Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem gondolkoznak a...

Miért nem gondolkoznak a párok gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Most kifejezetten azokra gondolok akik sírnak amikor kiderül hogy a gyerekük fogyatékos,meleg,transex vagy másegyéb... én úgy látom hogy azért vállalok gyereket, mert egyrészt szeretnék,de szeretném azt is hogy boldog legyen és elfogadom bármilyen is lesz... ti hogy látjátok, mert ahogy itt olvasgattam, nagyon sokan akkor vannak kiakadva amikor a gyerekük pl. bevallja hogy meleg, miért nem lehet erre már a gyerekvállalás előtt gondolni, hogy de mi lesz ha ez meg ez lesz? akkoris szeretni fogjuk ... ? csak ezt vontam le a mai gyereknevelésből, tisztelet a kivételnek. ti hogy látjátok? L/18
2010. okt. 21. 21:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


A kerdesedre majd akkor kapsz valaszt, mikor te is szulo leszel. Mint minden mashoz is az eletben, nem ugy kell hozzaallni a terhesseghez, hogy valami rosszul fog menni, mert ezzel az erovel ne vallaljunk gyereket egyaltalan. De persze, hogy faj egy szulonek, ha azt latja, hogy a gyereke pl. keptelen lesz egesz eleteben ellatni magat, hogy sosem fog tudni teljes erteku eletet elni. Hogyne fajna! Ez nem sirankozas. Az a gyerek NEM tud boldog lenni. Epp ez a lenyeg. Hogy legyen boldog a szulo, ha a fogyatekos gyereke sosem lesz boldog es valoszinuleg egy otthonba kerul, mikor a szulo mar nem lesz?


Az pedig, hogy valaki meleg, mas tema szerintem. Nekem egyik kozeli rokonom meleg, 20 eves koraban mondta el a csaladnak. Szerintem akkor is bevallaltak volna a szulok, mert jo ember. Igaz, nehezebb dolga van, hisz diszkriminaljak, ha kitudodik es ez rosszul esik egy szulonek. Nem tudom, hogy ezen mi lenne a rinyalas.


Nyilvan mindenki egeszseges gyereket akar es ez nem azt jelenti, hogy a serult gyereket nem fogjak szeretni, mert valoszinuleg a betegsege altal meg inkabb kozelebb fog allni a szulohoz, hisz neki kell folyamatosan ellatni, de persze, hogy rossz a szulonek azt latni, hogy a gyereke szenved.

2010. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Egyebkent meg annyit hozzatennek, hogy sok fogyatekkal elo gyereket es szulot ismerek es az apak kb. 60-70%-a ongyilkos lett. Az egesz csaladi eletuk rament a beteg gyerek gondozasara. Nem tudhatod te, hogy milyen az, hisz nem vagy abban a szituacioban! Senkinek sem kivanom.
2010. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!