Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/367 anonim ***** válasza:
44%

Ahogyan más is elmondta: a másik gyerek nem tehet semmiről. Ártatlan vágyat érez. Emellett v.sz.l. az a lélek úgy jött le, hogy dolga van mindenkivel. Simán lehet, hogy a te lelkeddel is meg lett ez beszélve. Csak mi erre nem emlékszünk. Akkor akármit is tehetsz, az élet folyamatosan sodorni fogja feléd. Kvázi üldözni fog téged az élet vele. Nem lehetsz vele ok nélkül szemét, mert azt pedig visszaadja az élet!


34/F

2023. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/367 anonim ***** válasza:
63%
Illetve nagyon csúnya módon könyveled el előre, hogy semmi közötök nem volna egymáshoz vagy semmi közös nem volna. Esélyt sem adsz, nem könyvelheted el!
2023. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/367 anonim ***** válasza:
92%

"nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne..."

Ebben teljesen igazad van.

2023. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/367 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szemét vele, nem akarom az életemben.

Számomra ijesztő ez, hogy csak úgy megkeres minket, újra és újra.

2023. szept. 12. 11:33
 15/367 anonim ***** válasza:
90%

Hat akkor ez apadat is minositi, en nem fekszem le olyannal akit lenezek, de nem vagyunk egyformak.

Egyebkent ha a no nem esik teherbe, folytatodott volna a viszony meg evekig, ez az egyik. A masik pedig, hogy mit gondolsz, kenyszerithette volna barki is az abortuszra? Az az o teste. Lehet, hogy o akart gyereket mert mittudomen olyan korban volt, vagy mert szerette apadat. Az vedekezzen, aki nem akar. Apadnak igy kenyelmesebb volt, csak a kovetkezmenyekkel nem szamolt.

2023. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/367 anonim ***** válasza:
27%
Mivel nem is vagy rá kivancsi, fölösleges volna találkozni. Plusz gyanús, hogy ennyire ragaszkodik más családjához, lehet le akar húzni.
2023. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/367 anonim ***** válasza:
69%

"Az örökség kérdést pedig még akkor megoldották a szüleim, így nem, semmin nem kell vele osztozzak"


de szeretnem latni a keped az apad halala utan amikor a hagyateki targyalason rajossz, mekkorat tevedtel :)



Az apad vagyonanak felet a masik gyereke orokli, ez a torveny

2023. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/367 anonim ***** válasza:
10%
Apád a nevére vette vagy bekerült a neve a gyerek születésijébe?
2023. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/367 anonim ***** válasza:
86%

Esetleg kiderül van még 5-6 zabigyereke az apádnak.

akkor nézd meg mennyit örökölsz :)

2023. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/367 A kérdező kommentje:

17-es, éppen erre vannak az ügyvédek, hogy az ilyen helyzetekre megoldást találjanak. Nyilván a szüleim sem hülyék, ők is számoltak ezzel a problémával, és találtak is rá megoldást.


Nem tudom, hogy a születési anyakönyvi kivonatban mi szerepel nála, a vezetékneve nem ugyanaz, mint az enyém.

2023. szept. 12. 11:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!