Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25 éves lány vagyok, szerintet...

25 éves lány vagyok, szerintetek hány évesen menjek férjhez és hány évesen szüljek?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményére vagyok kíváncsi akik már 30-35 évesek vagy több mert nekik már jó rálátásuk van a korok előnyeire és hátrányaira. Tehát ők gondolom, meg tudják, mondani miért jobb 30 évesen szülni mint 25 évesen vagy fordítva stb. Előnyei és hátrányai annak, hogy 30 fölött vagy alatt szüljek és házasodjak?
2010. okt. 21. 21:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

31 éves vagyok, párom velem egyidős, 24 évesen mentem férjhez, 26 évesen született kislányom és 29 évesen a kisfiam.

Igazán szerencsésnek érzem magam, mert egyetem végzése alatt rátaláltam a páromra, akivel együtt is maradtunk suli után, sikeresen elhelyezkedtünk, nagyon elfogadható fizetéssel, amiből megteremtettük az egzisztencia alapjait, persze hitelünk is van, de bevállalható konstrukcióban. A házasságot szüleink szorgalmazták, mert "nem érezték helyénvalónak", hogy együtt élünk, de nem házasan. Persze mi is mind a ketten benne voltunk, tehát teljesen önszántunkból házasodtunk, inkább csak nem foglalkoztunk ezzel a kérdéssel.

Ha viszont nem alakul ilyen szerencsésen a sorsom, sorsunk nem tudom hogyan vállhattunk volna ennyi idősen szülővé, közvetlen környezetemben és volt évfolyamtársai közül sokan szinglik, barátnők, karrierkergetők, szóval ahány ember, annyi sors.

Sok mindennek kell együtt állnia ahhoz, hogy házasság és gyerekszülés feltételei meglegyenek.

Hálát adok istennek a sorsomért, csak az motoszkál valahol mélyen a gondolatomban, hogy vajon mikor fog valami rossz történni az életemben... De ez már egy másik történet...

2010. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

13:15

a válaszom ha nem tetszik, ne olvasd el. A kérdező elolvasta ha akarta, ha nem annyi. Szíve joga. Egyébként most Te se a kérdésre válaszoltál....

Én írtam a válaszban, hogy nem vagyok szülő, de érveltem amellett, hogy miért lennék fiatalon.

Persze itt a legtöbb válaszadó harmincon túl szült, persze, hogy nekik az a legmegfelelőbb...hát ha akkor jött össze ez van...de nem feltétlenül biztos, hogy az a hülye aki úgy gondolkodik mint én... de mindegy az élet vagy igazol majd, vagy nem...

2010. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy a 22:19-es miért háborodott fel?!

Nem az a probléma, hogy te így szeretnéd, szíved joga, reméljük összejön és úgy is fogod valóban csinálni!

De azt ne írd, hogy tudod mit jelent a házasság és a gyerek, miközben épp egy távkapcsolatban élsz gyermektelenül... ne haragudj, de te szeretnéd így megy úgy a dolgokat, de fogalmad sincs, hogy hogyan működik. Ez kb. olyan dolog, minthogy 14 évesen is azt gondolja az ember, hogy hú de nagylány, meg ezt meg azt csinálja és meg van győződve róla, hogy az úgy jó és helyes lesz... én csak annyit próbáltam neked korábban is írni, hogy fordulhat a kocka és változhat az életed egy-két éven belül is! Ne legyél annyira magabiztos! Ezt jótanácsként mondom neked, mert több tapasztalatom van - az éveim száma miatt is, de nem ez a lényeg - és hidd el, hogy sok mindent láttam már, amiről neked csak elképzeléseid vannak, de fogalmad nincsen!


A kérdező a tapasztaltabbaktól szeretett volna választ kapni, így a véleményedet ugyan leírhatod, de javaslom ne oktasd ki azt, aki valóban tapasztalatból ír. Tényleg kívánom neked, hogy sikerüljön minden a tervek szerint, de attól tartok így vagy úgy téged is megtanít majd az élet, hogy nem mindig halad minden az elképzelések szerint - az ilyen komoly kapcsolatok is múlandóak szoktak lenni, de ne úgy legyen! - és akkor rájön az ember, hogy talán nem kellene olyanok felett ítélkezni, akik viszont már tudják, hogy miről beszélnek!

2010. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Off: 1x én egy 19 éves lánnyal vitáztam hasonlóan :)


Előttem szólónak igaza van.


Én 27 évesen szültem az első gyermeket, 29 évesen a 2.-at

Az elsőt nem terveztük a tesót igen, mivel én egyke vagyok ezért nekem nagy család a vágyam (férjemnek is, csak neki más miatt).

2 év múlva szeretnénk egy harmadikat. Nekem/nekünk így volt/lesz ideális anyagilag és egyéb más szempontból.

8 éve vagyunk együtt. Szerintem az is szempont, hogy a felek mióta vannak együtt és mikor jön a bébi, mert lásd itt is hány olyan van, hogy pár hónap után gyerek, mert akkora a szerelem, hogy leszakad az ég, aztán rájönnek, hogy a nagy hétvégi szexcsatákat felváltják az éjszakai gyereküvöltések, a meg nem értések, mert ugye a másikat sem ismertük egészen és akkor itt van ez a valami ami állandóan ordít... na ezen kellene elgondolkodni. Ez nem úgy van, hogy lesz egy gyerekünk és minden ugyan olyan. Ezt el kell felejteni...

Ideális (szerintem)... Pár évig a partnerrel szórakozni járni, kirándulni, közös program, nem csak behúzott függöny mögötti a nagy kefepartik, mert sok embernek ez akkora program... na mindegy. Aztán pár év után ha az anyagiak sem állnak olyan rosszul jöhet a gyerek. Anyagiak rendben, pl. arra gondolok hogy egy normálisabb helyről eljönni szülni, mert amíg az ember otthon van a gyerekkel nem nagyon ugrálhat és bizony apukának helyt kell állnia.

Bocs, hogy hosszúra sikerült.

29/N

2010. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Hát addig mindenesetre ne amíg így gondolkodsz a házasságról és a gyerekszülésről mint egy projectről! Nem vagy érett hozzá... Ha te most eldöntöd hogy 30 évesen házasodsz de életed szerelme 28 évesen akar elvenni akkor inkább nemet mondasz? Vagy 30 éves vagy és nincs még párod akkor mi van? Szóval érted. Ezeket nem lehet betervezni, nem is tudom hogy gondoltad.
2010. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 21.58.as vagyok, csak azért írtam be hülyeséget, mert ezt így nem lehet megmondani, hogy akkor te most 29 éves 3 hónapos 5 napos korodban menjél férjhez, és rá pont 9 hónapra szülj gyereket.

akkor menj férjhez ha úgy érzed megtaláltad az igazit, és minden feltétel ahhoz hogy boldogak lesztek együtt, pl biztonságos anyagi háttér, biztos munka, stb

2010. okt. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

A pökhendi, önhitt, nem tudom hány órakor író 20 éves lány, aki már tudja, mit jelent a házasság és a gyerekvállalás, akkora pofonokat fog még kapni az élettől, hogy összef.ssa magát. Ez tapasztalat, az ilyen önelégült emberek általában mindig nagyon durván megszívják.


Kérdező: ne azzal foglalkozz, hogy hány éves vagy. Rég rossz lenne, ha elő lenne írva, hogy mit hány évesen kell csinálni. Ha megtaláltad a párod, házasodhatsz és szülhetsz akár 18 évesen. Ha éretlennek érzed magad az anyaságra, házasodhatsz és szülhetsz akár 38 évesen is. Ha úgy tetszik, szülj gyereket és ne házasodj. Viszont ha attól leszel boldog, házasodj akárhány évesen és ne szülj. Ha fiatalon nem találtad meg a párod, csak idősebb korban és akartok gyereket, még mindig fogadhattok örökbe - egy árva kisgyereknek otthont biztosítani is nagy dolog. Mindegyik típusból - korábban és későbben házasodóból és gyereket vállalóból is - láttam már nagyon boldog embereket. Lényeg, hogy ne azért tegyél vagy ne tegyél valamit, mert már ennyi meg annyi idős vagy, és elvárják tőled. Mert aki menetrendként éli az életét, meg ideális életkorokat akar felállítani normál esetben spontán működő dolgokra, az biztos hogy boldogtalan lesz, akárhány évesen házasodott vagy szült.

2010. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Utolsó folyt.: Amúgy a 25 és 30 éves kor között egyáltalán nincs olyan nagy különbség (a 18 és 38 között már inkább), nem értem, miért hangsúlyozod ki ennyire ezt a két életkort.
2010. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
11%

17:46 és a kedves Többiek akik megszólnak!

Az ahogy beszéltek róla, főleg a 17:46 nem engem minősít, hanem Titeket...mindegy engem nem érdekel.

Sajnálom, hogy így gondolkodtok, a házasságról és a gyerekvállalásról...

Amúgy tutira, ha ti el.bsztátok az életeteket, mert nem jött össze a házasságotok elsőre, csak másodikra és két-három férfitól van gyermeketek marha nagy tapasztalatotok van és nagyon király példával jártok elő! Azért mert nektek 3o évesen jött össze, nekem összejöhet 23-24 évesen, mert megtaláltam azt aki mellett letudom élni az életemet. És igen, magabiztos vagyok, mert ismerem a páromat, ismerem az érzelmeit, ismerem a hozzáállását a dolgokhoz. Ettől nem vagyok önelégül és nem feltétlenül biztos, hogy akkora pofont kapok az élettől, hogy "összesza.om magam"...

persze húsz évesen nincs akkora tapasztalatom, mint egy 3o évesnek, oké, de lehetnek elképzeléseim az életemmel kapcsolatosan ettől nem leszek nagyravágyó és beképzelt.

Szerintem inkább az a gáz aki másoktól várja a választ arra, hogy mikor menjen férjhez, másoktól, méghozzá idegenektől az interneten. Na szerintem ennek az embernek nincs fogalma a házasságról. Nekem van, konkrét elképzeléseim és terveim.

Előttem meg nem Hozzátok hasonló példák állnak, hogy a családban 1-2 válás, 2-3 féle gyermek (enyém tiéd miénk övé)...mintha az lenne a normális, és csak az lenne a tapasztalt aki hozzátok hasonlóan járt...

Ha ti elkeseredettek vagytok és ennyire "tapasztaltak" akkor menjetek és panaszkodjatok valakinek...de ne itt hülyítsétek az embereket, hogy mekkora szánalmas az, aki fiatalon lesz családanya...feleség...MERT nem mindenki jár úgy mint TI...

na mindegy...lehet lepontozni:)

2010. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az volt a baj, hogy fiatalon akarsz szülni, inkább az, hogy kicsit erősen fogalmaztál: "egy 3o éves nő azért már "öreg" a házassághoz" + néhány hozzászóló féltékeny, irigy (akiknek nem jött össze, pedig ez volt minden vágyuk).

Én 23 vagyok, de eszem ágában sincs még szülni. Még gyereknek érzem magam ehhez. Van aki már 17 évesen érett az anyaságra. Úgyhogy ez változó. Ezt mondjuk te is leírtad.

Az viszont jó, hogy vannak céljaid, terveid. Ha eddig működött minden a pároddal, simán működhet 2-3 év múlva is. Ne foglalkozz másokkal.

2010. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!