Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Évek óta nem tartom a szüleimm...

Évek óta nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, most miért kellene?

Figyelt kérdés

A szüleim gyerekként rendszeresen vertek minden apró indokkal, ha csak rossz kedvük volt vagy egymással veszekedtek is én kaptam ki.

Aztán a szüleim járni kezdtek mondjuk úgy egy "csoportba" ahol az egyik " csoporttag" fia engem hosszú időn keresztül szexuálisan zaklatott.

Én ezt elmondtam a szüleimnek de nem hittek nekem, sokáig hagyták, hogy a közelemben legyen ez az egyén.

Pedig igazából egyértelmű volt, hogy mit tesz de se az ő se az én szüleim nem hitték el.

Végül mivel már én ezt az egészet nem bírtam öngyilkos akartam lenni és nem jártak többet oda, bár ezért is kaptam egy jó nagy verést mert, hogy én mindent tönkre teszek.

Hosszú évekig szenvedtem otthon majd ahogy 18 éves lettem én eljöttem és azóta nem is beszélek velük.

Néhány rokonommal viszont valamennyire tartom a kapcsolatot és megadták a szüleimnek az elérhetőségemet de én akkor sem vagyok hajlandó velük beszélni.

A rokonok olyanokat mondanak "dehát a szüleid", "jajj hát bocsáss meg nekik ők is idősödnek már" bla bla.

Meg, hogy csak kell az embernek a családja.

Szóval most mindenki szemében én vagyok a rossz mert megvagyok nélkülük. Tényleg ez miatt rossz ember lennék? Mert bár a szüleim én nem érzek irántuk semmit. Nagyon fontolom azzal a kevés rokonnal való kapcsolatot is akikkel eddig tartottam, nagyon eröltetnék azt beszéljek a szüleimmel.

28N



2023. aug. 29. 17:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem kell, ez a saját döntésed. Ha valaki ezt nem képes felfogni és cseszeget emiatt, szakítsd meg vele is a kapcsolatod. A mentális egészséged az első, nem pedig az, hogy másoknak megfelelj.
2023. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán milyen jogon adták meg a te elérhetőségedet nekik? Ne tartsd velük a kapcsolatot, nem érdmelik meg.
2023. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

2

Na ez az, ki is akadtam, hogy a tudtom nélkül megadták nekik.

Én azt sem szerettem volna elmondani nekik hol élek.

2023. aug. 29. 17:14
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem soha többet ne is beszélj velük mert az ilyenek azt érdemlik!

Tudod amikor egy szülő bántalmazza a gyerekét, akkor azzal el is veszti a szülő szerepét hiszen az ilyen nem szülő!!

Ezek után meg már alap, hogy akkor ilyen esetben sem tekintesz rájuk szülőként hanem idegenként.

Bőven tudnék mit mesélni..... de az már egy másik történet!

2023. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben szóba sem állnék velük soha!!

Milyen szülő az olyan, akit nem érdekel ha szexuálisan bántalmazzák a saját gyermekét?!??! A szülőnek az lenne a feladata, h óvja és nevelje, szeresse a gyermekét, de ez nálatok sajnos nem így történt.

Akkor most miből gondolják, hogy neked kötelességed segíteni nekik?!!

2023. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

5

El sem hitték, hogy megtette velem.

A szüleim betegek úgy hallottam, gondolom most jó lennék nekik.

2023. aug. 29. 18:09
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Lehet rosszul hangzik, de én nem tudnék túl lépni ezen. Bántottak téged, ők hagyták. Az ilyenek maximum biológiai értelemben szülők máshogy nem.
2023. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

7

Nem lehet túllépni vagyis valamilyen szinten túl kellett, nem élhetem úgy az életem, hogy ez mindenben vissza tart.

Persze kihatott az életemre ami történt, de amikor megszakítottam velük a kapcsolatot akkor egy kicsit minden könnyebb lett. Már semlegesek számomra a szüleim.

2023. aug. 29. 18:25
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

Miért érdekel, hogy idegenek szemében ki vagy mi a rossz?

10 év nyugalom után ismét lenne kedved ahhoz, hogy mindenért te legyél a rossz és egy rakás lelkiserult agresszív (feltételezem a leirasbol hitgyulekezetes őrültek) között élj?!

2023. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

9

Nem szeretnék tőlük semmit, a rokonok akik megadták az elérhetőségemet hibáztak mert miattuk keresnek és nem hagynak békén.

Azon is gondolkozom elköltözöm, már rossz vagyok a szemükben sajnos azoknak is akikben megbíztam.

2023. aug. 29. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!