Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám mindennap megiszik...

Apukám mindennap megiszik egy-két sört és ez anyát nagyon zavarja sokat veszekednek mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat veszekednek emiatt de apa nem tudja letenni vagy nem is akarja nem tudom, de ezzel nagyon bánt, főleg mivel veszekednek és még válás is szóba jött. Anya mindig piszkálja emiatt de képtelen befejezni. Orvoshoz se akar elmenni, szerintetek ez függőség? Sosem rúg be de tuti megiszik 2 sört…


Nem hiszem hogy elfognak válni már 50 évesek de akkor is zavar mert egyre durvábbak a viták és a mindennapokra is kihat már…


Mit lehet tenni?


2023. aug. 21. 15:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: [link]
2023. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
25%
A tiszta víz az, hogy ez még emssze van az alkoholistától, egy felnőtt férfi 2 sört kb meg sem érez.
2023. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
100%

Aki nem iszik rendszeresen, az egy sört is megèrez. Aki rendszeresen iszik, az valóban nem èrzi meg.

És ez mindkèt nemre igaz.

2023. aug. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Aki naponta elszív 3-4 szál cigit, az dohányos, nikotinfüggő, ezt mindenki belátja, de aki megiszik napi 2-3 doboz sört "az kell".


A lószart, az keményen alkoholista - az alkesz itt kezdi, nem a pálinkánál.

2023. aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
90%
De ezt sajnos egy olyan országban, mint a miénk, ahol a pia az élet része és az emberek nagyrésze alkoholista, úgysem látják be - főleg nem a sok alkesz :D
2023. aug. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
22%
#34: Akkor te még nem láttál "keményen" alkoholistát...
2023. aug. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
20%
Attól, hogy ez nem kemény, mert nem a hányadékában fekszik az utcán és nem négykézláb próbálja megtalálni a saját lakását, még alkoholista. Csak idő kérdése a fokozatok.
2023. aug. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

#35: "az emberek nagyrésze alkoholista" Forrás?


#37: Nem sokat tudsz a témáról szerintem, és sarkítva ítélkezel.

2023. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
25%
Kérdezőnek: volt egy kolléganőm, ő szokta mondogatni: egy férfinak lehet olyan gondja, hogy megszomjazik rá. (Lehet lepontozni.)
2023. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: anyádnak igaza van, de valószínű már késő.


Az én apám volt így, hogy minden nap megivott pár fröccsöt ebédhez, vacsorához. Ha társaság volt, akkor több is lecsúszott, de ki az, aki nem iszik egy kicsit többet, ha buli van? Elfért az.


Kb 20 éve volt már, (50+ évesen) hogy néhány laborérték nem volt jó az orvosnál. Én eü-s vagyok, mondtam neki, hogy nem lesz jó, abba kellene hagyni a piát. Ugyanmár, modta, kinek ártok azzal, hogy megiszok naponta 1-2 fröccsöt?


Most 70+-osan nem bírja abbahagyni a piát, mert függő lett. Annyira tönkrement a mozgáskoordinációja a pia okozta idegbaj miatt, hogy már mankóval kell járnia, lassan ágyhoz kötött lesz. Anyám is, az egész család is veszekedett vele, de semmire nem megy vele, mert függő. Most már ebbe fog belehalni, idő kérdése csak.


Nagyon sajnálom azt at embert, akit az apámnak ismertem meg, mert most már csak egy alkesz roncs maradt belőle sajnos, akivel nem nagyon lehet vele értelmesen kommunikálni - ha nincsen benyomva, akkor is csak sablonokat tud ismételgetni, mert elitta az agyát már.


Borzasztóan fáj.

2023. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!