Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem gondolkoznak a...

Miért nem gondolkoznak a párok gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Most kifejezetten azokra gondolok akik sírnak amikor kiderül hogy a gyerekük fogyatékos,meleg,transex vagy másegyéb... én úgy látom hogy azért vállalok gyereket, mert egyrészt szeretnék,de szeretném azt is hogy boldog legyen és elfogadom bármilyen is lesz... ti hogy látjátok, mert ahogy itt olvasgattam, nagyon sokan akkor vannak kiakadva amikor a gyerekük pl. bevallja hogy meleg, miért nem lehet erre már a gyerekvállalás előtt gondolni, hogy de mi lesz ha ez meg ez lesz? akkoris szeretni fogjuk ... ? csak ezt vontam le a mai gyereknevelésből, tisztelet a kivételnek. ti hogy látjátok? L/18
2010. okt. 21. 21:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, de azért megnézném én ki az a szülő aki mindennek ellenére tudja szeretni a gyerekét, mert te most gyakorlatilag ezt mondod és most nem a melegségre és a fogyatékosságra gondolok, mert erről nem tehet. De én például baromira elfordulnék a gyerekemtől, ha az állatkínzó lenne.
2010. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
37%

Hát nézd, ha előre meg lehetne mondani, hogy beteg lesz a gyerekem, nem vállalnám. Ilyenkor nem csak magamra gondolok, hanem a gyerekre is, hogy nem élhetne minőségi életet. Nem tudnék semmit tenni, hogy jobb legyen neki, és ez borzalmas lenne.


Viszont ha meleg vagy transzszexuális lenne, egyáltalán nem akadnék ki. Tudom, hogy sokaknak nehéz annyira kilátni a szűklátókörű agyukból, hogy képtelenek elhinni, hogy van, akit nem zavar, engem nem érdekelne. Ez csak szexuális vonzódás.


És igen, ahogy valaki írta előttem, én is jobban kiakadnék az állatkínzáson.

2010. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
32%

21:49

És a többiek, én azért kíváncsi lennék a reakciótokra...

Persze tisztelném, ha így viselkednétek valóban minden esetre:)

2010. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

én lemondanék a gyerekemről, ha komoly fogyatékossága lenne. Az itt válaszolók többsége (gondolom) úgy ír, hogy nincs a közvetlen családjában súlyos értelmi-testi fogyatékos. Hát nekem van. A testvérem. Megnyomorította a szüleimet és engem is. Borzalmas gyerekkorom volt, és a jövőm sem másmilyen. anyámék 58 évesen oylanok, mintha 80 évesek lennének. HOsszú lenne leírni, hogy milyen kálvárián mentünk/megyünk keresztül. Mi jó anyagi körülmények között élünk, el sem tudom képzelni, hogy akik nem, azok hogy bírják anyagilag. Érzelmileg és egészségileg kivitelezhetetlen komoly sérülés nélkül. És akármit csinálok, ő már egész életére/életemre az én vállamat nyomja... akár a saját önálló családom kárára is :/ ha a gyerekem is beteg lenne, azt már nem bírnám. És nem hiszem, hogy szemét lennék emiatt. Kívüálllóknak ezt nem lehet megmagyarázni.

Meleg gyerek esetén nem tenném ezt.

Ugyanakkor egyetértek maximálisan azzal is, aki azt irja, hogy nem minden helyzetben tudná szeretni és támogatni a gyerekét. Én sem tudnám, ha drogos, bűnöző, állatkínzó, prosti lenne. le lehet pontozni.

2010. okt. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
51%

Valahol igazat adok neked kedves Kérdező! Bár szerintem elenyésző azoknak a szülőknek a száma akik tehetnek gyermekük szexuális beállítottságáról, és gondolj bele, egy meleg gyerek szüleit is megbélyegzi valamilyen szinten a tásadalom. Nekik is kell hagyni arra időt, hogy a sokkot feldolgozzák.

A fogyatékosság pedig olyan dolog, hogy bár a terhesség során szűrhető, de sose tudod melyik nap mi vár rád. Ha váratlanul alakul ki (pl.: baleset következtében) és a szülők elfordulnak a gyerektől, az az ő szegénységi bizonyítványuk. Ilyen szülőnek sosem kellett igazán gyerek.

Én inkább azt nem értem, hogy annyi kamasz van, akikkel alpári stílusban beszélnek otthon, akiket kitesznek otthonról stb stb. Na ennek szülőnek minek gyerek? Már nem aranyos édes totyogós 1-2 éves, akkor már nincs rá szükség?

2010. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem gondolkodnak,csak az a baj,hogy a szülőségre nem lehet felkészülni..

A gyereknevelés embert-próbáló feladat,megterhelő szellemi,fizikai és anyagi értelemben is.Minden egyes nap észnél kell(ene) lenni mindkét szülőnek,hogy megfelelő nevelést nyújthassanak.Nagyon nehéz...és hiába gondolkodnak előre szerintem csak folyamatában derülhet ki,hogy hogyan állják a kihívásokat.

Mi két különböző nemű,és természetű gyermeket nevelünk.Szerintem én a napjaim 80%-ban azon gondolkodom,hogy mit csinálunk jól vagy rosszul velük kapcsolatban.És fogalmam nincs,hogy végül a rájuk fordított energiának mi lesz a kimenetele....

Így hát szerintem arra sem lehet felkészülni,hogy meleg,vagy beteg lesz a gyermek....Szerintem nem felelőtlen gyerekvállaló aki erre nem készül fel.Ha majd gond lesz vele,csak az a lényeg,hogy hogyan dolgozza fel a szülő,és hogyan tud a továbbiakban viszonyulni a gyerekéhez.

Szóval szerintem a felkészületlenség nem bűn,az a bűn amikor nem tud a szülő alkalmazkodni a gyerek "másságához".

2010. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
95%
Úgy érted, arra gondoljunk, mi lesz ha a gyerekünk vesebeteg lesz, szív beteg lesz, agresszív lesz, esetleg megöl minket 20 évesen, mi lesz, ha nem szőke lesz hanem fekete hajú, mi lesz ha egy nagy anyajeggyel az orrán születik, mi lesz ha nekem kell rá főzni 35 éves korában is? De akkor ki szülne?
2010. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
én már hallottam olyanról h a roma szülők amikor megszületett a kisbaba egy zacskót húztak a fejére h fogyatékos legyen..:S:'(((( mer az állam a fogyatékos gyerekekre többet fizet nekik:S:(( ez nagyon szörnyű sztem h ilyen "emberek" is vannak:(
2010. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
61%
Mert az az illúziójuk van, hogy az ő gyerekük különb lesz, mint a többi ember - csak azért mert magukat tökéletesnek tartják, és azt hiszik, akit két tökéletes ember szült és nevelt fel, az csak tökéletes lehet. Aztán mikor rájönnek, hogy nem tökéletes a gyerek, akkor rá vannak megsértődve. Pedig csak kicsit önkritikát kéne gyakorolniuk, és rájönniük, hogy mivel ők maguk se különbek az átlagnál, ezért nyilván a gyerekük se lesz az.
2010. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
hát én még egyetlen kisbabás ismerősömtől sem hallottam, hogy tökéletes lenne és ezért tökéletes lesz a gyereke, de te tudod... az biztos, hogy a vérünkben van, hogy akkor teljes az életünk, ha családunk van: boldog és hűséges párral és imádnivaló, egészséges gyerekekkel.
2010. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!