Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Évek óta nem tartom a szüleimm...

Évek óta nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, most miért kellene?

Figyelt kérdés

A szüleim gyerekként rendszeresen vertek minden apró indokkal, ha csak rossz kedvük volt vagy egymással veszekedtek is én kaptam ki.

Aztán a szüleim járni kezdtek mondjuk úgy egy "csoportba" ahol az egyik " csoporttag" fia engem hosszú időn keresztül szexuálisan zaklatott.

Én ezt elmondtam a szüleimnek de nem hittek nekem, sokáig hagyták, hogy a közelemben legyen ez az egyén.

Pedig igazából egyértelmű volt, hogy mit tesz de se az ő se az én szüleim nem hitték el.

Végül mivel már én ezt az egészet nem bírtam öngyilkos akartam lenni és nem jártak többet oda, bár ezért is kaptam egy jó nagy verést mert, hogy én mindent tönkre teszek.

Hosszú évekig szenvedtem otthon majd ahogy 18 éves lettem én eljöttem és azóta nem is beszélek velük.

Néhány rokonommal viszont valamennyire tartom a kapcsolatot és megadták a szüleimnek az elérhetőségemet de én akkor sem vagyok hajlandó velük beszélni.

A rokonok olyanokat mondanak "dehát a szüleid", "jajj hát bocsáss meg nekik ők is idősödnek már" bla bla.

Meg, hogy csak kell az embernek a családja.

Szóval most mindenki szemében én vagyok a rossz mert megvagyok nélkülük. Tényleg ez miatt rossz ember lennék? Mert bár a szüleim én nem érzek irántuk semmit. Nagyon fontolom azzal a kevés rokonnal való kapcsolatot is akikkel eddig tartottam, nagyon eröltetnék azt beszéljek a szüleimmel.

28N



2023. aug. 29. 17:03
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

20

És hova lépjek még?

Mert már teljesen egyedül vagyok rég.

Zaklatnak a szüleim de nem érdekel már ez sem, úgy teszek mintha nem is lennének.

2023. aug. 31. 09:46
 22/31 anonim ***** válasza:
67%
Bérelj szobát vagy lakást ismerkedj meg valakivel akit eltudsz képzelni a párodnak.
2023. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

22

Van házam és most nem szeretnék kapcsolatot.

Persze gondolkodom a költözésen de csak akkor ha esetleg eladnám a házam ami nem egy két nap.

2023. aug. 31. 09:55
 24/31 anonim ***** válasza:
41%

Azt hiszem itt fejben kell rendbe tenni bizonyos dolgokat.

Olvass önsegítő könyveket :)

2023. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

24

Akárhol megemlítik az erőszakot úgy tesztek mintha nagyon súlyos betegek lennék, inkább ezt ne.

Nehezen de vagyunk páran akik ezen ha nem is túllépünk de èlünk tovább.

Nem tegnap történt szóval azóta sok idő telt el, ha pedig azért vannak gondok a fejemben mert szó szerint nem kellenek a szüleim ám legyen.

2023. aug. 31. 10:23
 26/31 anonim ***** válasza:
18%
Vannak vannak ...
2023. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ilyen rokonsággal ellenségre sincs szükséged. Én a rokonnal is elvágnék minden szálat.
2023. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, én kiadnám a lakást és húznék az ország másik felébe és ott vennék ki albit, vagy szállást biztosító melót vállalnék Hollandiában, vagy akárhol külföldön.
2023. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már ő meneküljön előlük. Adja el a házát, meg elmenni albiba mikor ott a sajátja? Nem.

Ha odamennek, rendőrség. Ha mégegyszer, akkor megint, amíg meg nem unják. Telefonszamot kicseréli a kérdező, az a legkisebb gond.

Vagy nem is megy ki, ha mennek a szülei.

2023. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az emberek a biologiai szuleid. Raadasul meg csak nem is nyolcvan folotti leepulo kiszolgaltatott emberek. Mirol beszelunk? Egymasnak ottvannak raadasul. De ha maganyosan szenvednenek, meg akkor sem biztos, hogy oda kellene tartani a masik orcadat is.

Ha kell, ezek az empatiatlan rokonok se szamitsanak. Ez borzalmas. Senki nem erdemel ilyen fiatalkort.

2023. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!