Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/131 anonim ***** válasza:
88%

Ideje lenne bevezetni a gyakorin, hogy a kérdezőt/kérdést is lehet értékelni, főleg ilyen esetekben amikor a kérdező csak szórakozni jár ide.


Kis matek, nagyon leegyszerűsítve:

30-33 évesek vagytok, tegyük fel, hogy 10 éve dolgoztok. Ez alatt a 10 év alatt megspóroltatok egy házra, ami minimum 30 millió. Ha nem az Isten háta mögött laktok, akkor minimum 40-50, de számoljunk a kevesebbel.

Ez azt jelenti, hogy havi 250-et félretettetek úgy, hogy e mellett egy csomó pénzt kutyákra is elköltöttetek (havi 70-et, ha jól olvastam). Ha így folytatjátok, nyugdíjig félre tudtok tenni 5-6 kis budapesti lakás árát, ami csak a mai értékkel számolva legalább 1 millió forintot hoz majd havonta. Pedig csak havi 250 megtakarítással számoltam, azzal nem, hogy később többet is félre tudtok tenni, mert a megtakarításból is jön pénz. Nem számoltam azzal sem, hogy ez idő alatt valszeg többet fog érni amit vettetek, többet is fogtok keresni... Teljesen nyilvánvaló, hogy ha szeretnétek gyereket, akkor be tudnátok vállalni. Nem kerül havi 100-nál többe egy gyerek, az elején semmiképpen sem... De ha ti nem akartok gyereket, akkor nem akartok, egyáltalán nem kötelező. Sőt neked nem is való. Szürcsölgesd majd a drága koktélodat egyedül, a sok pénzeddel meg kitörölheted a fenekedet.

2023. aug. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/131 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem mi vagyunk kb a középosztály kategória, van saját ház, kocsi, fő állás, mellette vállalkozás, kb 1millió a bevétel 2 főre. Ez alatt én nem is mernék gyereket vállalni, de persze sokan simán megteszik 1 fizetésre is albérletbe
2023. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/131 anonim ***** válasza:
85%
Én egyedül nevelek két gyereket. Az egyik iskolàs S másik még nagyon kicsi. A férjemmel lakásunk házunk is volt. Az egyikben élek a gyerekekkel. A kicsi bölcsiben a nagy iskolában van. Nem sokból élünk de rendesen megélünk. Amikor gyerekeid lesznek nem a kutya a kaja stb lesz az első hanem a gyerek. Mi jól éltünk minden megvolt de az élet úgyhozta hogy a férjem nagyon súlyos beteg lett így dolgozni nem tud. Sok mindenről le kell azért mondanom hogy a gyerekeknek mindene meglegyen.
2023. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/131 anonim ***** válasza:
91%
30 évesen saját tehermentes ház, saját autó és itt sírsz, hogy csóróság van. Az komoly :D.
2023. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/131 anonim ***** válasza:
38%
42 akkor ezek alapján a többségnek nem lehetne gyereke. És nem biztos, hogy csak az a jó szülő, ahol félmilliót hazavisznek ketten, és minden tehermentes. Attól még ölhetik egymást a felek.
2023. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/131 anonim ***** válasza:
85%
45ös nem azt mondom, hogy attól jó szülő, de azt is elhiheted, hogy a nagy szerelemtől nem fog jól lakni az a gyerek. Szerinted amelyik gyereket a semmire vállalják hogy fogja érezni magát mikor ő nem tud elmenni a külföldi osztálykirándulásra vagy nem kapja meg a laptopot a sulihoz, mert a szülőknek nincs pénze? Amúgy meg itt felhozták többen a kutyakaját, na akinek már azon kell gondolkodni, hogy kutyakaját vegyen vagy a gyereknek pelenkát, akkor annak nem kellene se kutya, se gyerek
2023. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/131 anonim ***** válasza:
38%

A gyerekvállalás kategóriában kiveséztük egyszer, hogy mibe kerül egy gyerek havi szinten.

120-ra jött ki alsó hangon, de ez még a nagy áremelkedések előtt volt. Most úgy 160 biztos van.

Ha ennyi belefér a keretbe, akkor hajrá.

2023. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/131 anonim ***** válasza:
100%
47es ja amíg mondjuk pici belefér, de később lesz pénz oktatásra, hobbira, ha utazni akar a barátaival? És ha esetleg valami betegséggel születik elvinni jó orvosokhoz? Ez a baj, hogy az ilyen egyszerű emberek vállalják rakás számra a gyerekeket, mert azt hiszik hogy az csak eszik, iszik, alszik, aztán jól van. Tudom, mert napi szinten találkozok kis országunkban ilyenekkel akik meg aztán sírnak hogy hát nincs pénz számlákra, mert 3 gyerek van
2023. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/131 anonim ***** válasza:
76%
48. Ezt ezekkel együtt számoltuk. Viszont pár évvel ezelőtt volt már.
2023. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/131 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az van már 200 minimum, amekkora infláció van. De sokan simán bevállalnak x gyereket úgy is, hogy még maguknak sincs sokszor hó végén mit enni, aztán elvárnák, hogy mindenki támogassa őket
2023. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!