Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a semmire kéne gyereke...

Tényleg a semmire kéne gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés

Közel a 30-hoz nincs se párkapcsolatom, se olyan munkám ami biztos jövedelmet ad alig keresek valamit ebből a szüleimnek is leadok hisz velük élek.

Nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk gyerekként és tanulni sem engedtek a szüleim így most tanulok ami miatt egy jobban fizető munkát fogok kapni.

A tanulás miatt össze vitáztunk a szüleimmel, hogy minek tanulok mikor már gyerek kellene nekik így sosem lesz unokájuk stb...

Mondtam, hogy azért tanulok, hogy normális munkát kapjak és el tudjak költözni haladjon valamerre az életem.

Pár nélkül és anyagi biztonság nélkül a semmire pedig nem fogok szülni mert az önző és felelőtlen dolog lenne.

Erre édesanyám azt mondta "hát ő is a semmire szült". Mondom ezzel én nem büszkélkednék hisz ennek mi a gyerekei ittuk meg a levét. Most nem szólunk egymáshoz mert én hülye vagyok és ezzel a felfogással soha a büdös életben nem megyek férjhez és nem lesznek gyerekeim. Őszintén miért gondolják a szüleim, hogy normális a mai világban valóban semmire szülni? Még párom sincs, és otthonom sem, sőt jelenleg egy albérletet sem tudnék kifizetni. Én a tanulásban látom a lehetőséget mert fixen lenne munkám úgy ami jobban fizet. Miért fáj nekik, hogy képezni akarom magam?



2023. aug. 23. 14:16
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
33%

Kevès infobol probàlok objektiv lenni.Ennyi idösen tanulni ès abból èpitkezni föleg ebben az orszâgban.Ha gyereket is szeretnèl ès elötte alapozni,èn elhúznèk ebböl az orszàgbol külföldre ,pár èv alatt alapozhatsz is pàrod is lehet esetleg ott is elkezdhetsz tanulni valamit vagy tàvoktatàsba.

Èn 24 èvesen dobbantottam egyedül ès 40 èvesen jöttünk màr haza ûgy hogy pàrom lett,gyerekem(40/f)

Jol ki kell aknázni az idöd mèg minden összejöhet🙂ès össze fog

2023. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

11

Tudom nem vagyok már annyira "fiatal" és most nem szeretnék és nem is fogok belemenni az ország helyzetébe mert valóban borzalom de nyelvtudás nélkül, meg amúgysem szeretnék külföldre menni.

Dolgozom, tanulok mellette másodállást keresek megint.

Amit fiatalon nem tudtam elérni hát talán nem késő most.

Szeretnék gyereket de ha nem úgy alakul az életem nem vállalok csak azért, hogy másoknak megfeleljek.

2023. aug. 23. 15:20
 13/58 anonim ***** válasza:
4%
Persze hogy komolyan gondolják, ettől függetlenül ez nem normális dolog.
2023. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
22%
Mit tanulsz ? megkèrdezhetem?11 vagyok
2023. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

14

Védőnőnek fogok tanulni.

2023. aug. 23. 15:45
 16/58 anonim ***** válasza:
10%
Hát ez tipikusan azt mutatja, hogy minél tanultabb egy lány, annál kevesebb az esélye, hogy gyereke-családja lesz. De erről nem akar beszélni senkisem gondolom. Ott baszta el családod, hogy engedte, hogy középsuli után tanulj.
2023. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
41%
hát a legjobb tippem, hogy menj hozzá egy maszek gyerekorvoshoz... mert 50 évewsen se lesz nem gyereked, de még lakásod sem. (amúgy csodaszép hivatás, sok sikert)
2023. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
76%

Èrtelek🙂 Gyerköcökkel szeretnèl foglalkozni.Szèp dolog ,hajrá

(11)

2023. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

16

Nem is engedték, hogy közép iskola után tanuljak...

Az érettségim is felnőtt fejjel lett meg, nekem dolgoznom kellett egy szakmát segítettek "kitanulni" aztán megmondták nincs tovább. Nem is lett volna nekik miből támogatni de mondjuk nem is vártam el soha.

2023. aug. 23. 15:54
 20/58 anonim ***** válasza:
8%

A 17 es kimondta amit gondoltam.

Korodbeli dokival megismerkedsz ketten megoldotok mindent.Megtörtènhet

(11 voltam ujra)

2023. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!