Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/131 anonim ***** válasza:
80%

"Próbáld csak megmagyarázni neki, hogy a barátaival ellentétben miért nem kaphat azonnal egy iPhone-t"


???


Mi van?


Az égvilágon semmi gond nincs azzal, ha az ember nem vesz meg mindent a gyerekének, amit kiejt a száján, az sem feltétlenül veszi meg, akinek ez aprópénz. Nem lesz lelkisérült attól a gyerek, hogy nem kapott iphone-t.

2023. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/131 anonim ***** válasza:
55%

58


De nem fejenként magunkra költünk tisztán annyit. :D KÉT autót tartunk fenn, plusz KÉT macskát, plusz HITELT fizetünk. Maga a gyerek nem annyiba kerül.

Arról sem tehetek, hogy valaki 160 ezres lencsét vesz a gyerekének a keretbe. :D Annak a gyereknek biztos nagyon rossz a szeme, mert mi a legdrágább fajta lencse opciót választottuk mindig a Vision Expressben és eddig lencséért max 70 ezret fizettünk.


De ennyi erőből az se vállaljon gyereket, akinek havi 1 millió a bevétele, mert bármikor kiderülhet, hogy olyan betegsége van, hogy 3 millió havonta a gyógykezelés.


Másik meg az, hogy mi a faxnak vennék a gyereknek iPhonet? Elárulom, ez csak az új gazdagok agymenése, hogy "a szüleim csórók voltak, én keresek 600 ezret, szóval most jól megmutatom, hogy az 500 ezres iPhoneommal jobb vagyok mint mások".

Nekem például évente kellett cseréltetni anno a képernyőt, mert tizenésevesen bizony rengeteget leejtettem, sőt volt, hogy ellopták a telefonom. Egy tininek bőven elég egy max 200 ezres telefon.


Sőt, mondok jobbat. Egy 15 évesnek a körme sem törik le, hogyha félmilliós telefont akar, akkor elmehet diákmelózni nyáron. :) Ha havi 2 milliós bevételem lenne, akkor sem vennék neki 500 ezres telefont.

2023. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/131 anonim ***** válasza:
80%
62, de az emberek költik a pénzt a macskára, az autóra, a lakhatásra, stb. Ha 600 eFt-ot költesz el, akkor az 4 fő esetén ÁTLAG 150 eFt. Gondolom a gyereked is játszik a macskával, beül az autóba, és van szobája a lakásotokban. De, ha te mondod én elhiszem, hogy a gyerekre nem megy el ennyi, és te magadra költesz többet. Mi egyértelműen a gyerekre költünk többet, nem is kell kiszámolnom.
2023. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/131 anonim ***** válasza:
68%

"Arról sem tehetek, hogy valaki 160 ezres lencsét vesz a gyerekének a keretbe. :D

Annak a gyereknek biztos nagyon rossz a szeme, "


Empátiából jeles, te kis röhögő fejű.

Nyilván rossz a szeme. Az én lencsém mindenféle flincflanccal együtt 30-nál megáll, mégse verem magam, hogy bibibí, nekem olcsóbb, mert jobb a szemem. 🤦

2023. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/131 anonim ***** válasza:
25%

64


Amit mondtam, nem a gyerekről szól, vagy arról, hogy gúnyt űznék belőle. Nyilván olyan a szeme, amilyen.

De ha normálisan elolvastad volna amit írtam, pont az volt a lényeg, hogy 1. hülye példa a 160 ezres lencse, mert a szemüveges emberek jórésze nem -12-es dioptriával mászkál, tehát ez egy jó nagy általánosítás volt, hogy de bizony akkor is rengeteg költség a gyerek, 2. ha olyan beteg a gyerek, hogy havi többszázezer a kezelés költsége, akkor is túl kell élni valahogy, ha ezt néznénk, hogy jujj, vajon kell e a gyereknek fogszabályzó, akkor bakker, max az vállalna gyereket, akinek nettó 2 milla a havi bevétele. És ez kb Magyarország max 10%-a szerintem. :) A legtöbb család a mai napig örül az 500 ezres össz családi bevételnek és még gyerekeket is nevelnek.


63

Te sem állsz a helyzet magaslatán. Ugyanis a kérdezővel összehasonlítva, mennyiből is élünk mi meg és milyen minőségben?


A kérdezőnek háza van, hitele nincs, egy autójuk van, semmi káros szenvedély, 1 misi felett keresnek havonta és nem mer EGY gyereket sem vállalni.


És akkor leírom mégegyszer mert nem ment át sajnos. Mi majdnem fele ennyi összegből 2 gyereket iskoláztatunk, magánórára járatjuk, járunk nyaralni, vannak macskáink és 2 autót is fenntartunk, a lakáshitelünk MELLETT!

2023. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/131 anonim ***** válasza:
60%

"mert a szemüveges emberek jórésze nem -12-es dioptriával mászkál"


64, annyira nem ritka, mint hinni szeretnéd. Rengeteg a szemüveges gyerek. Lányoméknál harmadik osztályra a fél osztálya szemüveges lett és nem az övé a legrosszabb, közel sem. A pluszos lencse pedig jóval drágább, mint a mínuszos (egyszerűen azért, mert jóval több az anyag- és a munkaköltsége egy borzasztó vastag lencse belecsiszolásának egy pici gyerekkeretbe). Közepes távollátás esetén is 100+ a költség.

Az én lányomnak csak +6, de legutóbb is 140 volt, ráadásul nem is vállalják bárhol. A Vision Express például elhajtott, nem vállalták a hajlékony gyerekkeretbe.

2023. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/131 anonim ***** válasza:
40%

65-ös, ugyanezt akartam írni.


A mi bevételünk fele az 1 milliónak, de szintén van 2 gyerekünk, szépítgetjük az otthonunkat, kocsit tartunk fent, járunk programokra és kirándulni és nelünk is van hitelünk, igaz, csak havi 35 ezer, de van.


És telne szemüvegre meg laptopra is, max. lassabban épülne ki az angolkertem.


Szóval nem értem, miről beszélünk, amikor havi 1 millióval panaszkodnak, hogy nem mernek egy gyereket sem vállalni. Na, nekik nagyon el kellene gondolkodniuk, mit rontanak el.

2023. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/131 anonim ***** válasza:
0%

66

Igen, rengeteg a szemüveges gyerek, és?


Az én osztályomban anno összesen 5-en a 35-ből voltunk szemüvegesek, és abból csak egynek volt borzasztó rossz szeme. Tesóm is szemüveges lett, csak úgy, mint én, még középiskolában. Neki is ugyanannyi kb a lencse, mint nekem. Gyerekeim szemüvegesek, nekik is 40-70 között mozog a lencse. Nyilván, mert kb 2 olyan ismerősöm van, akinek ilyen 5-10 között mozog a dioptria, de nem ez az általános!

Nem kerül a legtöbb szemüveg 200 ezerbe, és legtöbb esetben nem kell fél évente váltogatni.

Az hogy valakinek ennyire rossz legyen a szeme, megesik. De simán kellhet neki fogszabályzó is, vagy kellhet neki járni gyógytornára, vagy magánórára járni stb.

A gyerek költség. Mindenki eldönti maga, hogy elég pénze van e rá.

Ha meg beüt a xar, nagyon nagy erőfeszítéssel ki kell gazdálkodni. Ilyen az élet.

Nekünk megy a kettő 600-ból, a kérdezőnek 1 misiből 1 se. Úgy persze nehéz, ha az az elvárás magad felé, hogy BMW-t kell venni a gyerek 18. szülinapjára, vagy mindig a legújabb iPhone Prot.

2023. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/131 anonim ***** válasza:
41%
Attól függ ez is ki milyen színvonalon él illetve szeretné nevelni a gyerekét is. Nekünk pl fontos a minőségi étel, hogy ha nincs időnk főzni el merjünk menni étterembe, ne kelljen hó végén számolgatni, hogy megtehetjük e. Mivel a vállalkozásunk miatt általában hétvégén is dolgozunk évente többször szeretünk elutazni külföldre hosszabb-rövidebb időre. Újabb autónk van, ha szervízbe kell vinni az tuti többszázezer Ft és nem tehetjük meg, hogy nem csináltatjuk meg. Ne persze, nem vagyunk egyformák, a gyerekeink sem lesznek azok, de lehet hogy nekik már ciki lesz mikor 8adikban már mindenki a legújabb IPhonenal futkozik meg évente síelni meg a Karib tengerre járnak nyaralni a ti gyereketek meg örül ha meg tudjátok venni neki a szemüveget
2023. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/131 anonim ***** válasza:
62%

"de lehet hogy nekik már ciki lesz mikor 8adikban már mindenki a legújabb IPhonenal futkozik meg évente síelni meg a Karib tengerre járnak nyaralni"


Tekintve, hogy a lakosság nagy részének gyereke nem így él, erre nem nagyon kell majd irigykednie a gyerekeinknek :D Ezt max. a felső tízezer egy része engedheti meg magának, nem az én gyerekeim leendő osztálytársai 🤣

2023. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!