Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai Magyarorszàgon mièrt/hog...

A mai Magyarorszàgon mièrt/hogy vàllalnak az emberek egyáltalàn gyereket?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert úgy gondolom, hogy mi a házastársammal átlagosan élünk, bevételünk a középosztálynak megfelelő. 2-en vagyunk, nem nagyzolunk, nem cigizünk, nem bulizunk, elvagyunk magunkban, félre is tudunk tenni (pont annyit, ami kell, mert nyugdíj az màr nekünk - 30-33 èvesek - nem lesz!, tehát ez mar előtakarékoskodás), de ez így ennyi.

Van egy saját tehermentes családi házunk, 2 kistestű kutya, egy darab autó, amin osztozunk, és kész.


Elgondolkodtam, hogy mi most nem tudnánk még egy főt se pluszban fenntartani. Hogyan és miből vállalnak ma mégis halomszám gyereket a magyarok hasonló fizetésből?



2023. aug. 14. 19:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/131 anonim ***** válasza:
61%

47


Mi kerül 160-ba? :D

Magamra nem költöttem soha annyit havonta.

Bár hazugnak lettem titulálva, mi 2 macskával, 2 gyerekekkel, 2 kocsival, hitellel, átlag 600-at költünk egy hónapban, és igen, még mindig tudunk járni nyaralni és nem, nem hetente főzök le egy krumplis tésztát.

A 160-ba egy gyerek max úgy kerülhet, ha jár nyelviskolába, zongorázni, és még havonta cserélgetem a szemüvegét is.

Nekünk mindkét gyerek szemüveges, ahogy én is. Átlag évente veszünk új szemüveget, ilyen kb. 70 ezerért darabját. Nyelviskolába is járnak, de az is 30 ezer havonta kettejüknek. Nyilván ha oda is naponta járnának nem ennyi lenne.

2023. aug. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/131 anonim ***** válasza:
76%
48-as. Ennyi erővel csak azok vállaljanak gyereket akiknek havi szinten 1 milla feletti nettójuk van. Cringe. Az én szüleim jól kerestek, később mégse tettek mindent a seggem alá, a külföldi utakat pl. az elején diákmelóból finanszíroztam.
2023. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/131 anonim ***** válasza:
65%
51, mi kerül 160-ba egy gyereken? Nálatok mi kerül fejenként 150-be?
2023. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/131 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy itt a 160ezernél nem arra kell gondolni, hogy minden hónapban annyit költessz rá, de ha pl iskolába megy és már egy normális irodai szék is kb 50ezer egy íróasztal meg 100, akkor el lehet gondolkodni, hogy mennyit is kellene félretenni. De persze, megveheted használtan is, meg cipelhet a gyerek gagyi kínai táskát is a hátán, na meg jól lehet lakatni zsíroskenyérrel is, osztálykirándulásra meg nem kötelező elmenni, csak az ilyen szülő akkor nem azért vállal gyereket, hogy meg tudjon adni neki mindent, csak a saját ösztönei hajtják
2023. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/131 anonim ***** válasza:
82%

53, másik válaszoló vagyok: nálunk 1 szemüveg 160 (csak a lencse, meglévő keretbe), idén kétszer vettem. Na abban a hónapban jóval többe volt a gyerek. És ez csak a kisebb, neki gyorsan változik a dioptria. Szerencsére, mert eddig javult. Szeptemberben megyünk a nagyobbal kontrollra, neki a lencse olcsóbb, de most új keret kell, mert ránézésre is kinőtte, a cilinder miatt meg nem mindegy hol néz át a lencsén.

De hogy nem tudja ezt egy szemüveges, hogy az ár a szükséges dipotriatól függ?

Most lesz időszerű a fogszabályzó is, a tréner csak 40 lesz elvileg.

Ettől függetlenül megvagyunk 1 millió alatti bevétellel, megtakarítással, nyaralással, de azért nem olcsó egy gyerek. Pláne kettő.

2023. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/131 anonim ***** válasza:
77%

"elhiheted, hogy a nagy szerelemtől nem fog jól lakni az a gyerek. Szerinted amelyik gyereket a semmire vállalják hogy fogja érezni magát mikor ő nem tud elmenni a külföldi osztálykirándulásra vagy nem kapja meg a laptopot a sulihoz, mert a szülőknek nincs pénze"


De ez csak a ti téveszmétek, hogy ahol nincs 1 millió forintos bevétel meg hitelmentes ingatlan, ott nem telik osztálykirándulásra és laptopra. Basszus, a magyar nettó mediánbér 280 ezer(!) forint, ergo az átlag családoknak inkább 5-600 ezer a bevétele mindennel együtt, mint 1 millió, mégis megy az átlagember gyereke kirándulni és van telefonja már első osztályban.


Nyilván van egy réteg, ami nagyon csóró, de azt felesleges idekeverni, annak oka is van.


A mi bevételünk sincs több, mint a fent említett, mégis minden hónapot úgy indítunk, hogy havi 150 ezer megy félre a ház/kertfelújításra, a maradékból meg nevelünk két kisgyereket. És nem nyomorgunk, ahogy itt kb. leírod, egészégeseket eszünk, nem kínai cipőt hordanak, hanem drágább gyerekcipőt, járunk velük kirándulni, fenntartunk egy autót, macskánk is van 🤣


Én azt nem értem, mi a tökömet csinálnak, akik havi 1 milli9ból még gyereket sem tudnak vállalni, bocsi, de ott valahol nagyon elfolyik a pénz.

2023. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/131 anonim ***** válasza:
76%

Én azt mondom, hogy a gyerekvállalás Magyarországon luxus hobbi.

Csak annak lenne szabad gyereket vállalni,aki már öt évre előremenőleg megengedheti magának.


Minden egyéb esetben felelőtlenség.

Azokról inkább nem "értekezek",akik hitelért verik magukat meg a jövendőbeli gyerekeiket életre szóló adósságba. Akik eleve ezért az alamizsnáért vállalnak családot, amit aztán nem tudnak tisztességesen fenntartani,mert a magyarok kormányának csak addig érték egy gyerek,amíg meg nem születik. Onnantól kezdve mossák kezeiket és mindenki oldja meg, ahogy tudja.

Ha ennyi év után sem látható át a "System", akkor nincs mit tenni.

2023. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/131 anonim ***** válasza:
100%
55, én tudom, hogy mibe kerül egy gyerek. Azért kérdeztem, mert aki szerint túlzás 160 eFt egy gyerekre, azt írta, hogy 4-en 600-at költenek. Mivel az majdnem 160 fejenként, kicsit furi, amiket írt. Mi jóval többet költünk ennél. (53)
2023. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/131 anonim ***** válasza:
69%

45-ös igenis a pénz a mozgatórugója mindennek.

Akiknek nincsenek anyagi problémáik,azok kevesebbet fognak veszekedni,mert nincsenek folyamatosan nyomás alatt.

A gyerekek pedig minél idősebbek,annál drágábbak.

Próbáld csak meg a 16 éves fiadra ráerőszakolni a rokonok levetett cipőjét. Próbáld csak megmagyarázni neki, hogy a barátaival ellentétben miért nem kaphat azonnal egy iPhone-t,miért nem mehet el egy hétre síelni az osztállyal. Stb, stb.

2023. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/131 anonim ***** válasza:
71%
Nem muszály minden évben megvenni neki a legújabb iphonet és nem muszály minden évben sítárborba küldeni. El lehet küldeni diákmunkázni is nyáron, amivel megkeresi ezt az összeget, nem kell egy gyerekre milliókat költeni. Cipőból se kell fél évente újjat venni vagy azt ne mond hogy a gyerek a félmilliós balázs kicks cipőkre pályázik, amik minőségügyileg semmivel se jobbak mint egy 20-30 ezres cipő. Minden nevelés kérdése.
2023. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!