Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám mindennap megiszik...

Apukám mindennap megiszik egy-két sört és ez anyát nagyon zavarja sokat veszekednek mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat veszekednek emiatt de apa nem tudja letenni vagy nem is akarja nem tudom, de ezzel nagyon bánt, főleg mivel veszekednek és még válás is szóba jött. Anya mindig piszkálja emiatt de képtelen befejezni. Orvoshoz se akar elmenni, szerintetek ez függőség? Sosem rúg be de tuti megiszik 2 sört…


Nem hiszem hogy elfognak válni már 50 évesek de akkor is zavar mert egyre durvábbak a viták és a mindennapokra is kihat már…


Mit lehet tenni?


2023. aug. 21. 15:20
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ez definíció szerint alkoholizmus, hogy minden nap szüksége van valakinek 2 sörre. Az alkoholizmus nem csak az, amikor valaki hullára issza magát minden nap, hanem ez is.


Sajnos nincs mit tenni. Amíg apukád számára ez nem probléma, addig lehet vele minden nap veszekedni, akkor is inni fog. Kérdés, hogy el fog-e durvulni a dolog, mert semmi sem garantálja, hogy megáll ennyinél.

2023. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
79%

Neked semmit.

Elköltözöl, ha ott tartasz, és feldolgozod, igyekszel nem követni ezt az életpályamodellt.

2023. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
12%

Hát a helyzetet így làtatlnban nemtudom..ha csak 2 sör az semmi

Gondolom munka után mikor hazaér megiszik 2sört ez rohadtul teljesen normális és bele kell hogy férjen szerintem itt édesanyád részéről kell megértés az az eggyik.. a másik lehet ésesanyád elvár valamit a fatertol amit ő nem nyújt és ebből adódik a flusztráltsàga és ha neki semmi öröme nincs akkor a faternak se legyen..ami szintén érthető…ott akkor a faterodnak kell lépnije és megelőzni megadni azt amire anyádnak szüksége van és akkor nem zavarja a 2sör biztos

Egy másik gondolat..lehet nem is csak 2sört iszik meg..?hanem többet esetleg titokban is pityizál?és napiszinten?az akkor úgy már probléma…

De ha dolgozik az ember

Otthon is besegít esetleg

És még (bocs ha sértő de ez egy elhanyagolhatatlan dolog egy kapcsolatban) ha a mutert is rendszeresen..”karbantartja” szereti… akkor ott már tényleg anyád az aki kissé útálatos..

És a nem elegendő/kevés eggyüttlét az igazán megnyomorít és módszeresen megöli a kapcsolatot és teljesen elhidegűlnek egymástol a felek és itt jön hogy anyád nemiszik nem jár el szórakozni a fater nem tartja karban nem viszi el sétára vacsira bármi közös programra..és a fater elégedetten issza a sörét..nah akkor viszont teljesen igaza van abyádnak…

2023. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
14%
oh gyerekek az en apukam atlagosan 8 sort iszik +neha palinkat vagy wishkeyt… ilyenek ezek a magyar apukak… :D ha megkered te is hogy ne igyon a te kedvedert sem all le? minden estre 2 sor egy napra szerintem teljesen rendben van, de lehet hogy csak azert mert en tobbet szoktam meg apukamtol egy napra…
2023. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
15%

Az, hogy munka után levezetés képen jól esik neki 1-2 sör, simán belefér.


Ameddig ez nem több, nem agresszív, kötekedős és teljesen képben van mindennel addig az alkoholizmus nem áll fent.


Anyudnak meg ha ennyire böki a csőrét, hogy a pénzkereső néha lazít addig foglalja el magát mással.


Esetleg megoldás lehet, ha apuddal eljartok esténként sportolni, hátha akkor nem kívánja majd az alkoholt.

2023. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
16%

Egy cseh tanulmány szerint napi 1-2 sör segít megelőzni a rákot, a sörben lévő extraktanyagok által. Ugyanezt állítják máshol az ésszel fogyasztott viszkiről és az eredeti rumról. Itt is a hordós érlelés során keletkezett anyagok hasznosak.

Van egy olyan nézet is, hogy akik mérsékelten fogyasztanak alkoholt, ellenállóbbak bizonyos betegségekkel szemben, azokhoz képest, akik teljesen absztinensek. Az okát nem tudják.

Egyetérzek édesapáddal, az én feleségem is alkoholistának tart, már ha csak egy aperitifet akarok meginni ebéd vagy vacsora előtt (ami pl. a franciáknál természetes dolog, mint ahogy az olaszoknál a negyedliter bor az étkezéshez.)

2023. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
11%
Honnan veszitek amúgy, hogy ö a kenyérkeresö? Ezt a kérdezö egy szóval nem írta. Akárhogy is, két sör szerintem sem a világ teteje, ha itt meg tud állni, szerintem anyukádnak sem ez a fö probléma, ha mégis, akkor ezért egy kicsit szörszálhasogató...
2023. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi alkoholista kommentár!

Munka után SEM KELL alkoholizálni, akinek MINDEN NAP szüksége van erre, az ALKOHOLISTA!

2023. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
3%

Hát köszi a lepontozást biztos f@szság amit gondolok..és én ott is kinelentettem hogy HA besegít és dolgozik és a többi… (kapjátok be)tisztelet a kivételnek

és neked is aki a

Csehes kutatást felhoztad

2023. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem apukádnak mindenekelőtt szeretetre lenne szüksége. A sörrel feszültséget old és generál egyben. Sajnos nem tudsz sokat tenni, ezt kettőjüknek kellene megoldani. Egyébként a szomszédom 67 évesen vált el a feleségétől, és azóta boldog, hogy senki nem kiabál vele. Nagyon látszik rajta a pozitív irányú változás. És azóta nem iszik alkoholt. A hosszú házasság gyakran nagy nehézségekkel jár. Például amikor apuka még szeretne szeretkezni, anyuka meg nem. Aztán apuka vagy talál egy partnert a feladatra, vagy marad neki az alkohol és a veszekedés. Nem állítom, hogy nálatok ugyanez áll fenn, de ez egy tipikus helyzet szokott lenni. A szeretet- és tiszteletteljes beszélgetés, a kedvesség, a jó szó, a kölcsönös odafigyelés, az együtt kellemesen eltöltött idő segítene, ha mindkettő partner lenne ebben. Két sör naponta az nem alkoholizmus, de az szinte biztos, hogy ez pótcselekvés inkább, mint élvezet, ha leordítják a fejét miatta. Apukád talán nem sokára fog találni egy nőt, akire szüksége van. Az 50 éves férfi még nem annyira idős a váltásra, mint Te most huszonévesen gondolod. És persze anyukád is tud új életet kezdeni valakivel, akire nem kell állandóan kiabálnia, hanem akivel meg lesz elégedve. Napi két sör miatt baxtatni a másikat az szerintem nagyon nagy butaság. Ott valami más is lehet mögötte.
2023. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!