Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennél élő donor olyan családt...

Lennél élő donor olyan családtagod esetében, akit nem ismersz, nem vagytok jóban? Hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

A szüleim óvodás koromban elváltak, utána egy ideig az apám még foglalkozott velem 3-4 hetente pár órát, de azt is nagyszülői nyomásra.


Majd később ez teljesen megszűnt, évente kb. 2-3 alkalommal találkoztunk, azt is a nagyszüleimnél, pl. szülinapkor, karácsonykor. De sosem kérdezte meg, mi van velem, hogy vagyok, hogy megy a suli... Sőt, gyerektartást sem akart fizetni az anyámnak, mondván, ő nem fizeti az én luxus dolgaimat ("luxus", mint pl. a kozmetikus).

A felesége gyűlölt/gyűlöl, mert anyára emlékeztettem (miatta váltak el). De ezt ő ki is mondta, apám meg csak megvonta a vállát... Született két gyerekük, a nagyobbik 17, a kisebbik 8 éves. Közben úgy élnek, hogy apám hol elköltözik tőlük, a nagyobbik gyerek borzalmasan problémás, a nőnek meg már két abortusza is volt, mert terhes lett a szeretőjétől. Úgyhogy igazi "mintacsalád", egy percig nem bánom, hogy én az anyám mellett nőttem fel, mert mindent megad nekem a mai napig, amire csak szükségem van. Olyan biztos családi hátteret kaptam tőle, hogy azt elmondani sem tudom.


Viszont a kisebbik gyerek az apáméknál beteg lett, csontvelő átültetésre van szüksége. Engem is megkerestek, vagyis a nagyim hívott fel először, utána másnap az apám, majd a felesége is írt Facebookon, hogy ő bocsánatot szeretne azért kérni, ahogy hozzám állt anno és hogy nem fogadott el...

Nyilván először azt néznék meg, hogy alkalmas lennék-e élő donornak, de lehet, velem van a gond, én már ebbe sem szívesen mennék bele.

Hiába a féltestvérem a kislányt, nem ismerem, utoljára pelenkás korában láttam és szerintem egy kezemen megszámolhatnám, hogy hányszor találkoztam vele. Az apámtól, az ő családjától én csak bántást kaptam, meg a levegőnek nézést. Tudom, legyek én a nagyobb ember, aki segít, de őszintén, számomra ők nem léteznek.

Az apámmal 5 éve nem is beszéltem telefonon, tőle akár halott is lehetnék. Soha eszébe nem jutottam a születésnapomkor, vagy karácsonykor. Most meg, hogy a segítségemre lenne szükségük, azonnal itt vannak.

Sajnálom nagyon a kislányt, tudom, hogy ő végképp semmiről sem tehet, de nem gondolom, hogy azok után, ahogy az a család hozzám állt, nekem kéne segítenem.


Ez így érthető, nem?


2023. jún. 27. 14:32
 31/95 anonim ***** válasza:
20%
28 negyedannyira sem fájdalmas, mint leukémiában szenvedni!
2023. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
75%
31, senki nem állította, hogy fádalmasabb annál. Tényként közöltem, hogy de, fájdalmas, nem igaz, hogy nem az.
2023. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
64%

"negyedannyira sem fájdalmas, mint leukémiában szenvedni!"


Es? Kit érdekel, hogy ki miben szenved? Egy vadidegenért igen kevés ember fog fizikai fájdalmat bevallalni

2023. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
22%
34. Hát lehet beléd nem szorultak emberi érzések, de attól még mást érdekelhet.
2023. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
75%

Neked ők idegenek, sőt a nő utál. Most persze megbüntette érte őket a sors. Anyud mit mond?

Tudom, hogy nehéz, de hogy pont miattam haljon meg vki, azzal a tudattal én nem bírnék együtt élni.

2023. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
26%

34

"...Egy vadidegenért igen kevés ember fog fizikai fájdalmat bevallalni"

Idáig süllyedtünk. (?)

2023. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
46%
nem, 34, szerencsére vagyunk jópáran, akik bizony vállalnánk (vagy vállaltuk is már)
2023. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
18%

36

A kislányt büntette meg. Jó lenne, ha néha az a "sors" nem össze-vissza vagdalkozna maga körül!!!

2023. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
54%

De, vannak emberi érzéseim. A családom, barátaim, rokonaim felé. A vadidegeneket max sajnálom.


Igen,idáig süllyedtünk. Te remélem csontvelo donor vagy. Sőt, ugye már az egyik vesedet is oda adtad egy vadidegennek? Ha nő vagy,megyek petesejtet is adomanyozol?

2023. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
76%
Ha maradandó károsodással nem jár, én egy tök idegen idegenért is megtenném, szóval ilyen szempontból semmit nem számít, hogy apám gyerekéről van szó. Max akkor mondanék nemet az általad vázolt események után, ha a nőnek kéne, vagy az apának.
2023. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!