Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/131 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem aki szerint minden gyerek iphoneal rohangál túl sok Dhar Mannt néz, ott jellemző az, hogy kinézik azt, akinek 5 évesen nincs iphoneja.

Meg MINEK? Gyereknek nem kell mobil. Az emberek többsége se engedheti meg magának a külföldi kirándulást, legfeljebb, ha sokat spórol. Egy-két ember fejében kéne rendet tenni. Az alapvető dolgokat kell biztosítani a gyermeknek: fedél, étel, ruhák, pár játék, és persze szeretet.

2023. aug. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/131 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom miért pontoztátok le 71est. Én egyet értek vele. 16 éves vagyok és nem kell a legújabb Iphone. 5évig használtam az előző telómat,semmi baja nem volt, csak egy osztálytársam összetörte annyira, hogy használhatatlan lett. És nem nem is azért használok sokáig egy telefont, mert nincs rá pénz, hanem mert van annyi agyam, hogy tudom, hogy fölösleges évente újat venni. Vagy fölösleges megvenni a méregdrága Iphonet, úgy is tönkremegy. Cipőből sem kell a legdrágább, már a 30ezret is sokallom egy cipőre, pedig tényleg nem vagyunk csórók. Szóval nem,nem igényli minden gyerek az Iphonet és a drága cipőt.
2023. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/131 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, a cipővel kapcsolatban majd meglátod később, hogy nem drága a 40 se... A kényelem nagyon sokat fog érni később.
2023. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/131 anonim ***** válasza:
77%

72, nem az a lényeg, hogy iPhone kell vagy sem. Az csak egy sarkított példa. Sokszorosan megengedhetném magamnak, mégse teszem, mert nincs rá szükségem.

DE: a gyerekvállalás csupa olyan költségből áll, ami nem opcionális vagy ha úgy jobban érthető: ha nem telik rá, a gyerek issza meg a levét.

Akinek telne iPhone-ra, az valószínűleg ki tudja gazdálkodni ezeket a költségeket is, és nem azzal érvel, hogy "de az átlagnak nem olyan rossz a szeme, hogy 160 ezres szemüveg kelljen". Szegénynek, gazdagnak ugyanúgy kellhet korrekció és szomorú ha csak az egyik tudja kifizetni.

Drága a gyerekvállalás és kész, pont, ez tény.

Lehet, hogy még (!) nem kell 1 millió feletti bevétel hozzá (nekünk sincs, csak közeli és szerintem jól élünk 2 gyerekkel, ha nem is luxusban), de hamarosan ott tartunk, hogy tényleg az lesz a minimum a normális élethez.

Miért?

Mert borzasztó az infláció.

Tavalyhoz képest dupla annyiba kerül egy átlagos élelmiszerbevásárlás, a bérünk viszont nem nőtt duplára.

20 évvel ezelőtt anyukám 67 ezres fizetésből tartott el 2 gyereket, szetinted?

2023. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/131 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó teljesen egyetértek veled. 3an vagyunk testvérek szegénységben nőttünk fel nem volt saját szobánk szükség lett volna rá ,60 négyzetméteren éltünk 5en az kevés. Igen is pénz kérdése a gyerekvállalás bizonyos mértékig. Kamaszként szükség van arra hogy gyereknek legyen privát tere pl. Illetve az iskolába a gyerekek kigúnyolnak és ki pécéznek ha Nokia 3310esed van….

Onnan tudom hogy engem csufoltak és cseszegettek mert csórók voltunk és igenis észre veszi egy 10 éves is ha másik csóró és ki leszel pécézve mondom úgy hogy most már 35 éves vagyok , és elmondom most talán még rosszabb a helyzet mint az én időmben , sőt biztosan rosszabb ilyen téren is.

2023. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/131 anonim ***** válasza:
92%
Én még mindig csak azt tudom erre mondani, hogy aki úgy vállal gyereket, hogy csak legyen mit ennie meg szeressük az csak magára gondol és nem azért vállal gyereket, hogy mindent meg tudjon adni neki
2023. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/131 anonim ***** válasza:
25%

75-ös, ez, amit te írsz, a ló túloldala, és nem tudom, hogy jön a kérdéshez.


Azért az átlag ma nem 3 gyereket vállal egy szobába úgy, hogy enni se legyen mit.


Még mindig csak ismételni tudom magam, a mi 500 ezres bevételünkből élve is van mindkét gyereknek saját szobája, minöségi gyerekcipője és normálisan esznek, meg programokra is járunk.


Nyilván senki nem mondja, hogy 250 ezres összbevételre vállaljanak gyereket az emberek, de az 1 millió is túlzás.

2023. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/131 anonim ***** válasza:
65%

40 ezernél olcsóbban is lehet venni kényelmes cipőt.

A kipécézésről meg annyit, hogy a fejekben kell rendet tenni, mert nem kell cikizni senkit, ha nem telik drágább cuccokra, mert nem a gyerek tehet róla, és sokszor nem is a szülő, mert hiába akar mindent megadni a gyereknek, ha nem tud. Az más, ha a szülő nm dolgozik, vagy a kevés pénzt is piára meg cigire költi.

2023. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/131 anonim ***** válasza:
67%
78 és itt jön az, hogy ha nem tud mindent megadni a gyereknek akkor mièrt is vállalta be?
2023. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/131 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, lemaradtam a vitáról, miért is kell mindent megadni egy gyereknek, ami kiesik a száján? Van ilyen a családban, még ilyen boldogtalan, elégedetlen gyereket az életben nem láttam.


Igen, a gyerek költség, de milliós bevétel messze nem kell hozzájuk. Nálunk 1,5M-2M a havi bevétel kettőnknek két gyereknek, és bőségesen teszünk félre építkezére, és ennek a töredékéből kényelmesen élünk. Pedig nem fázunk, nem éhezünk, privát eüre is jut, külön órára. Ha valaki 5-700eből nem képes kihozni a hónapot és valamennyit félretenni, ott a pénzügyi tudatossággal lesz gond.

2023. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!