Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukam halt meg hogy dolgozza...

Apukam halt meg hogy dolgozza fel aki nem tudott elköszönni sem es nem is volt olyan jó a kapcsolatuk?

Figyelt kérdés

nov. 28. 17:27
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
74%
Mi hozhatta ki?
nov. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkit lepontozó 55%-os meg b.ssza meg magát!
nov. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim válasza:
100%

Ahogy előttem is írták páran: rossz gyerek nincs. A gyerek az gyerek, aki teljesen kiszolgáltatott. A szülő dolga és kötelessége, hogy a biztonságos és érzelmileg is megfelelő légkört megteremtse. Nem voltál rossz gyerek. Bántalmazott gyerek voltál, áldozat, aki megpróbált túlélni, ahogy tudott. A suliban is rossz dolgok értek. Ezeket kellene feldolgoznod szerintem. Nagyon sokan csak 30-40 évesen jönnek rá, hogy a szüleik mekkora károkat okoztak gyermekkorukban (sokszor pont akkor, amikor valamelyikük meghal és elötérbe kerülnek ezek a lelkiismeretfurdalások), és hogy ezzel kezdeni kell valamit, mielőtt megbolondul az ember.

Mindenképp jó lenne egy pszichológus.

dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnél, hányan vannak ugyanilyen helyzetben. Nem hiszem, hogy hagytak volna más választást neked a szüleid, minthogy ilyen kapcsolatot tarts fenn velük, amilyet, tehát semmi okod a lelkifurdalásra. Tehát gyászold meg úgy, mintha normális, rendezett viszonyotok lett volna, még ha nem is így volt akkor is, az önmarcangolást meg próbáld meg leépíteni akár tudatosan is. Ebben a sztoriban semmi sem a te hibád.
dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
Apam beteg is volt gerincserv de azt mutottek mar elmult aztan trombozis gobdoskodhattam volna rola segithettem volna neki ehelyett en kint rohadtam meg itt ott mikor az iskolaba bantottak akkor robbant le, de ez nem jelenti azt hogy veszekedni kellett ugyanugy nekik anyamaekkal vagy hagyjak hogy bantsanak barhol lakasotthon vagy az iskola de en is nagyon rosszul viselkedtem veluk meg azert van lelkiismeretfurdalasom mert kint dolgoztam olyan munkat amire nrm vagyok buszke meg az elejen voltam nem volt annyira sok penzem nem tudom mennyi volt hazajohettem volna de azert csinaltam hogy jobb elet legyen es apamnak is adtam volna most azon gondolkodok hogy tudtam hogy jar orvoshoz mondta a telefonba vagy nem? Meg a 2 tunet fogyott meg nem kivanja a húst de a veres kopetet se mondta ugy emlekszem es azt is megkerdeztem tole mennyit cigizett akkor atfutott az agyamon a rak gondolata aztan kerestem a tuneteteket aztan abbamaradt egesz tema, hazakellett volna jonnom en hulye! Talan kerdezte nem megyek haza vagy en kerdeztem tole hogy hazamenjek ,ebbe se vagyok biztos nem tudom sehonnan visszaszerezni azt a telefonbeszelgetest ami nem interneten zajlott :( mert a rakot nem tudtam mondta ahanyan vagyznk annyifele jo lenne egyutt lenni mondtam neki igen sírt es en is mintha sirtam volna mondta jobb lesz neki a fold alatt de korabban is ugy emlekszem volt ilyen kijelentese mikor rakos sem volt es mas emberektol is hallottam mar ezt, azt hiszem mondtam neki ne mondjon ilyet ! Halala 1 vagy 2 nappal beszeltem vele mentem valamerre kerdezte gyalog mondom neki hulye vagy busszal mert messze van, tan mondta ne mondjak ilyet mondom oke vagy lehet elnezest kertem az is lehet hogy nem ,ezt se akartam neki mondani de szokasom neha ilyet mondani barkinek aztan meg beszelgettunk nem tudom mit de ugy emlekszem nem vesztunk ossze es mondtam neki hogy visszahivom nem hivtam vissza azt hiszem masnap meg kapom a hirt 🥺🥺🥺🥺 decemberbe imadkoztam hogy vigyazzon mindenkire a csaladbol elotte soha szinte nem tettem errefel apamat elvette tolem 🥺🥺🥺 meg nem talalkoztam vele surun azt banom hogy nem vettem el a cigit a kezebol neha jóba de rosszba is voltunk meg volt par hulye kijelentesem meg korabban amiket csinaltam anyamnak apamnak mikor kisebb voltam anyammal sem annyira volt jo a viszonyom de anyam fiaval akit az en apam nevelt kiskora ota azzal se ennek is van oka
dec. 7. 11:39
 36/56 A kérdező kommentje:
Es az en apam nem vert nem ivott csak az a rohadt cigi meg ezek a gondok es elmondtak hogy halt meg elkepzelem es rohadt szar rohadt szar!!!! Tudom mas is van igy vagy van ennel durvabb halal is a vilagba van akit meg sem talalnak, az en apam osszeesett es elverzett talan mas sem tud elkoszonni vagy mas szulot se latogatjak aztan megbanja a gyerek ,vagy egesz eletukbe rossz volt a kapcsolatuk de nem is volt okuk annyira hogy az legyen vagy apjuk halala elott osszevesztek egymassal es nem tudtak kibekulni
dec. 7. 11:46
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez mind meg szokott történni mással is.

Fejezd be az önmarcangolást, semmi értelme.

Sok minden másképp lehetett volna, de így lett.

A múlton senki sem tud változtatni.

A legtöbben nem köszönnek el a hozzátartozójuktól, mert azt hiszik, hogy még korai, vagy hirtelen halál volt.

Fogadd el a történteket, és ne elemezd, hogy mi lehetett volna másképp.

Ha ez megnyugtat: szinte mindenki érez valamilyen bűntudatot, ha meghal valakije, mert nem minden úgy történt, ahogy jó esetben történhetett volna. Ezzel nem vagy egyedül.

Kívánom, hogy találd meg a lelki békédet!

dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim válasza:
100%
Pszichológus, mielőbb kérni beutalót, amíg sorra kerülsz. Önfejlesztő könyvek. Megérteni az életedet helyesen. A gyász feldolgozása egyéni. Szakértő segítséggel gyorsabb, de néha egy jó barát egy megértő ismerőssel elbeszélgetni is sokat segít. Papok is értenek ehhez, talán semmi máshoz sem annyira mint pont a gyász feldolgozáshoz. Néha ha csak elmondod, megkönnyebbülsz. Dolgozz magadon. Túl van misztifikálva ez az utolsó szavak a halálos ágyon dolog, hollywoodi mese, meg aztán a családtagok szanaszét, mit gondolsz, hányan nem tudtak elbúcsúzni a saját szüleiktől...és...rájössz hogy ugyanúgy kelsz és fekszel, az utcák egyformák, az idő múlik, de igazából semmi sem változik. Folytatni kell az életet. Ha leterít, fel kell állni és továbbmenni. Ezt szeretné az apád is. Ne ostorozz magadat, folytasd az életedet, ne búslakodj fogadd el, hogy ez a múlt. A papírokat vagy égesd el, vagy pakold el egy dobozba, amelyet nem fogsz nyitogatni. Előbb utóbb el fog múlni a fájdalom. Mindenkinél így működik. Az idő mindent begyógyít. Sok sikert.
dec. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:
Vannak sokan de olyanok is akik osszevesztek elotte vele vagy ok nelkul vagy ha volt okuk is rosszba voltak vele neha beteg is volt es alig latogattak?? Vannak biztos csak kevesen
dec. 8. 02:14
 40/56 anonim válasza:
100%
Erre nincs konkrét bizonyíték, hogy kevesen. De tegyük fel átlagosnál kevesebb ilyen ember van a Világon. És akkor? Ha összeveszel valakivel, akkor össze vagy veszve mindaddig, amíg ki nem békültetek. Mindketten felnőtt emberek vagytok, voltatok. Halálos, gyógyíthatatlan beteg volt, amit szándékosan eltitkolta. Amikor néha beteg volt az nem a rák volt, mert erről nem tudtad. Egyikőtöket sem ismerem, de ő elment te maradtál. Folytasd az életedet. Ne sajnáltasd magadat extra együttérzésért. Az sem helyes. Megvannak a jó tanácsok. Ennyi.
dec. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!