Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám mindennap megiszik...

Apukám mindennap megiszik egy-két sört és ez anyát nagyon zavarja sokat veszekednek mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat veszekednek emiatt de apa nem tudja letenni vagy nem is akarja nem tudom, de ezzel nagyon bánt, főleg mivel veszekednek és még válás is szóba jött. Anya mindig piszkálja emiatt de képtelen befejezni. Orvoshoz se akar elmenni, szerintetek ez függőség? Sosem rúg be de tuti megiszik 2 sört…


Nem hiszem hogy elfognak válni már 50 évesek de akkor is zavar mert egyre durvábbak a viták és a mindennapokra is kihat már…


Mit lehet tenni?


2023. aug. 21. 15:20
1 2 3 4 5
 21/42 anonim válasza:
87%
Mindennap kèt sör az jó sok pènz havi szinten.
2023. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
64%
Valóban más lehet a konfliktusok oka, nem a két sör. Ez csak az, ami kirobbantja a veszekedést, de nem ez a fő ok. Az, hogy igazán mi, csak ők tudhatják és oldhatják meg, te csak elszenvedője vagy az eseményeknek. (Nyilván ők sem boldogok.)
2023. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
26%

Alkoholisták nem állnak meg napi két sörnél szerintem, ez nem sok.

Azt sem ártana tisztázni, hogy mennyire függ tőle?

Ha véletlenül nincs otthon sör, akkor mi van? Pálinka?

2023. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Igazabol mindennap vesz, engem is zavar mert feltem az egeszseget. Van neha hogy 3 is lemegy szerintem… regebben tobbet ivott de megsem kepes teljesen letenni. Nem agressziv meg semmi tenyleg nem rug be csak anya es en se iszunk es nem szeretjuk igy latni… egyebkent szerintem boldogok sosem volt semmi komoly konfliktus
2023. aug. 21. 20:42
 25/42 A kérdező kommentje:
Plusz apa nagyon sokszor megigerte nekunk hogy befejezi…
2023. aug. 21. 20:44
 26/42 anonim ***** válasza:
85%

"évtizedek óta megiszom két sört munka után itthon, főleg ebben a nyári melegben, és eljöhettek nyugodtan megtekinteni, hogy nem lettem alkoholista ettől"


De, ez a definíciója.


Mindennap elszívok egy cigit, de nem lettem dohányos ettől. Ezt mondod.

2023. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy kuurva büdös, aki mindennap piál. A pórusaiból is pállik a hányadék csöves szag.
2023. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
0%
27 Te amúgy normális vagy?
2023. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
14%

#24: " csak anya es en se iszunk es nem szeretjuk igy latni"

Miért, 2 sörrel talán az asztal alá issza magát? Ma is megittam 2 sört és nem látszana rajtam senkinek.

Azért kérdeztem, hogy milyen sört iszik (de lepontoztak), mert a szesz százaléka sem mindegy, a 4 %-os csak olyan mint a víz. Árban sem mindegy, hogy magyar Kőbányai vagy ír Guiness...

2023. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
14%

26: "Mindennap elszívok egy cigit, de nem lettem dohányos ettől. Ezt mondod."

Én pl. ezt mondom. Az csak "kocadohányos". Még ha mapi kettőt szív el, akkor is.


Az alkoholizmus definiciója nem az, hogy megiszok napi egy pohár italt, ezt csak bigott antialkoholisták hiszik, ezen az alapon egész Olasz- vagy Franciaország alkoholista lenne, ahol az étkezésekhez kijár egy-két pohár asztalibor, a franciáknál úgy tudom még a munkahelyi kantinban sem tilos.

2023. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!