Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a semmire kéne gyereke...

Tényleg a semmire kéne gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés

Közel a 30-hoz nincs se párkapcsolatom, se olyan munkám ami biztos jövedelmet ad alig keresek valamit ebből a szüleimnek is leadok hisz velük élek.

Nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk gyerekként és tanulni sem engedtek a szüleim így most tanulok ami miatt egy jobban fizető munkát fogok kapni.

A tanulás miatt össze vitáztunk a szüleimmel, hogy minek tanulok mikor már gyerek kellene nekik így sosem lesz unokájuk stb...

Mondtam, hogy azért tanulok, hogy normális munkát kapjak és el tudjak költözni haladjon valamerre az életem.

Pár nélkül és anyagi biztonság nélkül a semmire pedig nem fogok szülni mert az önző és felelőtlen dolog lenne.

Erre édesanyám azt mondta "hát ő is a semmire szült". Mondom ezzel én nem büszkélkednék hisz ennek mi a gyerekei ittuk meg a levét. Most nem szólunk egymáshoz mert én hülye vagyok és ezzel a felfogással soha a büdös életben nem megyek férjhez és nem lesznek gyerekeim. Őszintén miért gondolják a szüleim, hogy normális a mai világban valóban semmire szülni? Még párom sincs, és otthonom sem, sőt jelenleg egy albérletet sem tudnék kifizetni. Én a tanulásban látom a lehetőséget mert fixen lenne munkám úgy ami jobban fizet. Miért fáj nekik, hogy képezni akarom magam?



2023. aug. 23. 14:16
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
7%
feltéve h jól néz ki? elhanyagold dagadékra, csak a segédmunkások néznek, meg a fekák
2023. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
11%
A gyúros segèdmunkàsnak jo csaja van hidd el
2023. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
0%
vannak alkoholista segédmunkások azokra gondoltam :D
2023. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

20

Mintha a szüleimet hallanám...

Szerintük is a lényeg menjek férjhez de én nem fogok csak azért férjhez menni és gyereket szülni mert mások szerint ez a normális. Ha nem érzek valaki iránt semmit is menjek hozzá? Keressek egy orvost? Mert az manapság olyan könnyű?

Nem leszek kevesebb azzal ha esetleg nem megyek férjez de boldog életet élek.

2023. aug. 23. 16:02
 25/58 anonim ***** válasza:
2%

Az emberek jelentös rèsze a munkahelyen talal pàrt magànak mert az egèsz èletènek egy jo nagy rèszèt ott tölti el.

A konditerembe is találhatsz vagy akârhol.Lehetseges dologkènt mondtam(20)

2023. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
0%
jólvan hadakozzál a szélmalmokkal, ez a te életed, a szüleid is csak emberek, nem számít többet a véleményük az enyémnél. A társadalom nyilvánvalóan azt fogja gondolni, hogy valami baj van veled testileg/vagy agybszott vagy, mert a nőknek valami 90%-a vállal gyereket. Ha tényleg ennyire zavar ez, válts nemet. LOL
2023. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

25

Jelenleg védőnői asszisztens vagyok nem hinném itt találok bárkit is. 😂

A munkahelyem támogatja a továbbtanulásom de keveset keresek itt így másodállást keresek. Kényszeresen nem keresek párt de ha mégis úgy alakulna és megismernék valakit nem ellenkeznék. Csak most úgy érzem rám akarja erőltetni a családom a családalapítást mert anyám már 18 évesen férjnél volt és hát neki én már nagyon le vagyok maradva, de mégegyszer mondom nem tudok a semmire gyereket vállalni és nem is akarok. Ha meg van az anyagi biztonság csak akkor.

2023. aug. 23. 16:13
 28/58 anonim ***** válasza:
19%
Amit mèg 28 èvesen nem tudsz szerintem ,bàr èn fèrfi vagyok ès sok nöt ismertem közelröl ,tàvolrol ès van olyan amikor bekattan valami hirtelen a nönek àtfordul az agya,hogy na most gyereket akarok.
2023. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
28%
Ja, majd az ösztön kikényszeríti belőled, ahogy 28-as mondja.
2023. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

28

Én is akarok imádom a gyerekeket mindig is szerettem volna de tudom nem tudnék neki olyan életet biztosítani amit megérdemelne.


Nem gazdag akarok lenni az sosem leszek de szeretném, hogy a gyerekem ha lesz ne nélkülözzön annyit mint én gyerekként.

2023. aug. 23. 16:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!