Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Évek óta nem tartom a szüleimm...

Évek óta nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, most miért kellene?

Figyelt kérdés

A szüleim gyerekként rendszeresen vertek minden apró indokkal, ha csak rossz kedvük volt vagy egymással veszekedtek is én kaptam ki.

Aztán a szüleim járni kezdtek mondjuk úgy egy "csoportba" ahol az egyik " csoporttag" fia engem hosszú időn keresztül szexuálisan zaklatott.

Én ezt elmondtam a szüleimnek de nem hittek nekem, sokáig hagyták, hogy a közelemben legyen ez az egyén.

Pedig igazából egyértelmű volt, hogy mit tesz de se az ő se az én szüleim nem hitték el.

Végül mivel már én ezt az egészet nem bírtam öngyilkos akartam lenni és nem jártak többet oda, bár ezért is kaptam egy jó nagy verést mert, hogy én mindent tönkre teszek.

Hosszú évekig szenvedtem otthon majd ahogy 18 éves lettem én eljöttem és azóta nem is beszélek velük.

Néhány rokonommal viszont valamennyire tartom a kapcsolatot és megadták a szüleimnek az elérhetőségemet de én akkor sem vagyok hajlandó velük beszélni.

A rokonok olyanokat mondanak "dehát a szüleid", "jajj hát bocsáss meg nekik ők is idősödnek már" bla bla.

Meg, hogy csak kell az embernek a családja.

Szóval most mindenki szemében én vagyok a rossz mert megvagyok nélkülük. Tényleg ez miatt rossz ember lennék? Mert bár a szüleim én nem érzek irántuk semmit. Nagyon fontolom azzal a kevés rokonnal való kapcsolatot is akikkel eddig tartottam, nagyon eröltetnék azt beszéljek a szüleimmel.

28N



2023. aug. 29. 17:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%
Akkor tiltsd le a telefonszámokat ha a lakásodra mennek hívj rendőrt.
2023. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

Engedd el és foglalkozz a saját életeddel!

Gondolom már van saját családod?!

2023. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nincs senkim az a kevés rokon akivel tartottam a kapcsolatot nekem ők voltak.

Számot cseréltem itt a levelekkel és azzal van a gond, hogy félek a házamhoz jönnek.

Azt tudom ezt tervezik de akkor majd a rendőrséghez fordulok.

2023. aug. 29. 18:54
 14/31 anonim ***** válasza:
94%
Ha bárki is oda megy akkor nem kell kinyitni az ajtót és nyugodtan kérj segítséget!
2023. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen kis tündérke rokonok mehetnek nyugodtan segíteni ezeknek az áldott jó szülőknek. Úgyis csak azért akarnak benned bűntudatot kelteni, nehogy a végén rájuk akaszkodjanak a szüleid. Nincs azzal semmi gond ha "senkid nem lesz", szerinted most van valakid? Melyik nézi a te lelki békédet? Tehát senkid nincs. Mégis nyugodtabb az életed mint mikor "családod" volt.
2023. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Már megtanultam, hogy mindent egyedül kell megoldanom emlékszem mit ért a segítség kérésem gyerekkènt.

Szeretek itt élni de lehet költözöm és a maradék családtagokkal is megszakítom a kapcsolatot.

Igazából nem a szüleimtől félek csak nem akarok már velük konfliktust sem.

2023. aug. 29. 19:38
 17/31 anonim ***** válasza:
82%
A rendőrség erre van, hogy ha gond van akkor hívd őket.
2023. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

Miért adod meg BÁRKINEK az elérhetőségedet?


Én a komplett családdal megszakítottam a kapcsolatot, kivéve unokabátyámat. Ő az egyetlen normális, a többiek mind nettó idióták, már bocs. Azt sem tudják, hol lakom kb.

2023. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

18

Egy városban élek a nagynénémmel, amikor eljöttem 18 évesen ő segített na most akkor ő miért ne tudná hol élek? Vagy a telefonszámom? Ki gondolta, hogy ennyi év után ő is megváltozik?

2023. aug. 30. 09:56
 20/31 anonim ***** válasza:
85%

Tudom, hogy nem jó egyedül de hidd el velük rosszabb.

Lépj!

2023. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!