Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a semmire kéne gyereke...

Tényleg a semmire kéne gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés

Közel a 30-hoz nincs se párkapcsolatom, se olyan munkám ami biztos jövedelmet ad alig keresek valamit ebből a szüleimnek is leadok hisz velük élek.

Nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk gyerekként és tanulni sem engedtek a szüleim így most tanulok ami miatt egy jobban fizető munkát fogok kapni.

A tanulás miatt össze vitáztunk a szüleimmel, hogy minek tanulok mikor már gyerek kellene nekik így sosem lesz unokájuk stb...

Mondtam, hogy azért tanulok, hogy normális munkát kapjak és el tudjak költözni haladjon valamerre az életem.

Pár nélkül és anyagi biztonság nélkül a semmire pedig nem fogok szülni mert az önző és felelőtlen dolog lenne.

Erre édesanyám azt mondta "hát ő is a semmire szült". Mondom ezzel én nem büszkélkednék hisz ennek mi a gyerekei ittuk meg a levét. Most nem szólunk egymáshoz mert én hülye vagyok és ezzel a felfogással soha a büdös életben nem megyek férjhez és nem lesznek gyerekeim. Őszintén miért gondolják a szüleim, hogy normális a mai világban valóban semmire szülni? Még párom sincs, és otthonom sem, sőt jelenleg egy albérletet sem tudnék kifizetni. Én a tanulásban látom a lehetőséget mert fixen lenne munkám úgy ami jobban fizet. Miért fáj nekik, hogy képezni akarom magam?



2023. aug. 23. 14:16
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
15%

Figyelj párszor adtam tanâcsot nöknek.Pènzed lehet bàrmikor gyerek utàn is szerencsèvel , nehezen èpithetsz karriert,nyerhetsz a lotton,gazdag fèrjed lehet STB. de a biológia az biològia .Ott az ügyvèdnöm , 40 èves ès egyedül van,ö is arra vàrt,hogy megalapozza,megse alapozta meg ès palija sincs.

Ügyvèdkènt se keresi degeszre magàt

2023. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:

31

Butaság lenne csodára vagy arra várnom, hogy a párom-férjem eltart egy életen át, így ha nem lesz gyerekem mert kifutok az időből akkor szomorúan de elfogadom.

Ha csak azt tudnám nyújtani amit gyerekként az én szüleim nekem akkor inkább ne is legyen. Sokszor nem volt mit ennem, fáztam, alap dolgokat nem tudtak megadni én ezt nagyon nem szeretném.

2023. aug. 23. 16:34
 33/58 anonim ***** válasza:
24%
Lehet neked nincs gyerek megírva a sorsodban. Sokaknak nincs. És sajnos sokaknak van, akiknek meg nem kéne. Fura, nem?
2023. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
0%
ezt az állam manapság nem engedné, a gyerekek ingyen kaját kapnak menzán, és agyba főbe támogatják a családokat
2023. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem egyèbkènt ezt te túl paràzod, kèpzeld el ha a szüleid meg mindenki igy gondolkodna.Ki születne?

Ennyi erövel a nök mâr gondolhatnának rögtön arra is hogy el fogok válni ,egyedül maradok a gyerekkel ès mi lesz.

De tènyleg te tudod

2023. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim válasza:
88%
Vègre egy normálisan gondolkodó nő, ritkaság az ilyen.
2023. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

35

Nem, nem parázom túl de gyereket csak úgy vállalnék, hogy tudom ha hirtelen kell neki valami meg tudom neki venni pl beteg és kell gyógyszer és ne féljek attól, lesz e neki mit adnom enni a hó végén.

A szüleimnek őszintén nem kellett volna három gyereket vállalniuk mondom ezt úgy, hogy szeretem őket.

De a gyerekkorunk borzasztó volt én csak azért születtem, hogy legyen hol lakniuk de inkább ebbe nem mennék bele.

Nem gazdag szeretnék lenni mégegyszer leírom csak legalább alap dolgokat tudjak megadni a gyerekemnek ha lesz.

2023. aug. 23. 16:52
 38/58 anonim ***** válasza:
35%

Bocs hogy ezt mondom kérdező, de jó pár olyan szülő van (nem mindegyik!) aki azért akar férjhez adni hogy ne legyél otthon, ne a szüleiden legyen a felelősség a veled kapcsolatos dolgokban.

Tehát gyorsan menj férjhez, szülj, hogy be legyen biztosítva a férjed mellett a helyed, csak a szüleidnek legyen már nyugta. Nem egy ilyenről hallani sajnos.

Ha van férjed, akkor majd vele oldjátok meg a problémáidat, ne a szüleidnek kelljen. És még a szobád is felszabadul.

Sokan maguktól menekülnek házasságba, gyerekszülésbe, csak ne kelljen a szülőkkel maradni. Vagy a szülő sürgeti őket hogy minél előbb menjenek.

Nem mondom hogy nálatok is ez a helyzet, de előfordulhat.

A másik verzió az hogy unatkozik anyukád, és egy gyerekkel akarja megoldani hogy neki legyen valami feladata, mert haszontalannak érzi magát. Ezek a típusú szülők szoktak erőszakoskodni, hogy a fiatalok mikor "csinálnak" már unokát nekik, mert ők annyira ráérnének unokázni.

2023. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:

38

Milyen felelőség van a szüleimen és milyen problémát kell nekik megoldani?

Mindent én csinálok mert velük élek eltartani sem tartanak csak ők még abban hisznek, hogy akkor lennék "valaki" ha férjhez mennék és szülnék már.

2023. aug. 23. 16:59
 40/58 anonim ***** válasza:
82%

#39:

Az idősek már sokszor rigolyások. Nyilván már nem ők tartanak el, de ott laksz a házukban velük. Addig a "gyerekük" vagy (értsd jól). Sok idősebb ember fejében ez úgy él, hogy akkor lépsz ki a gyerekstátuszból ha elköltözöl férjhez mész vagy szülsz. Agyban úgy gondolhatják hogy addig te az ő felelősségük vagy. Lényeg hogy lepasszoljanak a leendő férjednek. Ahogy te is írtad akkor leszel "valaki".

2023. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!