik 17, a kisebbik 8 éves. Közben úgy élnek, hogy apám hol elköltözik tőlük, a nagyobbik gyerek borzalmasan problémás, a nőnek meg már két abortusza is volt, mert terhes lett a szeretőjétől. Úgyhogy igazi "mintacsalád", egy percig nem bánom, hogy én az anyám mellett nőttem fel, mert mindent megad nekem a mai napig, amire csak szükségem van. Olyan biztos családi hátteret kaptam tőle, hogy azt elmondani sem tudom.


Viszont a kisebbik gyerek az apáméknál beteg lett, csontvelő átültetésre van szüksége. Engem is megkerestek, vagyis a nagyim hívott fel először, utána másnap az apám, majd a felesége is írt Facebookon, hogy ő bocsánatot szeretne azért kérni, ahogy hozzám állt anno és hogy nem fogadott el...

Nyilván először azt néznék meg, hogy alkalmas lennék-e élő donornak, de lehet, velem van a gond, én már ebbe sem szívesen mennék bele.

Hiába a féltestvérem a kislányt, nem ismerem, utoljára pelenkás korában láttam és szerintem egy kezemen megszámolhatnám, hogy hányszor találkoztam vele. Az apámtól, az ő családjától én csak bántást kaptam, meg a levegőnek nézést. Tudom, legyek én a nagyobb ember, aki segít, de őszintén, számomra ők nem léteznek.

Az apámmal 5 éve nem is beszéltem telefonon, tőle akár halott is lehetnék. Soha eszébe nem jutottam a születésnapomkor, vagy karácsonykor. Most meg, hogy a segítségemre lenne szükségük, azonnal itt vannak.

Sajnálom nagyon a kislányt, tudom, hogy ő végképp semmiről sem tehet, de nem gondolom, hogy azok után, ahogy az a család hozzám állt, nekem kéne segítenem.


Ez így érthető, nem?


2023. jún. 27. 14:32
 71/95 anonim ***** válasza:
55%
Kizárt. Felőlen felfordulhatna ahol van.
2023. jún. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
34%

Számomra mindig megdöbbentő, hogy mennyien használnák más gyerekének nyomorát bosszúállásra. Kicsit a gyermekmentes övezet kommentszekciójában érzem magam, ott szoktak gyerekhalálban kéjelegni így. Amúgy érthető hogy a kérdezőhöz fordulnak, messze a legnagyobb esély a testvérek esetében van arra, hogy kompatibilitást találjanak (sajnos ez így is 25%). Már rég nem csontot szúrnak, az esetek elsöprő többségében az egyik válaszoló által korábban leírt injekciós-véradós módszert használják, aminek a pár napos fejfájás a kellemetlen mellékhatása, egyébként nem sok bajt okoz.


Csontvelőt, vért az utcán lévő vadidegennek is adnék. Egy vese vagy máj már más, azok nagyműtétek, a vese nem is regenerálódik. Kicsi gyerekeim vannak, ezeket a szerveket nekik "tartogatom".

2023. jún. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
80%
Én először is kérném, hogy igazolják, hogy minden közelebbi rokon az ő részükről volt tesztelve és alkalmatlan, köztük a zűrös testvér is. Aztán közölném, hogyha alkalmas vagyok, és csak vérből vett őssejt megfelel, akkor oké, ha csípőcsontos az ügy, akkor átgondolom még, ne vegyék készpénznek. Érzelmi zsarolást ne rakjon senki a kérdezőre, ha ő nem vállalja, akkor keresnek a kislánynak anonim donort, nem miatta fog meghalni.
2023. jún. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
72%

Csontvelôt persze, az újratermelôdik.


Vesét, májat, ilyesmit nem adnék.

2023. jún. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
23%
Ne segits. Szemet szemert,fogat fogert.
2023. jún. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
69%

Nem.


Egészen egyszerűen azért nem, mert minden orvosi beavatkozástól qvára félek, egy vérvételtől vagy fogtöméstől is full berosszulok.

Csak olyan családtagnak segítenék, akivel jóban vagyok, de idegileg teljesen kikészülnék a procedúrától így is valószínűleg.


Ha te nem vagy ekkora puding mint én, tekintsd a válaszom irrelevánsnak.

2023. jún. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
73%
Kizárt, oldják meg. Nekem semmi közöm ahhoz a gyerekhez, és a csontvelővétel kva fájdalmas.
2023. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
20%

"és a csontvelővétel kva fájdalmas"


Nem értem, miért szajkózza ezt itt mindenki? Fájdalmas igen, épp ezért végzik altatásban, vagy gerincvelői érzéstelenítéssel. Így gyakorlatilag minimális fájdalommal jár.

2023. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
75%
Én nem adnék. Ha ilyen szemetek (az apád és a neje), akkor később ezt is úgy elfelejtik, mint annak a rendje, semelyiket nem fogja érdekelni, hogy megmentetted a gyerekük életét. Valószínűleg a kislány is totál elcseszett lesz (ha még nem az), az is lehet, hogy 10 év múlva valami kapcsán ő szúr ki veled, aztán lehet tátogni, hogy "de hát én megmentettem az életed 😱". A másik, hogy akkor kap velőt a központi regiszterből, szóval nem kell aggódni. Ha mégsem jut neki, akkor sajnos ez van. Én nem érezném rosszul magam, mivel a kedves szülei sem érezték miattam rosszul magukat sosem. Ez az élet törvénye.
2023. jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
31%
Igen. Mi köze ennek ahhoz, hogy a gyerek szülei mennyire szemetek veled?
2023. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!