Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a semmire kéne gyereke...

Tényleg a semmire kéne gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés

Közel a 30-hoz nincs se párkapcsolatom, se olyan munkám ami biztos jövedelmet ad alig keresek valamit ebből a szüleimnek is leadok hisz velük élek.

Nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk gyerekként és tanulni sem engedtek a szüleim így most tanulok ami miatt egy jobban fizető munkát fogok kapni.

A tanulás miatt össze vitáztunk a szüleimmel, hogy minek tanulok mikor már gyerek kellene nekik így sosem lesz unokájuk stb...

Mondtam, hogy azért tanulok, hogy normális munkát kapjak és el tudjak költözni haladjon valamerre az életem.

Pár nélkül és anyagi biztonság nélkül a semmire pedig nem fogok szülni mert az önző és felelőtlen dolog lenne.

Erre édesanyám azt mondta "hát ő is a semmire szült". Mondom ezzel én nem büszkélkednék hisz ennek mi a gyerekei ittuk meg a levét. Most nem szólunk egymáshoz mert én hülye vagyok és ezzel a felfogással soha a büdös életben nem megyek férjhez és nem lesznek gyerekeim. Őszintén miért gondolják a szüleim, hogy normális a mai világban valóban semmire szülni? Még párom sincs, és otthonom sem, sőt jelenleg egy albérletet sem tudnék kifizetni. Én a tanulásban látom a lehetőséget mert fixen lenne munkám úgy ami jobban fizet. Miért fáj nekik, hogy képezni akarom magam?



2023. aug. 23. 14:16
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

Ezt szeretném csinálni ezért tanulok védőnőnek.

Jobban fogok keresni mint most még kezdőként is és ki nem hagynám a lehetőséget azt, hogy a munkáltatóm támogat a tanulásban.

2023. aug. 23. 18:28
 52/58 anonim ***** válasza:
97%

Jól gondolkodsz, ne hallgass olyanokra, akik a saját nyomorukba akarnak rántani, ha nekik is sz@r volt nyomorban gyereket nevelni, akkor legyen neked is az alapon. Tanulj, alapozd meg a jövődet, mert a pasik többsége is csak ideig óráig társ, utána már nem számíthatsz rá. Érdekes, hogy ilyenkor azt mondják akaszkodj egy pasira, amikor meg egyedül maradsz egy gyerekkel, akkor azért szidnak, hogy miért nem gondolkodtál előre stb.

Egyébként meg a mai világban rengetegen nem vállalnak gyereket ilyen okokból és azért sem, mert sokan nem is szeretnének, szóval azzal sincs baj, ha nem lesz. Ne arra alapozd az életed, hogy neked mindenképp házasság meg gyerek kell, majd alakul, ha úgy kell lennie. A mai világban már 40 évesen is simán szülnek nők, vagy örökbe is lehet fogadni, szóval bőven ráérsz még ezen gondolkozni.

2023. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
84%
Éldd az életed úgy ahogy helyesnek érzed.
2023. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is ilyenek.

Ők nem tanultak, akkor én se tanuljak …

Fizumat elkérték évekig.

Na aztán kimentem németországba házigondozónak és tudtam félretenni.

Azóta tanultam is, tanulok is és férjem is van meg egy kislányom. Onnan nehéz volt szabadulni mert ragaszkodtak hozzám, de után nekem minden könnyebb lett.

2023. aug. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:

Nekem nem kérik el a fizetésem de velük élek így még jóhogy mindenbe ugyanúgy beleadok vagy kiveszem a részem.

Nekem nem fő célom férjhez menni és a szüleim ezt sem értik meg, házasság nèlkül is lehet valakivel boldogan élni és ha azzal a valakivel majd úgy érzem jöhet a gyerek mert elbirjuk anyagilag, érzelmileg mindenhogy tartani na majd csak akkor vállalok.

2023. aug. 27. 12:40
 56/58 anonim ***** válasza:
85%
Lehet aki most gazdag, majd pár év és elveszít mindent. Ha meg nem is akarsz családot, minek a kérdés?
2023. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy kilógok a sorból, 76 éves vagyok. Kétszer voltam párkapcsolatban, előszór férjnél, másodszor élettársként. Soha nem akartam szülni, 2o éves koromban operáltak, nem szülhettem. Nekem ez megkönnyebbülés volt,anyám pedagógus volt, ha bementem hozzá, szinte futottam kifelé, a gyerekzajtól. Ma sem szeretem a gyerekeket, sajnálom, aki szül.Hála isten nincs ismeretségi körömben gyerek. Annak idején gimi után nyelveket tanultam, idegenvezető lettem. Csodálatos volt. Ma elmondhatom, csodálatos életem volt, avval foglalkoztam, amit szerettem.Most nyugdijas vagyok, teljes életet éltem, egyedül vagyok, boldog vagyok, rengeteget olvasok, a kultura éltet.A jövőm nem foglalkoztat, ha feldobnám a talpamat kit érdekel! Anyámat 10 évig ápoltam a végén,igy valamit adtam azért, hogy egyedül felnevelt.
2023. nov. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
Szia, én egyedül élek, párom nincs, jelenleg én is tanulok. Közel vagyok a 30-hoz. Van fix munkahelyem, egyéb bevételem, saját ház, de még én is hajtok arra,hogy meglegyen a diplomám illetve legyen x millió forintom félre téve utána jöhetne a gyerek, persze ha lenne hozzá alkalmas férfi. De ép ez a baj,hogy nem találok párt. Én is ettől tartok,mire megteremtek mindent addigra kifutok az időből. Szeretnék még majd autót is. Én is szeretném ha a gyerekemnek jobb élete lenne mint amilyen nekem volt. Igaz mi nem voltunk nagyon szegények, de anyukám egyedül nevelt fel és nagyon küzdelmes, nehéz élete volt emiatt. Én ettől félek,hogy majd egyedül maradok a gyerekkel és nem sikerül neki apa mintát adni. Azért is próbálom magam bebiztosítani ha mégis lenne párom, gyerek, és ha egyedül maradnék a gyerekkel akkor mindent megtudjak neki adni. Nem egyszerű ez a téma. Van aki tényleg elég vakmerő lesz ami lesz alapon bele vág és jól alakul neki, van aki nélkülöz. De azt gondolom meg kell haladni a szüleinket. Szerintem a szüleidnek az a baja,hogy tudják,hogy elcseszték ês kicsit féltékenyek arra,hogy te ki akarsz törni és máshogy akarsz élni.
dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!