Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám mindennap megiszik...

Apukám mindennap megiszik egy-két sört és ez anyát nagyon zavarja sokat veszekednek mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat veszekednek emiatt de apa nem tudja letenni vagy nem is akarja nem tudom, de ezzel nagyon bánt, főleg mivel veszekednek és még válás is szóba jött. Anya mindig piszkálja emiatt de képtelen befejezni. Orvoshoz se akar elmenni, szerintetek ez függőség? Sosem rúg be de tuti megiszik 2 sört…


Nem hiszem hogy elfognak válni már 50 évesek de akkor is zavar mert egyre durvábbak a viták és a mindennapokra is kihat már…


Mit lehet tenni?


2023. aug. 21. 15:20
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
17%

Szinte biztos, hogy nem napi 2 sör áll a cirkuszok hátterében. Sok opciót írtak a többiek.

Esetleg apudat is megkérdezhetnéd mi baja van, hogy van stb… lehet mondana valamit.

2023. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
0%
Neked? Neked semmit. Mért kéne és lehetne neked tenni bármit két ember életével, akik közül egyik se te vagy? Apád száguld a csúnya halál felé (pl májrák), anyádnak meg remélhetőleg lesz annyi ereje, hogy elváljon. Neked ezzel nincs dolgod, nem is lehet. Külön kell élned, és nem kell hazalátogatnod, annyi a dolgod. Azért nem rúg be, mert már tolerálja, egyre több a sejtszintű szükséglete, hogy az alapállapotot fenntartsa. Persze, hogy nem tudja abbahagyni, az alkoholizmust ill. bármilyen függőséget nem lehet pusztán akarattal beszüntetni. Ha ő nem megy addiktológushoz, akkor neki annyi. Jó eséllyel az utcán végzi 1-2 évtized múlva.
2023. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
98%

"De ha dolgozik az ember

Otthon is besegít esetleg"


Hát nehogy már hálásnak kelljen lenni, mert a férj dolgozik és kiveszi a részét a hàztartásból, ez nem valami plusz dolog, hanem alap :D

2023. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
62%
Igen, függőség, de két sörtől még én se rúgnék be, pedig nem szoktam piálni. Nem lehet, hogy anyukádnak csak kifogás kell, és más az igazi baja?
2023. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
77%
Amellett, hogy alkoholista a férje, mért kéne, hogy más kifogása is legyen? Az nem elég?
2023. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim válasza:
53%
Kedves Asszonyok! Én 55 éves férfiként évtizedek óta megiszom két sört munka után itthon, főleg ebben a nyári melegben, és eljöhettek nyugodtan megtekinteni, hogy nem lettem alkoholista ettől. A feleségem nem iszik alkoholt, de nem is veszekszik velem emiatt. Jól és nagyon szépen élünk együtt. Biztos vagyok benne, hogy itt nem a sör miatt megy a cirkusz, de egy nagyszerű ürügyet szolgáltat hozzá. Kérdező, kérdezd meg a szüleidet, hogy mikor ölelték meg egymást utoljára! Valaki ezt már fentebb nagyon jól leírta.
2023. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
19%
"főleg ebben a nyári melegben." Ezek szerint nem mindig. Ha mindig, akkor te is alkoholista vagy, és komolyan rosszul lennél, ha kihagynád. A kérdezőnek pedig nincs köze a szülei szerelmi életéhez.
2023. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
66%
Nekem munka után egy kávé eaik jól és segít a rutinomra, hogy itthonra hangolodjak, atvaltsak stb. Azért 2 kbszottsor még nagyon messze van az alkoholizmustol. Nagyon jó lehet úgy élni, hogy egyfolytában bszogatnak.
2023. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
20%
2 sör miatt orvoshoz?! Ilyen idegesítő hárpia mellett csoda, hogy csak ennyit iszik...
2023. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
28%
Milyen márkájú sört iszik az apád?
2023. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!