Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
 91/131 anonim ***** válasza:
31%

Úgy dobálóznak itt egyesek a "KETTEN keresnek 500-600 ezret"-tel, mintha annyiból gondtalanul fel lehetne nevelni egy átlagos gyereket.


Nekem ez már az "életművész"-kategória. És az igazi drágaság még csak messziről integet,de futólépésben közelít.

Az EU pénze nélkül olyan drágaság lesz legkésőbb tavasszal, hogy öröm lesz nézni.

2023. aug. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/131 anonim ***** válasza:
100%

91

A fejétől bűzlik a hal. Ha az állam nem lopta volna el a pénzeket, most lenne nekünk is. Nem véletlenül vonták meg. Amíg nem lesz rendszerváltás, rácsesztünk.

2023. aug. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/131 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.

A totális káosz borítékolható.

És ez tényleg a magyar kormány hibája.

Viszont tavaly lett volna lehetőség a változásra.


Az óvodások nemátalakító műtétjével való riogatással meg a nem létező LMBTQ propagandával és a "migráncsozással" simán nyert Orbán. Mondjuk annyira nem "migráncsgyűlölő" Orbán Viktor miniszterelnök, hogy ne épp most cserélné le a nagyon olcsó magyar dolgozókat még olcsóbb és még jobban befenyíthető külföldiekre.

Ez a magyar népről ad nem éppen hízelgő bizonyítványt.


Majd ha tényleg éhesek lesznek, lesz háborgás.

2023. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/131 anonim ***** válasza:
61%
Állítólag külföldről is belenyúltak a rendszerbe, sőt, Romániából hozták a szavazókat. Egy videóban egy román nő arról beszélt, ő azért szavaz ide, mert joga van. Hát nem, nincsen. Ha romániai vagy, akkor oda van jogod szavazni, ide nincs. Na az ilyenek miatt nyernek. Sokan el se mentek szavazni, csak sír a szájuk, hogy de drága minden.
2023. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/131 A kérdező kommentje:

Na hat három dolog, ami így feltűnt a kommentekben:


1: de, félre tudunk tenni, mint le is írtam, nyugdíjra takarékoskodunk elő (ezt le is írtam), plusz vészhelyzetre, ami simán beüthet

2: valaki írta, hogy az emberek nem esznek dràga hummuszt, hanem gondolkodnak, es esznek mást, igy oldjak meg. Nos, nekem ez mar nélkülözés, lemondás. Ez nem a gondolkodás hiánya, ez ízlés. Miért ennék rántottàt, ha én hummuszt szeretnék enni?

3: hummusz és abonett drága és extra: hát… ez szomorú, ugyanis ezeket nevezzük egészséges ételeknek.


Amúgy nem egy milliót keresünk, annàl kicsit többet. És bizony előtakarékoskodással, nem nélkülöző életmóddal, de semmi extrával, kényelmesen megélünk. De más nem férne bele.


Elmesélek egy sztorit. 3 napja elkezdett zakatolni a motor az autómban, 4 eves auto, első tulaj vagyok, gondoltam, nincs nagy para. Tévedtem. Elszállt benne az önindító (állítólag a start/stop funkció kinyírja hamar), bumm 400 ezer volt a csere (nem!!! szakszervizben). Kérdem én, most akkor aki 4 tagú család itt azzal kérkedik, hogy 600-bol egy focicsapatot fenntartanak, meg hónapról hónapra élnek, ilyenkor mivan? A cashflow, likviditas fogalmakat oviban elkezdenem a magyaroknak tanítani, pénzügyi kultúra=0…

2023. aug. 18. 21:27
 96/131 anonim ***** válasza:
100%
95ös együtt érzek, nekünk is volt màr olyan hogy lehalt a kocsi, 1millió volt a szervíz. Na most ha valakinek kell a munkájához, akkor nem luxus
2023. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/131 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon igazad van kérdező! Sokan biztos szeretnek nélkülözni de nem baj legalább van gyerekem. Igaz hogy nem ehetek azt amit akarok meg a kocsim se biztos megtudom javítattni.

A gyerek lemondással jár én azt értem , de ha konkrét életszínvonal csökkenéssel is jár ilyen áron nekem sem kellene.

2023. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/131 anonim ***** válasza:
27%
Szerencsére a bicó szervizelése nem ilyen drága :D és még edzésnek sem utolsó és kicsivel olcsóbb is, az nem 1000 forintos benyával fog menni a jövőben se.
2023. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/131 anonim ***** válasza:
91%

Az abonett olyan messze van az egészségestől, mint Orbán a fittmodellkedéstől... 🤦

Extrudált, így gyors felszívódású ch, ami egekbe viszi a vércukrot.

2023. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/131 anonim ***** válasza:
82%
Ja, az abonett egy keksz tulajdonképpen, feldolgozott élelmiszer, tehát nem lehet egészségesnek nevezni.
2023. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!