Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a semmire kéne gyereke...

Tényleg a semmire kéne gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés

Közel a 30-hoz nincs se párkapcsolatom, se olyan munkám ami biztos jövedelmet ad alig keresek valamit ebből a szüleimnek is leadok hisz velük élek.

Nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk gyerekként és tanulni sem engedtek a szüleim így most tanulok ami miatt egy jobban fizető munkát fogok kapni.

A tanulás miatt össze vitáztunk a szüleimmel, hogy minek tanulok mikor már gyerek kellene nekik így sosem lesz unokájuk stb...

Mondtam, hogy azért tanulok, hogy normális munkát kapjak és el tudjak költözni haladjon valamerre az életem.

Pár nélkül és anyagi biztonság nélkül a semmire pedig nem fogok szülni mert az önző és felelőtlen dolog lenne.

Erre édesanyám azt mondta "hát ő is a semmire szült". Mondom ezzel én nem büszkélkednék hisz ennek mi a gyerekei ittuk meg a levét. Most nem szólunk egymáshoz mert én hülye vagyok és ezzel a felfogással soha a büdös életben nem megyek férjhez és nem lesznek gyerekeim. Őszintén miért gondolják a szüleim, hogy normális a mai világban valóban semmire szülni? Még párom sincs, és otthonom sem, sőt jelenleg egy albérletet sem tudnék kifizetni. Én a tanulásban látom a lehetőséget mert fixen lenne munkám úgy ami jobban fizet. Miért fáj nekik, hogy képezni akarom magam?



2023. aug. 23. 14:16
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
24%
Volt màr pàrkapcsolatod?Egy fiu akivel összeköltözhettèl volna?
2023. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
0%
41 nem volt neki mert baszott ronda, és az itt leírtak alapján hülye is
2023. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

41

Komoly párkapcsolatom akivel összeköltözhettem volna nem volt, 20 éves koromig nem engedték a randizást sem.

Nagyon furcsa, hogy ezt a dolgot csak nekem eröltetik pedig a két idősebb testvérem is velük él egyébként én 4 évig a nagymamámal éltem, aztán költöztem hozzájuk vissza.


Lehet csak én vagyok nekik a "teher" nem tudom, normálisan leülni velük nem lehet, most sértettek és nem beszélünk mert a tanulást választottam a szülés helyett.

2023. aug. 23. 17:17
 44/58 anonim ***** válasza:
0%

#43:

Akkor bocs hogy ezt mondom, de tényleg azon vannak hogy minél kevesebb "gyerek" legyen otthon. Idővel majd a testvéreid is sorra kerülnek. Ha te egyszer már elkerültél a nagymamádhoz valószínű ezt már megszokták, azért várják tőled hogy lépj. Persze nem kell azt csinálnod amit mások rád akarnak kötelezni! Úgy csináld ahogy az neked jó!

2023. aug. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

Kène találni egy srácot vagy a barâtnöiddel összeköltözni ,tudom lutri de mi nem az?

Ott se maradhatsz , valahogy egyszer indulni Kell

2023. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

45

Albérletbe fogok menni egyedül, gyűjtögetek másodállást vállalok, akkor haza adni már nem tudok ez miatt is aggódnak de én már nem szívesen élek velük, ez egy kényszer megoldás.

2023. aug. 23. 17:31
 47/58 anonim ***** válasza:
0%

Ès a másik 2 gyerek a tesòk is otthon laknak 30 felett?

Ez azèrt tenyleg nem szokvanyos.

Valami a nevelèsbe is lehet...

2023. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:

47

Igen, bár már ők sem sokáig.

Én azért mentem haza mert a mama meghalt a szüleimnek meg kellett a támogatás ők nem tudom miért azt már csak ők tudnák megmondani.

2023. aug. 23. 17:55
 49/58 anonim ***** válasza:
11%
azt mondod, tanulsz, hogy többet keress, majd benöygsz egy szakot, amivel kb semmit nem leheet keresni, és ráadásul ezzel nem tudsz munka mellett egy kis pluszt szerezni...
2023. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
7%

Ez való igaz nem lehet vele kaszàlni,de kezdökènt ez szinte mindenre igaz ,mèg ha egy sajàt üzletet is csinàlsz vagy tanulsz kell idö mire megtèrül .

Kellene a tàrs akivel felèpiti a jövöt

2023. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!